čuky
17.06.12,11:48
Spoločná cesta s autom do chorvátska, rodina s jedným dieťaťom hľadá podobnú rodinu na dovolenku do chorvátska s autami, lebo chceme isť po prvýkrat a neradi sami, keby bol niekto kto by sa k nám pripojil ale každý na svojom aute sme z východu dakujem termín koniec júna 2012
Indeed
17.06.12,09:53
Normalne chodte , vyražajte večer a na druhé ráno ste TAM ,

neni čoho sa obavať.

Preluskajte temy "autom do chorvátska", pogooglite
čuky
17.06.12,10:02
ktoré dni naljepšie vyraziť do chorvatska myslim menej aut na cestách
jahoszmsk
17.06.12,10:16
ja chodím z Ke v nedelu vecer, navrat domov urcite nie zo soboty na nedelu.

tu mas kamery v chorvatsku, staci na lavej strane zaskrtnut policko "kamere", alebo "benzinske postaje" (benzinove pumpy), pekne sa ti zobrazia na mape dialnice v HR.

http://map.hak.hr/poi
lapejko
17.06.12,11:04
a ja koľkokrát idem v noci a stretám plno áut, len konštatujem koľko naivných si myslí, že v noci je menej áut:)
normálne vyrazíme o šiestej ráno, pár zástavok na detských ihriskách odpočívadiel, prestávka na obed v maďarskej čárde a o pol siedmej sme v Splite napr.potom sa z cesty vyspíme a druhý deň pohoda... Po nočnej jazde je celá posádka dva dni rozbitá...
220870
17.06.12,11:39
Neodporúčam cestovať v tandeme je to uspávač hadov.Je to omnoho nebezpečnejšie ,ako sólo jazda.Nemáte sa čoho báť v HR idete po dialnici kam chcete .Keď zídete z dialnice do dedín povedľa mora tak, popri ceste nájdete postávať domácich "hoteliérov" väčšinou aj s cedulkami ponúkajúcimi ubytovanie "zimmer frei" niektorý majú písané aj po Československy ,Maďarsky,Polsky a Taliansky.Platí čím južnejšie, tým skôr nájdete vhodnejšie ,krajšie ubytovanie ,bližšie pri mori.
Moja posádka predrichme celú cestu , ja spať nemusím dva dni väčšinou mi stačí 20-30 minút.Do HR sme vyrážali z TO okolo 22:00 ,ráno o 6-7:00 sa posádka už člapoce v slanej vode niekde okolo Splitu.
Marína
17.06.12,12:17
.........................
Moja posádka predrichme celú cestu , ja spať nemusím dva dni väčšinou mi stačí 20-30 minút.Do HR sme vyrážali z TO okolo 22:00 ,ráno o 6-7:00 sa posádka už člapoce v slanej vode niekde okolo Splitu.
Tonko, myslím, že len do času, natrvalo sa to nedá zvládať. Prajem, aby si ten čas vedel odhadnúť. A buď opatrný.:) Ver, viem o čom hovorím.

Spoločná cesta s autom do chorvátska, rodina s jedným dieťaťom hľadá podobnú rodinu na dovolenku do chorvátska s autami, lebo chceme isť po prvýkrat a neradi sami, keby bol niekto kto by sa k nám pripojil ale každý na svojom aute sme z východu dakujem termín koniec júna 2012
Nemáš sa čoho obávať ísť sám, veď od Miskolca ideš v kuse po diaľnici(okrem Budapešti). Aj Palo, keď som mu nakreslila trasu cez Budapešť, to zvládol. Pozri http://www.porada.sk/t142411-do-chorvatska-cez-budapest.html#post1785657
Prepáč za úprimnosť, ja osobne by som v tandeme výnimočne s niekym išla. Raz dávno sa stalo, že sme po Budapešť išli s priateľmi, ktorí išli prvýkrát a chceli cez ňu previesť, za ňou však každý išiel svojou cestou v tempe a s prestávkami, ktoré každému z nás vyhovovali inak.
Mne sa dovolenka počíta od nástupu do auta.:) Z určitých dôvodov od istého času cestujeme cez deň.
Odchádzame v niektorom dni od pondelka do štvrtka, výnimočne v nedeľu. Späť dtto.
laurin
18.06.12,05:43
Do HR sme vyrážali z TO okolo 22:00 ,ráno o 6-7:00 sa posádka už člapoce v slanej vode niekde okolo Splitu.

Ludia ako to robite, my vyrazame z TT okolo 20:00 (minule sme isli dokonca okolo 17:00) a v Splite sme nikdy pred 8:00 neboli. Ale zas sa snazime trosku si pospat na odpocivadlach, aj ked sa nam to moc nedari. Potom nad ranom na dialnici dost velky utlm a maloco pomaha.
Pred 2 rokmi sme registrovali na dialnici 2 polske auta, isli v tandeme. Ked vychadzalo slnko tak nas predbiehali. Naraz som zaregistroval len ze sa v lavom pruhu zaprasilo - bolo to tak 50 metrov pred nami - a polska audina sa len tak odrazila od zvodidiel. Evidentne mal mikrospanok - nastastie nespanikaril a udrzal auto v pruhu. Potom ked zastavili tak cely bok oskrety.
Velky pozor na mikrospanok.
Ivana Š
18.06.12,06:10
vlani sme išli v tandeme - päť rodín - päť áut
nikdy viac nechcem zažiť, iné nebolo, len sme sa čakali a telefonovali
akurát mobilní operátori mali radosť
pivko
18.06.12,11:30
Ludia ako to robite, my vyrazame z TT okolo 20:00 (minule sme isli dokonca okolo 17:00) a v Splite sme nikdy pred 8:00 neboli. Ale zas sa snazime trosku si pospat na odpocivadlach, aj ked sa nam to moc nedari. Potom nad ranom na dialnici dost velky utlm a maloco pomaha.
Pred 2 rokmi sme registrovali na dialnici 2 polske auta, isli v tandeme. Ked vychadzalo slnko tak nas predbiehali. Naraz som zaregistroval len ze sa v lavom pruhu zaprasilo - bolo to tak 50 metrov pred nami - a polska audina sa len tak odrazila od zvodidiel. Evidentne mal mikrospanok - nastastie nespanikaril a udrzal auto v pruhu. Potom ked zastavili tak cely bok oskrety.
Velky pozor na mikrospanok.

Vyrážam 20 z KE, ráno 7 pijem kávu na rive v Makarskej / v ceste hodinový spánok na parkovisku Maslenicky most./
jahoszmsk
18.06.12,14:17
silná kávička a troška nočného spánku v aute na diaľnici na parkovisku v HR patrí k dovolenke. :cool:
sa mi páči keď tam na tráve v spacákoch spia celé rodiny aj s malými deťmi, veď kam sa aj budú ponáhľať, ak sa môžu ubytovať napr. až po desiatej hodine... nechať nabalené auto niekde na parkovisku aj s dokladmi, peniazmi, ak ešte nie som ubytovaný, a utekať čím skôr do vody, to by som sa bál urobiť.
alaya1
18.06.12,14:37
My sme isli minuly rok uplne sami, prvykrat autom a v pohode. nebojte sa, urcite sa zabludit neda. My sme stali asi 4krat, aj koli psovi aj manzelovi, tiez z vychodu isli sme od 21.00- o cca 9tej sme boli na mieste v Dalmacii.

Ideme asi opat, no az koncom augusta.
220870
18.06.12,15:23
Mne keď sa chce spať tak si pospím väčšinou okolo 5:00.Tak ako som písal ,o 20 minút sa zobudím a už by ma neuspal ani uspávač hadov.Normálne mi stačí 3-4 hodinový spánok v noci .Nechápem ,ako môže niekto spať 8 hodín, alebo viac.v najhoršom stačí ak si cucnem z kávy a nezaspím celú noc.
alaya1
19.06.12,06:06
Moj manzel nespal vobec, aj sme stali, ulozil sa a nemohol zaspat, tak si pochodil, pocvicil a isli sme dalej, ale ja som mu nstale kecala, aby nespal-)