markax
17.06.12,12:32
Dobry Den
Ja by som sa chcela spytat ci ste sa stretli s pripadmi kde po zluceni urcitej poistovne s inou poistovnou v roku 2009 zamestnanci - poistovnici boli nuteni zaplatit deficit vytvoreny za neplaticov zmluv ktore uzatvorili.
Uvitala by som keby ste mi poradili ci je toto legalne a ci zamestnanci akejkolvek spolocnosti nie su chraneny zakonom voci takymto krokom od zamestnavatelov.
vopred dakujem za dane informacie.
S pozdravom
M
ivka70
17.06.12,11:35
Tak tejto tvojej otazke vobec nerozumiem. skus to upresnit kto co platil a na zaklade coho ...
misoft
17.06.12,12:24
markax - napísala si to trochu nelogicky - samozrejme že poistenci nič neplatili - tí len odvádzali stanovené poistné. To "zdravá" poisťovňa svojimi aktívami ratovala tú "chorú" - napr. po zlúčení SZP (Spoločná Zdravotná Poisťovňa) so VšZP, boli všetky aktíva SZP vložené ako spoločný majetok (i s poistným kmeňom) do VšZP, ktorá bola dosť v mínuse a takto si to vykompenzovala (resp. sa ozdravila).

Inak všetky zmluvy a pohľadávky voči neplatičom týmto prechodom a zlúčením neboli anulované, ani zrušené - platili naďalej.

A čo sa týka vzťahu zamestnanec-zamestnávateľ - pokiaľ boli zamestnancovi stiahnuté odvody, už to nie je jeho starosť voči poisťovni - tá pôjde po tom, kto má odvody odviesť - teda zamestnávateľ.
markax
17.06.12,17:38
markax - napísala si to trochu nelogicky - samozrejme že poistenci nič neplatili - tí len odvádzali stanovené poistné. To "zdravá" poisťovňa svojimi aktívami ratovala tú "chorú" - napr. po zlúčení SZP (Spoločná Zdravotná Poisťovňa) so VšZP, boli všetky aktíva SZP vložené ako spoločný majetok (i s poistným kmeňom) do VšZP, ktorá bola dosť v mínuse a takto si to vykompenzovala (resp. sa ozdravila).

Inak všetky zmluvy a pohľadávky voči neplatičom týmto prechodom a zlúčením neboli anulované, ani zrušené - platili naďalej.

A čo sa týka vzťahu zamestnanec-zamestnávateľ - pokiaľ boli zamestnancovi stiahnuté odvody, už to nie je jeho starosť voči poisťovni - tá pôjde po tom, kto má odvody odviesť - teda zamestnávateľ.


dakujem pekne za reakciu.... zamestnanci poistovne sme boli plateny na provizie podla poctu utvorenych zmluv zo zakaznikmi... podla urciteho percenta. Ked zakaznci zrusili do 1 roka alebo do 2 rokov utvorene zmluvy toto sa malo nasledne zohladnit v mesacnom plate... Po uskutocneni kupy vacsou poistovnou zamestnancom bolo vypocitane ze kolko musia zaplatit za zrusene zmluvy. Tak a zamestnancom bolo vypocitane ze kolko musia zaplatit bud v splatkovom kalendari alebo naraz. Sumy ake boli vypocitane boli az do hodnoty 50 000 eur. Tak ja som len chcela vediet ze ci toto je legalne zo strany zamestnavatela k zamestnancovi aby taketo dlhy boli platene zamestnancami a nie vyrovnanim medzi spolocnostami...
dakujem pekne za info
misoft
17.06.12,18:02
Aha - takže provízie. No podľa mňa - získali ste zákazníka-poistenca, poisťovňa sa zlúčila a pokiaľ poistenec ostal, nešlo predsa o zrušenie zmluvy, len o zmenu poisťovne zo zákona - teda za takých by vám nemali čo odoberať. Nespôsobil to poistenec, nespôsobila to poisťovňa, nespôsobil to ani zamestnanec-agent - spôsobil to štát svojim rozhodnutím a zákonom.
markax
17.06.12,18:19
Aha - takže provízie. No podľa mňa - získali ste zákazníka-poistenca, poisťovňa sa zlúčila a pokiaľ poistenec ostal, nešlo predsa o zrušenie zmluvy, len o zmenu poisťovne zo zákona - teda za takých by vám nemali čo odoberať. Nespôsobil to poistenec, nespôsobila to poisťovňa, nespôsobil to ani zamestnanec-agent - spôsobil to štát svojim rozhodnutím a zákonom.


Dakujem moc krat za Vasu snahu porozumiet. Zmluvy ktore neboli zrusene klietmi - boli presunute do novejj poistovne. Tuto problem nebol ale zmluvy ktore klienti rusili percenta s tychto uz vyplatenych provizii sa zozbierali do vyssej financnej hodnoty.
tato suma bola vsetkym zamestnancom vypocitana skoro zo dna na den a mali hladat riesenie ako tieto percenta z provizie vratia..
Nemal by zamestnanec predsa byt kryty zakonom ze iba urcitu financnu hodnotu ako dvojnasobok svojho platu musi vratit ked takato situacia nastane..?
neviem ci Vam mozem napisat meno poistovne.. v ramci podmienok co mate na webe.. toto najma preto ze nie som si celkom ista ci toto bolo rozhodnutie statu - zlucit poistovne.
Dakujem za odpoved
Katy a R
17.06.12,18:34
Ale vrátenie provízií v prípade zrušených zmlúv uplatňuje väčšina poisťovní. Samozrejme - že treba pozrieť ako to máte v zmluve ošetrené . Ak ide o zamestnanca ako píšeš - tak tiež máte dohodnuté odmeňovanie. Zlúčenie s tým nemá nič. len možno toľko - že urobili hrubú čiaru a podlžnosti treba vyrovnať. Tak či by to bolo treba vyrovnať - len možno nie naraz, ale postupne:confused: - aspoň tak som ja pochopila:confused:
Ice dive
17.06.12,19:41
no nechce sa mi veriť, že interný zamestnanec poisťovne, ktorá sa zlučovala v 2009 predpokladám, že to bola ČPS s Generali... sa mu podarilo vyrobiť na stornoprovíziách 50 000 € za zrušené zmluvy... to by musel byť už ťažko za vodou lebo nie všetky zmluvy sa rušia naraz a za už ubehnuté poistné obdobie sa alikvót provízie nevracia... a legálne to na základe zamestnaneckého pomeru nie je... je to legálne na základe dodatku, ktorý zamestnanec so zamestnávateľom podpisovali kde sa zamestnanec zaviazal, že za stornované zmluvy vráti alikvót provízie...
markax
20.06.12,09:52
Ale vrátenie provízií v prípade zrušených zmlúv uplatňuje väčšina poisťovní. Samozrejme - že treba pozrieť ako to máte v zmluve ošetrené . Ak ide o zamestnanca ako píšeš - tak tiež máte dohodnuté odmeňovanie. Zlúčenie s tým nemá nič. len možno toľko - že urobili hrubú čiaru a podlžnosti treba vyrovnať. Tak či by to bolo treba vyrovnať - len možno nie naraz, ale postupne:confused: - aspoň tak som ja pochopila:confused:

moc pekne dakujem za Vasu reakciu - prezriem podpisanu zmluvu a uvidime co najdem. Ja som len dufala ze existuje neaky zakon na ochanu zamestnancov ktory nedovoli aby zamestnavatel mal zamestnancov ktory doplacaju na ake kolvek vytvorene straty pocas pracovnej doby.
Akokolvek dakujem Vam velmi pekne.
ak najdem neake nezhody v zmluvu tak pridam prispevok
pekny den prajem
m
markax
20.06.12,09:56
no nechce sa mi veriť, že interný zamestnanec poisťovne, ktorá sa zlučovala v 2009 predpokladám, že to bola ČPS s Generali... sa mu podarilo vyrobiť na stornoprovíziách 50 000 € za zrušené zmluvy... to by musel byť už ťažko za vodou lebo nie všetky zmluvy sa rušia naraz a za už ubehnuté poistné obdobie sa alikvót provízie nevracia... a legálne to na základe zamestnaneckého pomeru nie je... je to legálne na základe dodatku, ktorý zamestnanec so zamestnávateľom podpisovali kde sa zamestnanec zaviazal, že za stornované zmluvy vráti alikvót provízie...

Dobry den. Dakujem Vam velmi pekne za Vasu reakciu. Islo o Kontinuitu ktora sa zlucila s Komunalnou poistovnu. Takze legalne je to ked dodatok bol podpisany v zmluve. Pozriem sa na to opat a ak nejdem neake nezrovnalosti tak opat pridam prispevok.
Pekny den Vam prajem
m