spideyke
17.06.12,16:52
Ahojte, v najblžších dňoch, by som chcela založiť občianské združenie. Chcem sa opýtať, na nasledujúce otázky, keďže odpoveď som nikde nenašla:
1. zakladateľka OZ, musí napísať do stanov, že može byť volený (vymenený)?
2. chcem napísať do stanov aj o tzv. podnikateľských činnostiach, kde by sme získavali peniaze na združenie, teda ako napr. prenájom vozidiel a podobne...môže byť toto napísané v stanovách, alebo to už je podnikanie?
3. vedenie účtovníctva, tu mám max. rezervy, potrebovala by som nejakú účtovníčku čo mi toto celé priblíži.

Zatiaľ asi všetko.

Ďakujem za odpovede.
Liptáčik
23.06.12,17:37
Prvýkrát robím účto v občianskom združení. Vypracovala som DP - tlačivo pre PO, prílohu tvoria Výkaz o majetku a Výkaz o príjmoch a výdavkoch. Sú to klasické tlačivá pre FO, Potrebujem ešte niečo iné? Ďakujem za radu.
spideyke
25.06.12,12:33
Dakujem za odpoved, ale nevies mi to napriklad poslat do emailu alebo link? Ak to nerobi problem DAKUJEM...a co sa tyka uctovania ako to je? Kedy JU a kedy PU?
Milencoke
04.10.12,18:25
Prosím o radu. Prevzala som účtovanie OZ. OZ má príležitostný príjem z reklamy, a zaroven vykonáva činnosti ktoré sa OZ rozhodlo zahrňovať do ekonomickej činnosti. Nemá ale živnosť. Tieto činnosti ale uvádza vo svojich stanovách. Je to postačujúce? Tieto činnosti fakturuje na základe zmluvy, kde je presný rozpis období za ktoré sa tieto činnosti fakturujú. Nefakturujú sa mesačne, alebo pravidelne. Dajú sa tieto činnosti kvalifikovať ako sústavná činnosť? Ďakujem