Alexandra 1000
17.06.12,18:07
Mám veľmi veľa otázok ohľadom otvorenia e-shopu ak by bolo trosku času budem vdacna za každú radu.
Viem že potrebujem živnosť,eshop stránku dodávateľov ale chcem sa spýtať ked nemám priestor a chcem podnikať z domu čo to nieje problém
Ďalej by ma zaujmalo či musím mat aj pokladnu alebo stačia fakturi a ešte ohľadom e-shopovej stránky ked si ju kúpim u formy čo ju ponuka ako to funguje ked si chcem meniť tovar,ceny atd.
Hlúpe otázky ale ak je tu niekdo kto ma e-shop stránku poraďte aby som mala všetko v poriadku z každého hľadiska a aka firma je dobrá na založenie e-shopu dakujem Sasa
avalik
17.06.12,16:25
pokial nechces predavat potraviny, tak podnikanie z domu/bytu nie je problem (ak ti vyhovuje priestorovo)

ak budes predavat len na dobierku alebo platbou na ucet ERP nepotrebujes, na predaj tovaru v hotovosti a uhradu FA v hotovosti ERP potrebujes

administracia eshopu - na nete najdes eshopy, kde si mozes po registracii na cca 2 tyzdne vyskusat administraciu

poslednemu nerozumiem - "aka firma je dobrá na založenie e-shopu"
D.Halas
17.06.12,19:32
Ako uz bolo povedane, okrem vynimocnych pripadov nepredstavuje predaj z domu ziaden problem, robi to tak mnoho e-shopov.
Pokladnu netreba, ak nepredavate v hotovosti, pokladnu nepotrebujete.
Ak si prenajmete/kupite e-shop, je standardom, ze mate k dispozicii administraciu (ovladaci panel), cez ktory si eshop nastavujete/plnite a tiez mate u mnohych spolocnosti tuto administraciu testovat po dobu 2-4 tyzdnov zdarma.
Firiem podobnu sluzbu poskytuje mnozstvo, odporucal by som si ich jednoducho vyhladat, zalozit si testovacie obchody a vyskusat, ako sa Vam s jednotlivymi sluzbami pracuje.
I. V. B.
18.06.12,21:54
Pekny den,

Predpokladam ze ste na zaciatku celeho cirkusu ako zarobit cez internet, resp. ako podnikat vo vseobecnosti.

Preto je pre vas momentalne pritazou (financnou a psychickou) aby ste riesili nakupy pokladnic, skladov, registracii , admin.... ani zivnost vam netreba kym nepredavate.
Nechcem vas odradit, ale pravdepodobne nedostanete cez internet prvu zakazku skor ako do (o) roka od zacatia podnikania.

Odporucit mozem nasledovne: 1. navstivit stranku: webareal.sk a zaregistrovat sa tam.
2. naucit sa robit so softverom eshopu.

3. Najst dieru na trhu aby ste vedeli co konkretne ludia potrebuju, a to nepride skor ako o ..... dlhsiu neurcenu dobu. (individualne, zalezi na usilovnosti cloveka podnikaveho)

4. medzitym sa zamestnat v oblasti zaujmu v ktorom chcete podnikat. A ucit sa , ucit sa, ucit sa.

vela stastia prajem
D.Halas
19.06.12,05:47
Cize spolocnost, ktorej robite reklamu, nema administraciu? :)
Prva objednavka pride do pol oka? E-shopy poskytujeme a preto viem, ze su oblasti a dobre spravene shopy, v ktorych bolo pomerne dost objednavok este na testovacej domene tretieho radu.
Nie je potrebna ani zivnost?
Zamestnat sa, kym zacinate?

Prepacte, ale s tymto pristupom by som skutocne nebol prekvapeny, ak by sa na objednavku cakalo pol roka. Ked pride zakaznik na stranku a nie je schopny v kontaktoch najst ani len IC, rozhodne nebude mat v predavajuceho velku doveru, nehovoriac o legalnosti takehoto predaja.
Naplnat e-shop popri praci sa samozrejme da, ale mat kvalitne texty, updatovany obsah atd, je uz podstatne narocnejsie.

Podnikanie na internete je ako ktorekolvek ine, bez prace nie su kolace (vynimky len potvrdzuju pravidlo) a ak sa ma do toho clovek pustat s pristupom, ze to aj tak nevyjde, tak nech radsej usetri peniaze a neskusa to vobec. Ak sa vsak rozhodne do toho pustit, tak urcite naplno.
Pidgey
19.06.12,06:24
Plne suhlasim s Halasom. Sam prevadzkujem eshop, a zaklad je kvalitne urobena stranka. Da sa sice fungovat aj na lacnych rieseniach,ale je tam mala pravdepodobnost ze eshop by dosiahol takych vysledkov ako pri profi rieseni. A druhy zaklad je kvalitna reklama na internete. Pokial sa o vas ludia nedozvedia, mate malu navstevnost a malo objednavok. Sam s tym bojujem, a po skoro roku fungovania som presvedceny o tom radsej zaplatit niekomu, kto mi bude spravovat kampane. Myslim ze som celkom zbehly v tejto problematike,ale zial nemam tolko casu a chuti sa od toho zahrabat, aby som to vedel nastavit rentabilne. Takto je to iba pokus/omyl, co su z pohladu efektivnosti vyhodene peniaze.
kolac
23.06.12,07:30
D.Halas suhlasim, ja ponukam tiez tvorbu eshopov ako zivnostnik. Stalo sa mi ze eshop, ktory este nebol riadne spusteny mal uz prve zakazky len pocas "testovacej prevedzky". Teraz ma denne aj 10-20 objednavok, co si myslim ze je velmi slusne. Treba samozrejme vediet v com podnikat a ked uz to bude aj znacne konkurencna sfera tak zapojit spravny marketing.

Polozil by som si otazky:
- v com chcem podnikat ?
- je moj produkt predaja schpny aj cez porovnavace cien ? (heureka,najnakup,pricemania ..)
- kolko do toho chcem investovat (mimo skladovych zasob)
- spravil by som si prieskum trhu a na zaklade investovanych financii navrhol spravny marketing

atd.
pepan90
29.06.12,07:36
chcel by som si tiez zalozit e-shop, ale nie su mi uplne jasne odvody do socialnej poistovne... docital som sa, ze ako zacinajuci zivnostnik prvy rok neplatim ziadne odvody az do jula buduceho roku, pokial moj prijem nepresiehol 12-nasobok minimalneho vymeriavacieho zakladu... a neviem, o aky prijem sa jedna, napr. ak nakupim za jeden mesiac tovar v hodnote 4000€ a predam za 4500€, tak moj prijem je 4500€ ? a potom dostanem maximalny vymeriavaci zaklad a budem musiet platit odvody v maximalnej vyske takmer 1000€ ? plus k tomu samozrejme este odvody do zdravotnej poistovne.. to by sa mi moc neoplatilo, ak by som mal zisk (este bez odpocitania dane z prijmu) len 500€.. pochopil som to spravne? alebo sa to robi uplne inak? dakujem