mevok
18.06.12,08:53
Zdravim vsetkych

Neviem ci toto nebude trosku off topic, ale je nejaka maximalna pripustna teplota v byte panelaku??
Dovod preco sa pytam je, ze byvam v panelaku v petrzalke na 12. poschodi a vcera dosiahla teplota v byte 29°C, co pretrvavalo az do noci a do rana teplota klesla na prijemnych 26°C pricom som mal celu noc pusteny stropny ventilator a otvorene okno. Urcite mi date za pravdu, ze v takom teple sa moc spat neda. Rozmyslam ako toto co najrychlejsie a najefektivnejsie vyriesit.

Bol by som vdacny za podnetne a konstruktivne rady, lebo odpoved domovnik, ktory sa mi uz z daleka vyhyba, ze mam spat v chladnicke mi moc nepomohla.
Xanti
18.06.12,06:58
Prepáč akú radu čakáš?
Čo má domovník s tvojím bytom a teplotou?
Čo on môže urobiť?

Ty môžeš si namontovať klimatizáciu. Alebo dodržať zásadu ... NEVETRAŤ vôbec byt cez deň... a až ked sa v noci ochladí tak vtedy otvoriť okná a vyvetrať byt.
Ja mám cez deň okná zavreté, a je príjemná teplota v byte. Akonáhle otvorím okno, je byt prehriaty. Zo zásady mám okná otvorené celú noc a ráno ich zatváram.
marjankaj
18.06.12,07:00
1. Kúp si klimatizáciu. Toto bude najsamrýchlejšie.
2. Presaď na vašej schôdzi, aby bola zavedená klimatizácia do všetkých bytov.
ala82
18.06.12,07:01
Tým, že si mal otvorené okno (možno aj cez deň), si si do bytu len teplo vpúšťal. Tiež bývam na 12. poschodí pod strechou, v lete mám cez deň zatvorené okná a otvorím, až keď idem spať.
Xanti
18.06.12,07:01
A ďalšia vec ma napadla,
základy fyziky ... teplo stúpa hore... takže mám pocit, že tým pusteným ventilátorom si to teplo pekne cirkuloval po byte.
mevok
18.06.12,07:05
Nad klimou silne uvazujem (ako jednorazova investicia to nie je az taka draha zalezitost, ale platit 2x tolko za elektriku ako platim teraz sa mi moc nechce). A co s tym mal robit domovnik uz viac krat sme ho na schodzi oboznamili s tymto globalnym problemom bytov na 12. poschodi tj. pod strechou. Par krat sa k tomu vyjadril ze by trebalo lepsiu izolaciu na streche. Ale nikdy s tym nic nespravil.
mevok
18.06.12,07:06
A co sa tyka otvorenych okien vetram len v noci...
ivka70
18.06.12,07:24
Nad klimou silne uvazujem (ako jednorazova investicia to nie je az taka draha zalezitost, ale platit 2x tolko za elektriku ako platim teraz sa mi moc nechce). A co s tym mal robit domovnik uz viac krat sme ho na schodzi oboznamili s tymto globalnym problemom bytov na 12. poschodi tj. pod strechou. Par krat sa k tomu vyjadril ze by trebalo lepsiu izolaciu na streche. Ale nikdy s tym nic nespravil.

S tym domovnik nic nespravi, to treba navrhnut na schodzi vlastnikov bytov a musi to ako investiciu schvalit nadpolovicna vacsina .... aku sancu tomu davas vo vasom bytovom dome, kolkych bytov sa to bezprostredne dotyka a kolko bytov bude schvalovat?
mevok
18.06.12,07:42
No popravde sa to dotyka asi len 10 bytov predpokladam ze zo 120. A navrhnute to bolo aj tusim na poslednej schodzi, len to bolo zavrhnute, ze teraz riesi zateplovanie kopilit(rovnaka odpoved uz vysse roka), ale nikde nie je vidiet ziadny efekt. Ale toto nie je az take podstatne, kedze viem ze zateplenia strchy sa tak skoro aj tak nedockam. Chcel som radu ako znizit teplotu v byte. to ze som spomenul domovnika bolo len kvoli tomu aby som poukazal na rady ake nechcem.

Aby som to konstruktivne co tu zatial bolo zhrnul: kupit klimu a vetrat len v noci... a z dlhodobejsieho hladiska "Presaď na vašej schôdzi, aby bola zavedená klimatizácia do všetkých bytov." aj ked to sa mi zda nerealne...
charonme
18.06.12,07:54
popri uz spominanom odizolovani strechy a nainstalovani klimy je moje oblubene riesenie zakryt slnecne okna z vonkajsej strany izotermickou foliou (dostat napr. v lekarnach)

inak k tomu odizolovaniu strechy: ak sa na to neposkladate vy susedia z najvyssieho poschodia tak ti ostatni vam to asi nebudu moc ochotni financovat (takze vam za to ani nezahlasuju)
Xanti
18.06.12,08:12
Aby som to konstruktivne co tu zatial bolo zhrnul: kupit klimu a vetrat len v noci... a z dlhodobejsieho hladiska "Presaď na vašej schôdzi, aby bola zavedená klimatizácia do všetkých bytov." aj ked to sa mi zda nerealne...
No dopľnujúce údaje tomu dali trošku väčší zmysel, ako len samotný tvoj prvý príspevok.

Ak nechceš zainvestovať do klimy a zvýšenej spotreby elektrickej energie ( kto by to chcel ) , tak skús pokecať s nejakým stavbárom.
Zaizolovať strechu z tvojho bytu, tj. dáka izolácia ( vlna) a sadrokartonový strop do celého bytu. To by malo pomôcť.
mevok
18.06.12,08:13
To myslis tu striebornu sustivu foliu?? Je aj nejaka ina nalepovacia alternativa, alebo nieco tomu podobne?? Inak co sa tyka zateplovania strechy, ked nam zatekalo, tak to nebol taky problem a opravili ju do 2 tyzdnov - to sa musim nasho domovnika zastat...
mevok
18.06.12,08:28
Ma niekto skusenosti s foliami na sklo tesamoll?? Ci je to len zas nejaky zazracne funkcny vymysel ako izolacne natery??
sito
18.06.12,08:40
Kde ho zaradiť? Do ktorej skupiny?
mevok
18.06.12,08:41
Rozmyslam, ze dnes alebo zajtra obeham vlasnikov bytov na 12. v oboch vchodoch a spytam sa ze jak to teplo riesia... a ci by boli ochotny investovat do izolacie strechy... pripadne sa s nimi dohodnem na nejakej forme riesenia... osobytne zateplenie/zaizolovanie bytu bolo asi dost narocne a kedze nam maju zateplovato kopility skor sa dohodnut s tou firmou co to bude robit...
mevok
18.06.12,08:43
Kde ho zaradiť? Do ktorej skupiny?

no ci je to funkcne alebo len teoreticky funkcne...
sito
18.06.12,08:53
Zatepliť strechu!

182/1993, § 2, odsek 1 a 2.

Strecha nie je súčasť bytu, domu je!

(1) Bytom sa na účely tohto zákona rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu trvalo určené na bývanie a môžu na tento účel slúžiť ako samostatné bytové jednotky.

(4) Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie.


§ 10, odsek 1 a 3

(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade10) vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Výšku preddavku do fondu prevádzky, údržby a opráv určia vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome spravidla vždy na jeden rok vopred tak, aby sa pokryli predpokladané náklady na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome vykonávajú úhrady do fondu prevádzky, údržby a opráv podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu; ak je súčasťou bytu balkón, lodžia alebo terasa, pre účely tvorby fondu prevádzky, údržby a opráv domu sa zarátava do veľkosti spoluvlastníckeho podielu 25 % z podlahovej plochy balkóna, lodžie alebo terasy.

(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov a lodžií. Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv.

Prečo by to mali platiť len byty pod strechou, nie je ich!
podhygmin:-)
18.06.12,09:02
Odstahovat sa z petrzalky :) Tato stvrt ma v ramci BA svoju vlastnu klimu a byvat tam,hlavne v lete,je doslova za trest,ani zadarmo.
sito
18.06.12,09:05
no ci je to funkcne alebo len teoreticky funkcne...

Nie, nie, nie ... do ktorého etnika ...?
driver100
18.06.12,11:55
Ja som to vyriešil klímou.Obsluhuje 2 miestnosti,na opačnej strane ju nepotrebujem,iba tam,kde je slnko od 11,00 do západu.Nie je pravda,že to je 2x toľko za elektrinu.Keď nie sme doma je vypnutá,keď beží,tak sa vonkajšia jednotka na balkone vypína sama,lebo je dosť "nachladené".Predtým som mal v miestnosti 28°c pri stiahnutých žaluziach a rolete.Teraz si nastavím 23-24.Ročná spotreba mi stúpla cca o 400kwh.
Keď sa na tejto porade dohadujete o tom ako prechádza teplo k susedom,ktorí nekúria,tak ja sa smejem,že mne by tiež mali prispievať za ochladzovanie cez leto.
Ak aj zaizolujete a slnko ti celé odpoludnie svieti na stenu a okno,tak nebudeš mať 29,ale 28-27. Ja neznášam už 25-26.
Indeed
18.06.12,19:36
Tým, že si mal otvorené okno (možno aj cez deň), si si do bytu len teplo vpúšťal. Tiež bývam na 12. poschodí pod strechou, v lete mám cez deň zatvorené okná a otvorím, až keď idem spať.

Správne ,

obyvatelia južných krajín /Taliansko , Grecko/ maju na dome namontované okenice a nad nimi ešte aj markízy
aby sa chránili pred učinkami slnka.
jozka56
18.06.12,19:39
mimotemy a nikto nevie, aká má byť už skoro v lete max teplota v byte???? u mňa je teraz 29°C:D, kde sa mám sťažovať:D chladnička je fajn nápad....ale idem si radšej pofajčiť na balkón....
charonme
18.06.12,19:44
Prečo by to mali platiť len byty pod strechou, nie je ich! dejure by to nemali platit len oni, ale defakto sa na to ostatni nebudu ochotni skladat ak si budu mysliet ze z toho nebudu mat porovnatelny osoh.
jozka56
18.06.12,20:10
mevok, Tvoje zadanie témy....trochu divné....ak nemáte vo Vašej bytovke dosť peňazí, skús zariadiť aby slnko tak veľmi nesvietilo a teda nevyhrievalo bytovku.
Ak máte na GEO-fonde dosť ,ale naozaj veľa peňazí ,tak nájdite vhodné riešenie akú klimatizáciu použiť. Iné možnosti asi nie sú.
sito
18.06.12,20:41
dejure by to nemali platit len oni, ale defakto sa na to ostatni nebudu ochotni skladat ak si budu mysliet ze z toho nebudu mat porovnatelny osoh.

dejure. De v ktorej dure? Ak majú durave hlavy, defakto je zbytočné! Dekakato! Je to posrané. Ak budu myslieť, že sa musia skladať a že nebudú mať porovnateľný osoh, tak majú v hlave .......!

Viac krát tu bola spomenutá chladnička. Je odizolovaná, zateplená? Ak je dom zateplený, a je kvôli zime, chladu a únikom tepla, keď pôsobia na dom, tak prínos ma celý dom. Ale cez leto? Ak izolácia zabráni prehrievaniu vrchných bytov, predsa sa tie vrchné byty, ak sa nedostanú na úroveň, tých pod nimi, tak sa aspoň priblížia ich podmienkam. Ich teplotám v letnom období.

Ak ... ???
sito
18.06.12,21:05
mevok (http://www.porada.sk/member.php?u=274608) - Dnes 14:22 - permalink (http://www.porada.sk/member.php?u=110811#vmessage246562)
super dik aj za presne zakony... stale nechapem ako si to myslel s tym etnikom...

----

Ďakujem aj ja.

Ako vidím, si tu čerstvý ako Šmelíkové a nunenkové rožky.

Keď som prišiel na Poradu, tak jedno etniko tu už bolo, eskimáci! Polopate, to sú ľudia, ktorí v zime nekúria, alebo kúria minimálne, a vraj kradnú teplo susedom, no nie spoluvlastníkom domu, ktorí nesusedia s eskimákovým bytom. Preto ich treba potrestať úhradou, čo najväčšou podľa m2, základnou zložkou podľa vyhlášky 358/2009.

Ale v rovnakom období sa nájdu v dome ľudia, ktorí chcú chodiť po byte s holou riťou, tých som ja nazval masay!

V tom období platí vyhláška 152/2005 ktorá určuje aká ma byť teplota v miestnostiach v tom období.

Ale teraz sa jedná o celkom opačné obdobie. Niečo ako monzúm, alebo polárna noc.

A ja fakt neviem, kde ťa zaradiť? Holou riťou nechceš chodiť a kožuch ti netreba. Či?

Zasa si to sito neber až tak k srdcu a už vobec si nič nerob z toho, čo sa vyvalí zo sita. :);)
misoft
18.06.12,21:39
Sťažovať sa na najvyššom poschodí - teda úplne hore :D
mevok
20.06.12,05:05
Ja ti to poviem tak ze co sa tyka etnika ja som fakt nieco medzi pre mna je idealna teplota bytu 20°C - idealne nohavice a tricko... je mi total jedno ake je obdobie... najviac ma sere to ze mam v byte psa a byt zavrety v takom teple (28°-31° merane dnes okolo 6:45; druha hodnota je zo vcera okolo 15:30)kde sa nehybe vzduch cca 9 hodin neni nic moc; vcera som ju 2x sprchoval lebo dychcala, ze som bal, ze zkolabuje.

Inak dik za ozrejmenie etnik, ale ani jedno mi nie je extra blizke...
Llívia
20.06.12,06:38
popri uz spominanom odizolovani strechy a nainstalovani klimy je moje oblubene riesenie zakryt slnecne okna z vonkajsej strany izotermickou foliou (dostat napr. v lekarnach)..



Ma niekto skusenosti s foliami na sklo tesamoll?? Ci je to len zas nejaky zazracne funkcny vymysel ako izolacne natery??
+ ešte alternatíva vonkajšie rolety
Má to nejaký význam - bude v byte pri ich použití nižšia teplota v porovnaní s tým, keď sú na oknách namontované len klasické vnútorné žalúzie?
Halli
20.06.12,06:56
1/vonkajšie rolety- nemám , ale viem čo robia horuce sklá na oblokoch
2/markíza - je super, mám ju aj ja
3/znížený strop so zateplením - aj ten mám , mám kancel na najvyššom posch.pomohlo


...a domovník s tým naozaj nemá nič, toho ani nerieš!
Llívia
20.06.12,07:21
1/vonkajšie rolety- nemám , ale viem čo robia horuce sklá na oblokoch
2/markíza - je super, mám ju aj ja
3/znížený strop so zateplením - aj ten mám , mám kancel na najvyššom posch.pomohlo


...a domovník s tým naozaj nemá nič, toho ani nerieš!
Pomohlo to tak výrazne, že sa do toho oplatí investovať?
Markízu máš namontovanú na okne?
sito
20.06.12,08:36
Ja ti to poviem tak ze co sa tyka etnika ja som fakt nieco medzi pre mna je idealna teplota bytu 20°C - idealne nohavice a tricko... je mi total jedno ake je obdobie... najviac ma sere to ze mam v byte psa a byt zavrety v takom teple (28°-31° merane dnes okolo 6:45; druha hodnota je zo vcera okolo 15:30)kde sa nehybe vzduch cca 9 hodin neni nic moc; vcera som ju 2x sprchoval lebo dychcala, ze som bal, ze zkolabuje.

Inak dik za ozrejmenie etnik, ale ani jedno mi nie je extra blizke...

No, poviem ti to tak, je to priemer, niečo menej, tak je možnosť, že ak uhrádzaš náklady za vykurovanie pod priemer svojho bytu, tak tu ťa skôr zaradia do toho spoza polárneho kruhu, severného. Mňa tiež, ale nejak ma to ne...., ba teší, keď na vyúčtovaní je úhrada za vykurovanie domu, podiel na môj priestor, bytový len 227 euro, čo je percentuálny podiel z nákladov domu 1,26 percenta. Priemer je 2,29, teda pokles len o 1,03 percenta. Len pre jedno percento, som eskimák. No niektorých ide aj roztrhať. No čo, ich radosť ...

Ale nepamätám, že by sa tu riešila teplota v lete. Iste je z rozprávania iných, lebo ja bývam nad nevykurovaným suterénom, že to zateplenie strechy pomôže v zime, ale aj v lete. Ja teraz tiež radšej v tých trenkách. V byte je 25 °C. No tej psíčky je mi ľúto, nie len psíčky. Je možné spraviť aj čiastočné opatrenia na svoje náklady. Ale tu strechu, zatepliť, všetci v dome. Niektorým to ale trvá dlhšie, pochopiť, že ta strecha je aj nad ich bytom, no nie priamo.

A vitaj na Porade. Dočítaš sa všeličo, aj zábavy si užiješ.
Halli
20.06.12,13:00
markizu mám na balkone, mám na každom okne balkon..nedám na ňu dopustiť.
Gapo
21.06.12,17:20
Len tak na okraj, ako sa občas tu vyskytne.
"Čo koho do toho čo si v byte robím, je to moje vlastníctvo".....Máš teplo, je tvoje, rieš si.
Načo sme si odkúpili byty, aby sme sa o ne starali.
Takže potom k tomu netreba nič komentovať.
Ale aby to bolo aj trochu k veci, nepostrehol som, či máte strechu zateplenú, asi nie, keď si spomínal zateplovanie baráku. Pri tom sa dá veľa poriešiť a super ešte je tzv. väzníková strecha.
Ale to je asi na dlho a tak najrýchlejšie je asi náter strechy nad bytom reflexnou farbou,
potom vonkajšie rolety sú super vec. Ja ich, keď slnko vykukne zatiahnem a vytiahnem až keď zapadne tá žeravá guľa.
mizu24
21.06.12,18:34
no my mávame 32 C, to je už menšia saunička :( a nepomôžu ani celý deň zavreté okná
mizu24
21.06.12,18:41
a máš klasické zaťahovacie z plastu alebo vonkajšie hliníkové žalúzie?
sito
21.06.12,20:31
Tak to je väčšinou chápané, byt je môj!

Ale čo je to byt?

Priestor v nehnuteľnosti.

A čo je nehnuteľnosť?

Dom, bytový dom!

A kde sa nachádza?

Na pozemku, ktorého by vlastníkom mali byť vlastníci domu.

Nie vždy to tak je.

Niekedy je na pozemok uvalené vecne bremeno.

V bytovom dome sú aj v priestoroch bytov spoločné zariadenia, ktoré slúžia všetkým spoluvlastníkom, nie len bytu v ktorom sú umiestnené. Jednoduchá vec, ktorú majú problém niektorí pochopiť. Len preto, že si myslia, byt je môj, a teda všetko čo je v byte, je moje, nie je!


Čo sa týka tepla, ak je v dome spoločný vykurovací systém v zákone sa nepíše, že je treba vykurovať byty, miestnosti. Len, že aká má byť teplota v miestnostiach počas vykurovacieho obdobia.

A strecha???
Gapo
22.06.12,05:42
Vonkajšie a samozrejme biele.
mizu24
23.06.12,11:40
dík, len či sú z plastu alebo hliníka, lebo vraj plastové moc nepomôžu, ale zase sú lacnejšie
mevok
09.07.12,06:14
Ahoj sito(ale aj ostatni ktori sa vedia konstruktivne vyjadrit),

oslovujem priamo teba kedze sa mi zdas v tomto najzbehlejsi... pocuj jak som uz predtym pisal ked som sa snazil vyriesit teplo v byte, rozhodol som sa, ze moju situaciu vyriesim klimou.

No tuto klimu kedze byvam na 12. poschodi by som si chcel dat na strechu (chcem ju dat kvazi do stredu bytu (ku vchodovym dveram)).
Chcel by som viest trubky bud priamo cez strechu (firma co mi to ma robit s tym ma skusenosti vraj bohate a vedia v tomto pripade strechu zaizolovat), pripadne by som ju chcel zavesit na vytaharen ci co to tam je a viest trubky tade.

Otazka na teba znie: ake potvrdenia a od koho na to potrebujem?? Aby bolo vsetko koser. Jedna sa o panelakovy dom a kedze strecha patri vsetkym a nechcem mat dake problemy.
Kopility nam maju zateplovat jak som povedal v "dohladnej dobe"... (ale kedze "vyberove konanie" ktore predlozil nas p. domovnik nepreslo - lebo predlozil len jedneho dodavatela) radsej by som vyuzil na umiestnenie strechu.

dakujem ti(vam) za hocijaku radu...
sito
09.07.12,15:04
mevok, no, ahoj! Ďakujem za dôveru! Potešilo.

Tú výťaháreň vypusti z hlavy! Je to vyhradené technické zariadenie, a tak 0,01 % dávam tomu, že by ťa tadiaľ revizák pustil.

Strechu ešte nemáte zateplenú a do vie, či niekedy bude. Klíma bude nad tvojím bytom, tak ak bude pretekať strecha, mal by si to najprv poznať ty. Ale vieš, plochá strecha, môže zatekať nad tvojím bytom, ale mapy môžu byť na schodišti, prípadne v susednom byte. Aj keby to tá firma spravila perfektne, vždy je tá možnosť, že sa strecha bude zatepľovať, a v tom prípade by si mal mať s domom nejakú zmluvu, že ak by sa strecha zatepľovala a prišlo by k poškodeniu tej klímy, kto bude zodpovedný a kto uhradí náklady za jej opravu. Podstavec by mal byť spravený tak aby sa nohy mohli skrátiť, ak by sa strecha zatepľovala.

Niečo sa tu o ochladzovaní bytov v lete popísalo aj v téme o zaklincovanom okne. Ale tak klíma na spoločnom obvodovom múre, a ak by ich bolo 20 - 30, to by vypadalo. Možno na balóne, lodžii, ak máš, tam by si ju mohol, tie sú síce tiež spoločné, ale môžeš ich výlučne využívať len ty. Ale tam by ju mohli počuť susedia a boli by proti, potom.

Ide o to, či ste SVB, alebo dom vám spravuje správca. Ak SVB, tak písomne požiadať radu vlastníkov. Ta by mala rozhodnúť akým spôsobom sa získa súhlas nadpolovičnej väčšiny, prípadne či bude stačiť aj súhlas menšiny, vlastníkov na schôdzi vlastníkov.

Ak máte správcu, tak písomne požiadať správcu. Správca by mal rozhodnúť tiež o tom istom.

Domovník nemôže rozhodovať o zateplení. Návrh by mala predložiť rada, alebo správca.

Domovník zo zákona neexistuje, zástupca vlastníkov, aj to len vtedy ak dom nemá SVB a dom spravuje správca.

Keď, tak na tú strechu, ale aby ťa nenapadlo ju v zime používať na dokurovanie svojho bytu. Ak by bola teplota nedostatočná. Ale ako predpokladaný eskimák, asi nie, že.

Tak prajem, aby si dobre obišiel. A mal klimatizovaný byt, keď ho už taký, chceš mať! :);)
mevok
10.07.12,11:49
no len update ze chcem dat klimu na strechu som oznamil na bytove druzstvo cakal som co mi oni povedia... tak mi dali info ze musim na vyvesku dat dake info o mojom zamere dat si namontovat klimu na strechu (na 10 dni) a potom si pobehat susedov kvoli podpisom... a ako sito napisal treba nadpolovicnu vacsinu a tym by som mal byt chraneny ak by prislo k nejakemu poskodeniu pri zateplovani. tak klimu budem mat ak sa mi toto vsetko podari cca do 16 dni.
ako dovod ked sa ma pytali preco chcem dat klimu na strechu som uviedol ze nechcem aby klima obtazovala hlukom okolitych susedov a resp aby nespatila v prednej casti panelaku.

ak sa to nepodari tak dam tu klimu bud na balkon alebo k oknam... no potom z tych 50 dB vonkajsej jednotky nebudem ani ja nadseny a zrejme ani susedia ale ked si musim spravit z bytu chladnicku aby bol obyvatelny tak budu musiet mat asi silne nervy...

ak by ste mali este daky napad co pridat ako dobry dovod montaze na strechu budem vdacny...
sito
10.07.12,13:27
A čo dodať? Len, že jak starý kozák si postupoval. Aj postupuj, dokráčaj! Na strechu klímu daj a potom navar teplý, čaj. :);)
mevok
12.07.12,07:43
zdravim vsetkych zase raz :) ja len ze este som nezohnal z bytoveho druzstva ako by malo mat strukturu to info co mam vyvesit o tom ze si chcem dat namontovat klimu... je na to nejaka oficialna mustra alebo nieco take?? alebo co zhruba by som tam mal napisat??