evabeva
18.06.12,09:33
pekny den,

poprosila by som o radu:v marci som uzavrela zmluvu s agenturou o sprostredkovani prace,v mojom pripade mi pridelili rodinu na opatrovanie.Rocny poplatok som podla zmluvy uhradila po ukonceni pracovneho turnusu,t.j.2tyzdne.Tento poplatok mam opakovane platit kazdy rok ak v rodine zostavam.Nechapem,oni mi rodinu akoze prenajali?tak isto plati kazdym rokom opakovane aj prislusnik rodiny.vlastne agentura pobera poplatok z dvoch stran za to iste,teda nie celkom:ja platim ze mi sprostredkovali rodinu a rodina ze jej sprostredkovali opatrovatelku.Nie su to male poplatky,ja platim rocne 384€,rodina 1200€.
Zmluva bola uzavreta dna 21.3.2012.
1.6.2012.mi dorucili v obalke :Tyka sa:Zvysenie rocneho poplatku.

Na zaklade zvysenych vydavkov v opatrovani sme dospeli k rozhodnutiu ze sme nuteny poplatok zvysit,pre odborne poradenstvo o 80€rocne.
Tabulka kolko bolo doteraz,tabulka kolko bude.


Moja otazka by bola ci je to v sulade so zakonom.ani nie 3 mesiace uplynuly od uzavretia zmluvy.to mi teda mozu kazdy treti mesiac zvysovat?ja som na prvy rok uhradila.v tomto ich liste nie je uvedene ani ze by to bol nejaky dodatok k povodnej zmluvu,nic podobne,len akesi oznamenie o zvyseni.uvadzaju nejake poradenstvo.z ich strany nedoslo k ziadnemu poradenstvu.akurat potrebuju na benzin,nakolko nas opatrovatelky pridu kazdych 14 dni kontrolovat.stravia tu 15 min.neviem co by som mohla a mala urobit v tomto pripade.Uhradit zvysenie poplatku,pretoze mi hrozi rozviazanie zmluvy a tym opustenie opatrovanej rodiny.nasledne pridem o 384€,ktore som uz agenture zaplatila,pretoze pochybujem ze by mi poplatok vratili.

za odbornu radu by som bola velmi vdacna aj v mene mojej kolegyni.

s pozdravom EVA Chcem sa este spytat ,ci zmluva uzatvorena s rakuskou agenturou,ale slovenskou majitelkou ci nema byt dvoj jazycne uzatvorena,teda v nemcine aj v slovencine.nakolko ako ja zamestnanec mozem byt v tomto prip.aj zneuzita,ze som neporozumela dostatocne zneniu zmluvy.alebo ma to uz nechrani.sice v povodnej zmluve nie je uvedene o tzv.dodatocnom zvysovani v priebehu niekolkych mesiacoch.co v pripade ked sa mi budu vyhrazat rozviazanim zmluvy?inac som neporusila ziadne podmienky ktore by prip.mohli voci mne pouzit.Dakujem
ivka70
18.06.12,09:22
Riadis sa zmluvou, ktoru si podpisala.
Tam musi byt zadefinovane aj to, v akych pripadoch, z akych dovodov moze agentura sumu navysit.
Predpokladam, ze zmluvu maju velmi dobre urobenu vo svoj prospech a ve s tym vela nenarobis.

Ziadat zmluvu v slovencine si mala pred jej podpisom.
Ak vsak uzatvaras zmluvu s rakuskou agenturou, musis pocitat s tym, ze bude v nemcine.
Ak by jej majitelom bol napr. Turek, myslis, ze by zmluvy poskytoval v nemcine a turectine?