Pukluš
15.02.06,08:56
Prosím Vás, ak mám zamestnanca na TPP a ešte má aj dohodu o vykonaní práce platím odvody aj z dohody? Príjmy zrátam a spravím odvody? Je to pravda? Alebo zvlášť pracovný pomer - odvody a daň a dohoda - len daň. Prosím poraďte, či je to tak.
Jana Motyčková
15.02.06,07:59
Z dohody sa platí iba úrazové poistenie. Na výkaze do SP sa uvádza zvlášť pracovný pomer a zvlášť dohoda.

Daň sa počita z úhrnu príjmov z PP a z dohody, t.j. tak, že sa spočítajú príjmy z PP a z dohody, odpočíta sa zaplatené poistné, príp. nezdaniteľná časť a vypoćíta sa daň.
Pukluš
15.02.06,08:07
Je to tak, lebo mne jedna známa tvrdila, že ak má TPP aj dohodu u jedného zamestnávateľa vraj je to navýšenie príjmu a platia sa z toho odvody?
STRELEC
15.02.06,08:09
Je to tak, lebo mne jedna známa tvrdila, že ak má TPP aj dohodu u jedného zamestnávateľa vraj je to navýšenie príjmu a platia sa z toho odvody?
Tvrdenie nezodpovedá predpisovému stavu. Viď príspevok pred Tebou.
Pukluš
15.02.06,08:28
Strelec prosím ťa vysvetli mi to, nerozumiem: Tvrdenie nezodpovedá predpisovému stavu.:eek:
Jana Motyčková
15.02.06,08:32
Strelec prosím ťa vysvetli mi to, nerozumiem: Tvrdenie nezodpovedá predpisovému stavu.:eek:
Tvrdenie známej nezodpovedá tomu, čo je uvedené v zákonoch.
STRELEC
15.02.06,08:33
Je to tak, lebo mne jedna známa tvrdila, že ak má TPP aj dohodu u jedného zamestnávateľa vraj je to navýšenie príjmu a platia sa z toho odvody?
Z formulácie som pochopil, možno zle, že tá pani tvrdila, že vymeriavacím základom pre všetky odvody je súhrn príjmov z TPP a DVP u jedného zamestnávateľa. A to nie je. Opakujem - viď príspevok 2.).
Pukluš
15.02.06,08:35
Ďakujem pekne za vysvetlenie, ona ma tak zblbla, že poriadne ani neviem ako sa volám. Už minulý rok sme tak mali niektorých zamestnancov a keď som si predstavila tie odvody a opravovanie, tak som sa otrasne vyľakala. Ale ďakujem vám za to, že nie som až taká blbá.
Veľmi pekne ďakujem za upokojenie.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Pukluš
15.02.06,08:36
Strelec dobre si pochopil, to mi tvrdila.
STRELEC
15.02.06,08:55
Ďakujem pekne za vysvetlenie, ona ma tak zblbla, že poriadne ani neviem ako sa volám. Už minulý rok sme tak mali niektorých zamestnancov a keď som si predstavila tie odvody a opravovanie, tak som sa otrasne vyľakala. Ale ďakujem vám za to, že nie som až taká blbá.
Veľmi pekne ďakujem za upokojenie.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Mne osobne veľmi pomáha, že aj keď niečo viem alebo som o tom aspoň presvedčený - potvrdí sa mi to na Porade a som kľudnejší a spokojnjší. Niekedy sice zistím, že som sa mýlil, ale to beriem tiež ako +, hoci s menším potešením:D :D