Adula
15.02.06,09:56
Potrebovala by som poradiť, ako sa správne vyplňa dodatočné DP za rok 2004. Všetky údaje - ako príjmy a výdavky zo živnosti vyplňam po novom- teda ostala mi 1 neuhradená pohľadávka za rok 2004, príjem bol 2005 a prechádzam z pauš. na preuk.výdavky?Túto pohľadávku pripočítam k príjmom za rok 2004, alebo sa všetko vyplní podľa minulého roku a uvedie sa rozdiel len v časti rozdiely z dodatočného daň.priznania? Diki. Adula.
Johanka
15.02.06,20:52
Potrebovala by som poradiť, ako sa správne vyplňa dodatočné DP za rok 2004. Všetky údaje - ako príjmy a výdavky zo živnosti vyplňam po novom- teda ostala mi 1 neuhradená pohľadávka za rok 2004, príjem bol 2005 a prechádzam z pauš. na preuk.výdavky?Túto pohľadávku pripočítam k príjmom za rok 2004, alebo sa všetko vyplní podľa minulého roku a uvedie sa rozdiel len v časti rozdiely z dodatočného daň.priznania? Diki. Adula.
Pohľadávku nepripočítavaš k príjmom, ale upravuješ o jej výšku základ dane v riadku 41. Je to položka zvyšujúca základ dane. Celé DP vypočítaš a rozdiely uvádzaš iba v časti určenej pre uvedenie rozdielov oproti riadnemu DP.
Adula
16.02.06,07:56
Johanka, to znamená, že do toho riadku dám celú pohľadávku, z toho sa už potom nepočítajú žiadne výdavky, len tá pohľadávka a potom už v ostatných riadkoch mám tento príjem prirátaný a pokračujem vo vyplňaní aj s týmto príjmom, však? Adula
Johanka
16.02.06,09:33
Správne si to pochopila:) .
Adula
16.02.06,11:12
Ďakujem veľmi pekne.