Pralynka
18.06.12,16:22
Dobrý deň, chcem si len zistiť, či už niekomu nabehli na účet prvé peniaze z 2% z dane. Pozerala som roky dozadu, financie začali chodiť na účet okolo 13.6. na našom účte k dnešnému dňu nie je nič od DU. Ibaže sme mali v banke problém s účtom (problém mala banka, nie my, len oni si to nevedeli nastaviť vo svojom vnútornom systéme) a tak ma zaujíma, či náhodou nie je problém v banke.

Verím, že DU ešte peniažky neposielali, nerada by som zas niečo riešiť s bankou, aby sme o peniaze neprišli.

Všetkým ďakujem za pomoc. Pekný deň.
hena22
18.06.12,14:33
nám do nadácie už od minulého týždňa začali chodiť, ale nič moc to zatiaľ nie je ...
Pralynka
18.06.12,15:03
A odkial si? Či to je jedno? Všetky DU začínaju posielať rovnako?

Ešte sa opýtam, ak vieme, že nám peniažky prísť majú, kedže sa niesli papiere na DU a na účet nenabehnú, je nejaká šanca reklamácie?
hena22
18.06.12,15:49
Ja som z Prievidze ale prišlo niečo aj z iných okresov.
Reklamovať ako príjemca nemôžeš určite nič.
Pralynka
18.06.12,15:54
Ja som z Prievidze ale prišlo niečo aj z iných okresov.
Reklamovať ako príjemca nemôžeš určite nič.

No nepotešila si ma, naozaj nemám šancu, keď mám napr, svoje daňove priznanie podané a v ňom určeného príjemcu 2% z dane?

Poprosím Vás, niekoho z Košíc, už Vám došlo niečo na účet?
hena22
18.06.12,15:55
Ako darca by si snáď mohla...
veronikasad
18.06.12,17:32
nám do nadácie už od minulého týždňa začali chodiť, ale nič moc to zatiaľ nie je ...
Heni, zobrazuje sa na výpise prijímatela aj meno darcu ? Teda či vedia identifikovať platbu aj v prípade ak som 2% posielala cez DP a neoznámila im to inak.
hena22
18.06.12,17:47
Veronika, už pár rokov je identifikovaný iba daňový úrad a či ide o FO alebo PO.
My sme si skontrolovali iba vlastné PO (za ktoré sme podávali DPPO) a to podľa sumy. Keď nevieš presnú sumu si nahratá.
Daňový úrad kedysi vydával na požiadanie zoznam darcov, ale ani to už nedávajú. Vraj z dôvodu ochrany osobných údajov.
veronikasad
18.06.12,17:49
Veronika, už pár rokov je identifikovaný iba daňový úrad a či ide o FO alebo PO.
My sme si skontrolovali iba vlastné PO (za ktoré sme podávali DPPO) a to podľa sumy. Keď nevieš presnú sumu si nahratá.
Daňový úrad kedysi vydával na požiadanie zoznam darcov, ale ani to už nedávajú. Vraj z dôvodu ochrany osobných údajov.
Heni, nepýtam sa za prijímatela dane. Presnú sumu viem, len či bude vedieť aj prijímatel identifikovať moju platbu podľa tvojej odpovede - asi nie.

DU sa zobrazuje TN alebo PD ?
hena22
18.06.12,17:53
Nie, prijímateľ bez Tvojej súčinnosti nemá potuchy kto peniaze poslal. Teraz veru neviem, či dáva PD alebo TN, pozriem to zajtra ak nezabudnem
veronikasad
18.06.12,17:57
Skús mi to prosím zistiť. Ďakujem.
hena22
19.06.12,12:53
Takže takto, vlani sa ešte objavoval DU PD ale tento rok je to odseknute, zrejme informacny system spravcu dane nema dostatocny pocet znakov na túto informáciu.
Sprava pre prijímateľa (DB info) vyzerá asi takto: PÚ-PPD PO-VÚ,D alebo PÚ-PPD FO-VÚ,D a ostatné je ako keby odseknuté. Z toho sa už fakt nedá nič vyčítať.
Pralynka
22.06.12,08:43
Znova sa začínam pýtať, je to tento rok aj inde také opozdené? Zatiaľ nám došla len 1 platba, aj to minimálna.
srska
22.06.12,08:46
Znova sa začínam pýtať, je to tento rok aj inde také opozdené? Zatiaľ nám došla len 1 platba, aj to minimálna.len tak na okraj - môjmu klientovi minulý rok chodili od 17.06. - 28.07.
Pralynka
22.06.12,09:20
Veď preto sa pýtam, že ako je to inde, lebo presne podľa vypisov minuly rok sme už k dnešnému dátumu mali na účte slušnú kôpku platieb.

Taá otázka nie je o trpezlivosti, ale skôr o problémoch s bankou a účtom.

Ak môžem poprosiť, ak je tu niekto, koho OZ spadá pod Slovenskú radu rodičovských združení, že ako sú na tom.
Dandy74
27.06.12,11:10
Podla § 50 zakona o dani z prijmov v ods. (8) je pisane: "Správca dane je povinný po splnení podmienok podľa odseku 6 previesť podiely zaplatenej dane na účet prijímateľa do troch mesiacov po lehote na podanie vyhlásenia podľa odseku 1. Ak nebolo preukázané splnenie podmienok podľa odseku 6 alebo ak predložené vyhlásenie obsahuje nesprávne údaje o prijímateľovi, nárok na poukázanie sumy zodpovedajúcej podielu zaplatenej dane podľa odseku 1 zanikne. O týchto skutočnostiach upovedomuje správca dane bez zbytočného odkladu daňovníka. Pri skúmaní podmienok podľa odseku 6 písm. a), b), c) a f) a pri poukazovaní sumy zodpovedajúcej podielu zaplatenej dane na účet prijímateľa správca dane nevydáva rozhodnutie podľa osobitného predpisu.128).

To v podstate znamena, ze danovaci posielaju tie peniazky ak ste splnili vsetky ich podmienky zvacsa od toho juna az do augusta, ak sa danove priznanie (vyhlasenie) odovzdalo na cas, t.j. do 30.4. Tomu to aj zodpoveda, minuly rok nam gro prislo na ucet len v juli, ci auguste.
Tomas68
20.09.12,10:07
Mám taký istý problém - mali sme ako občianske združenie dostať 28 príspevkov, no na účet nám došlo len 20, aj pri tých v polovici prípadov nesedí suma. Minulé roky sme dostali všetko presne do centa, nechýápem čo sa stalo tohto roku. Keďže sa jedná o nezanedbateľnú sumu pre naše OZ, potrebujem to niekde reklamovať, urgovať. Kópie Vyhlásení mám odložené aj s pečiatkou podateľne 23.4.2012.
Viete mi poradiť ako ďalej ? U koho sa sťažovať ?
megyzah
16.11.12,12:13
Dobrý deň, prosím o radu. Občianske združenie ak chce dostať 2% daň, tak potrebuje potvrdenia o vysporiadaní záväzkov - od sociálnej poiťovne, od zdravotnej poisťovne a treba aj od dańového úradu, príp. colné úradu? Ďakujem