Mona Lisa
18.06.12,17:00
Ak sa podava dan.priznanie za zdruzenie - podavaju sa vykazy samostatne za kazdeho clena /vykaz o majetku a zavazkoch, prijmy a vydaje rozpisane percentulane podla zmluvy/ a este sa odovzdavaju aj za cele zdruzenie tieto vykazy?

Dakujem
Katarina
18.06.12,16:41
Daňové priznanie aj výkazy sa podávajú za každého člena samostatne. V daňovom priznaní v poznámkach sa uvádza celkový príjem a výdaj združenia , každý ďalší člen združenia, / DIČ, meno, adresa, % podiel na združení a na neho pripadajúci príjem a výdaj/. Prílohou daňového priznania je aj zmluva o združení.
Mona Lisa
18.06.12,18:10
Dakujem
Zita5
18.06.12,18:12
Združenie nie je právny subjekt, preto nepodávate výkazy a DP ako za celok združenia FO .Každý daňovník si podá osobitne DP a Výkazy tak ako sa píše vyššie, kde bude zohladnení jeho podiel na príjmoch výdavkoch a majetku a záväzkoch .
Mona Lisa
18.06.12,18:47
Opäť dakujem, a este ma nieco napadlo.
Jeden zo zdruzenia odisiel k 31.12.2011 nakolko ukoncil zivnost. Vykaz o majetku a zavazkov bude mat nulovy , nakolko si bude upravovat ZD o pohladavky, zavazky, majetok alebo tam bude ta jeho cast percentualna ako po ine roky? Len v DP v tab.1 prijem a vydaj zvysim resp. znizom o pohladavky, zavazky, zasoby a majetok v ZC?
Luna
18.06.12,19:21
Ak bol v zdužení po celý rok tak mu podľa mňa patria aj percená.
Mona Lisa
18.06.12,19:37
Ak bol v zdužení po celý rok tak mu podľa mňa patria aj percená.

Ano bude mat vyplatene aj nieco, podla dohody, ale ja som skor teraz myslela na vykazy. Budu v sumach ako keby nekoncil zivnost, mam na mysli zavazky a majetok. Totiz sa bude upravovat ZD v DP a teraz neviem, ci vykz o majetku bude mat nulovy kedze si upravi v DP ZD / o tie pohladavky, zavazky,..../ alebo sa to zobrazi len v DP a vykazy o majetku budu v hodnotach podla zostatkov k 31.12.2011 a to percentualne podla zmluvy.????