rostratus
18.06.12,17:04
Dobrý deň,

rád by som počul názory skúsenejších a budem rád, ak mi budete vedieť pomôcť ak sa vôbec neako dá.

Asi pred mesiacom ma "namerali" v obci, kde som podľa ich slov išiel 66 km namiesto 50. Ja som si však vedomí toho, že som viac ako 50 nešiel. Predo mnou bolo jedno auto, ktoré podľa mňa namerali, ale zastavili mňa, nie jeho.

Po zastavení policajtom som mu vysvetlil, že niesom si vedomí toho, že som danú rýchlosť prekročil. Vzhľadom na to, že policajti nemali "dobrú" fotografiu, kde ma bolo vidieť, tak ma pustili bez pokuty s tým, že je možné, že ma môžu predvolať.

Čo sa aj stalo. Po cca 3 týždňoch mi prišlo predvolanie, aby som sa dostavil a vypovedal voči danému priestupku.

Znovu som sa objahoval, že niesom si vedomí, že by som rýchlosť prekročil. Potom na mňa vytiahol fotografiu z policajného merača, ktorú mal vytlačenú čiernobielo na A4. Bolo tam síce aj moje auto, ale aj to vyššie spomínané auto, ktoré išlo predo mnou. Biely "krížik" bol síce na mojom aute, ale nechce sa mi veriť, že nameral mňa. Preto sa pýtam: je toto vôbec dostatočný dôkaz na to, aby som na základe toho dostal pokutu? Keď som si vyžiadal kópiu fotografie, tak mi ju nedali. Keď som si pýtal originál fotografiu priamo z prístroja, kde je uvedený dátum, čas tiež mi nič neukázali... Nechcem tu ísť do extrémov, ale keby som chcel, tak každý zručnejší amatér vo Photoshope, dokáže krížik posunúť na iné auto, prípade vymeniť fotografiu auta a pod... tzv. fotomontáž.

Spisovali sme výpoveď, kde sa ma pýtal či som si na základe vzhliadnutia fotodokumentácie ( dôkazu) vedomí, že som naozaj prekročil rýchlosť. Do výpovede sme nakoniec napísali:

"napriek fotografii niesom si vedomí, že som prekročil rýchlosť, ale pripúšťam, že som možno išiel nevedomky nad stanovenú rýchlosť"

Toto sme spísali a poslali to na správne konanie. Teraz čakám čo sa ďalej bude diať.

Môžem sa ešte neako brániť, alebo sa mám zmieriť s tým, že "policajt" má vždy pravdu? Ďakujem za hociakú odpoveď.
jahoszmsk
18.06.12,15:07
ako sa chceš brániť, keď si priznal do zápisnice, že " ale pripúšťam, že som možno išiel nevedomky nad stanovenú rýchlosť".
bubkoch
18.06.12,15:08
zaplat pokutu, špekulant *****, a nabuduce dodrzuj MPR
rostratus
18.06.12,15:12
zaplat pokutu, špekulant *****, a nabuduce dodrzuj MPR

Keby som bol špekulant, tak to tu neriešim. Ale ak sa ti niečo podobné stane sám uvidíš. 1x som pokutu takto zaplatil, keď ma obehli 2 autá, ktoré namerali a dostali sme všetci traja pokuty. Nikoho nezaujímalo, že ja som išiel normálne a tí dvaja sa naháňali. Druhý krát to podobným spôsobom platiť nebudem. Už ma nebaví doplácať na druhých!
rostratus
18.06.12,15:14
ako sa chceš brániť, keď si priznal do zápisnice, že " ale pripúšťam, že som možno išiel nevedomky nad stanovenú rýchlosť".

Pripúšťam na základe fotografie, nie že som si vedomí toho, že som rýchlosť prekročil.
bubkoch
18.06.12,15:14
a co tu potom robis ked "neriesis" ???
jahoszmsk
18.06.12,15:20
neviem či už platí novela zákona o objektívnej zodpovednosti, tam sa píše že
Pokute sa bude dať vyhnúť Policajti nebudú "otravovať" držiteľa vozidla so zaplatením pokuty v týchto prípadoch:


nebudú vedieť zistiť držiteľa vozidla,
držiteľ vozidla má diplomatickú imunitu,
porušenie pravidiel cestnej premávky bolo nesprávne alebo neúplne vyhodnotené,
uplynuli 2 roky od spáchania priestupku
v čase, keď sa stal priestupok, bolo vozidlo alebo tabuľka s evidenčným číslom ukradnutá,
polícia zistila skutočného páchateľa priestupku pred začatím konania o správnom delikte držiteľa vozidla,
ide o vozidlá polície, vojska, alebo SIS.
jahoszmsk
18.06.12,15:22
ak máš také šťastie polišov, zaobstaraj si toto
http://www.na-cestu.sk/nacestu/eshop/3-1-AUTO-KAMERA-CIERNA-SKRINKA
buchač
18.06.12,15:24
Dobrý deň,

rád by som počul názory skúsenejších a budem rád, ak mi budete vedieť pomôcť ak sa vôbec neako dá.

Po zastavení policajtom som mu vysvetlil, že niesom si vedomí toho, že som danú rýchlosť prekročil. Vzhľadom na to, že policajti nemali "dobrú" fotografiu, kde ma bolo vidieť, tak ma pustili bez pokuty s tým, že je možné, že ma môžu predvolať.

Potom na mňa vytiahol fotografiu z policajného merača, ktorú mal vytlačenú čiernobielo na A4. Ďakujem za hociakú odpoveď.

...polícia momentálne prechádza na nový systém .......;)

...od 1. júla sa budú fotky vyhotovovať nasledovne :

- miernejšie priestupky budú vo formáte A 4 - čiernobiele
- porušenie priestupkov závažnejšieho typu budú vo formáte A 4 - farebne
- veľmi závažné priestupky sa budú vyhotovovať vo formáte A 3 - v tej 3 D verzii - samozrejme farebne a s najväčším rozlíšením ....



:---:D
rostratus
18.06.12,15:32
Ďakujem za info. No ja robím obchodného zástupcu. Denne som v aute 10-12 hodín pracovne + mimo pracovnej doby. Dá sa povedať, že v aute strávim viac času ako doma.