miguel.santoro
18.06.12,20:17
Pozdravujem Vás všetkých. Mám taký problém. Bol som živnostníkom - distribuoval som tovar do obchodov - no skončil som lebo dostal som sa do finančnej tiesne. Hŕŕŕba pohľadávok, ktoré nemám dodnes uhradené. Faktúry som uhradil, no obchodníci neplatia, že nemajú z čoho. No pritom môj tovar už dávno majú predaný :o((( Vymožiteľnosť práva je v čudu. Neviete mi poradiť, ako sa dostanem k svojím peniazom. Je to už trápne ako sa moji bývalý odberatelia vyhovárajú. Poraďte. Ďakujem
mattto
18.06.12,18:24
vymáhal si nejak tie pohľadávky? podával si návrhy na vydanie platobných rozkazov, keď tvrdíš, že "vymožiteľnosť práva je v čudu"?
Economic
18.06.12,18:51
vymáhal si nejak tie pohľadávky? podával si návrhy na vydanie platobných rozkazov, keď tvrdíš, že "vymožiteľnosť práva je v čudu"?

Pokiaľ si ich nevymáhal súdne, nájdi si dobrú spoločnosť, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohľadávok. Toto by mohlo byť účinnejšie ako súdy.
miguel.santoro
19.06.12,17:38
ďakujem za postreh, aj nad týmto som uvažoval, no pri počte dlžníkov by som potreboval veľmi veľa financií na zaplatenie tejto zrýchlenej formy súdneho konania.
miguel.santoro
13.07.12,13:49
Viete mi poradiť?Skončil som živnosť,v dôsledku neschopnosti platiť si odvody - situácia ma k tomu prinútila,nakoľko moji bývalí odberatelia si neplnili svoje záväzky voči mne. Ak teraz chcem poslať dlžníkom upozornenia o neuhradení faktúr...mám figurovať v hlavičke listu ako živnostník (ktorým už teraz nie som), alebo ako radový občan - fyzická osoba? Viete mi poradiť?Ďakujem.
Dantess
13.07.12,14:03
Daj si do googla vymáhanie pohľadávok. Je kopa firiem, ktoré sa s tým zaoberajú a všetko vyriešia za teba. Platíš im až po úspešnom vymožení pohľadávky.
Economic
13.07.12,14:20
Viete mi poradiť?Skončil som živnosť,v dôsledku neschopnosti platiť si odvody - situácia ma k tomu prinútila,nakoľko moji bývalí odberatelia si neplnili svoje záväzky voči mne. Ak teraz chcem poslať dlžníkom upozornenia o neuhradení faktúr...mám figurovať v hlavičke listu ako živnostník (ktorým už teraz nie som), alebo ako radový občan - fyzická osoba? Viete mi poradiť?Ďakujem.


Ak im ideš napísať nejakú výzvu, tak do hlavičky napíš údaje ako na občana, a do textu že sú to pohľadávky zo živnosti a uveď obchodné meno tak ako si mal zapísané v živnostenskom registri.
Ak ti neuhradia pohľadávky, ozaj skús tak ako ti poradil dantess.
Ivana J.
15.08.12,10:08
Moj problém je podobný avšak ide o pohľadávku voči zamestnancovi. Naša firma zanikla a pohľadávka voči predavačke (manko v predajni 4800 € ( zostala visieť. Máme na papieri, že sa zavazuje manko uhradiť aj začala platiť a aj prestala. Dala som prípad firme, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohladávok ako ste radili v predošlých príspevkoch. Tá nas odmiestla práve preto, že naša firma už zanikla. Čo mi ostáva? Má nejakú šancu podanie návrhu na súd????????
Economic
15.08.12,10:12
Moj problém je podobný avšak ide o pohľadávku voči zamestnancovi. Naša firma zanikla a pohľadávka voči predavačke (manko v predajni 4800 € ( zostala visieť. Máme na papieri, že sa zavazuje manko uhradiť aj začala platiť a aj prestala. Dala som prípad firme, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohladávok ako ste radili v predošlých príspevkoch. Tá nas odmiestla práve preto, že naša firma už zanikla. Čo mi ostáva? Má nejakú šancu podanie návrhu na súd????????

Prečo ste to nevymáhali, kým firma existovala ?
Bolo zmluvne zabezpečené kým firma existovala postúpenie pohľadávky z tej sro na niekoho kto to teraz chce vymôcť ? Ak nie, tak to nedostanete späť. Na základe čoho by to nejaká osoba vymáhala ?
Sro neexistuje, nieto teda oprávneného k vymáhaniu... Alebo máte tú zmluvu o postúpení pohľadávky ? Ak áno, tak toto je dôležitý dokument.
JUDr. Pavol Kollár
16.08.12,08:05
Suma 4800€ je dosť vysoká na to aby ste s tým niečo rozumné urobili. To je však práca pre skúsených odborníkov, čo sa tým zaoberajú. Ak nikohnenájdete, môžem Vám poradiť ako na to.
Ivana J.
25.09.12,14:38
Nejde o s.r.o. Bola to SZČO. Mení to niečo na veci? Zmluvu o postúpení pohladávky som napísala dodatočne s posledným dátumom existencie SZČO. . Zmluva je medzi SZČO podnikatel ako postupitel a sukromná osoba avšak tá istá ako postupník. Neviem či som to napísala správne podstata je v tom, že zmluva o postupení pohl je uzatvorená medzi tou istou osobou avšak v dvoch postaveniach. Je niečo také možne? V prípade,že tá zmluva je platná je možnosť úspechu na súde????
Ďakujem za názory.
Ivana J.
25.09.12,14:42
Ďakujem za ochotu poradit. Idem správnym smerom ak budem mat tú zmluvu o postupení pohladávky. Problém je, že je napísaná až teraz a neviem, či nebolo potrebné o tom informovať aj zamestnanca. To sme urobili až teraz.