chrobak1
18.06.12,22:12
Dobry den

Nazov hovori vsetko takze prejdem rovno k veci :)
viem ze tato tema uz tu bola vela krat spominana a aj to ze doklad o zaplateni cez paypal nieje faktura a je zbytocny....

Ide mi skor o to ze jeden nemenovany cinsky obchod kde pravidelne nakupujem ma moznost vytlacit fakturu kde je napisane co som kupil a kolko to stalo...problem je v tom ze tam nieje ziadna peciatka ani podpis...vid obrazok

A na druhej strane ak si dam dodat s fakturou tak je tam peciatka aj podpis ale nieje tam napisane co som kupil iba to z ktorej sekcie som kupil...cize napriklad kupim hracku plysoveho psa a nepise tam plysovy pes ale hracky a ine...a cena je tam nizsia ako bola v skutocnosti (co by problem nemal byt kedze tu ide hlavne o moju predajnu cenu ked sa nemylim)

cize mohli by ste mi v tychto dvoch otazkach poradit ? Dakujem
profesional
19.06.12,05:40
Podla mojej skusenosti doklad z PayPal uznavaju aj colnici, aj daniari.

Pravidla o danovom doklade sa riadia pravom krajiny kde sidli spolocnost, ktora danovy doklad vydava. Takze ak cinska legislativa nevyzaduje peciatku a podpis, ide o riadny platny danovy doklad.

O cenu za ktoru si kupil vec samozrejme ide. A musi byt pomerne presne vymedzena co do predmetu dodavky. Inak budes mat problem s prepustenim tovaru do volneho obehu.
chrobak1
19.06.12,14:08
No precital som toho dost a vsade sa hovori ze pri podnikani cize predaji tychto veci paypal doklad nestaci ze musi byt faktura...no a teraz neviem ako s tymi fakturami ktore som spominal vyssie
profesional
21.06.12,07:30
Chod na ktorykolvek colny urad - na kazdom visi doklad ze vytlacene potvrdenie z PayPal je prijatelny doklad.
A daniari s tym problem nemaju ked to uctujes spravne.
chrobak1
28.06.12,20:38
bol by som rad keby sa vyjadrily viacery :) ak sa da
iva82
13.07.12,09:35
tiez mam s tym skusenosti, ze colnica berie do uvahy aj pay pal potvrdenie o platbe