Vladimír Ozimý
15.02.06,09:36
No mam klienta, ktory zije a podnika v SR ale v Cechach ma podiel ako sukromna osoba na nehnutelnosti a kazdorocne zdanuje svoj podiel v ramci SR aj CR no problem je v tom ze ma podiel 1/6...Takisto jednu sestinu mala aj jeho teta no ta vsak 27.8. zomrela a on je v zaväti ako pravny nastupca zatial vsak dedicke konanie nie je u konca...Zisk do konca augusta teda do 27.8. bolo zdanene v danovom priznani danej tety do troch mesiacov..Ja sa pytam co s tym rozdielom ktory bol po tomto termine...

No ja by som to riesil tak ze som od zakladu dane pripadajuci na jednu sukromnu osobu t.j. 1/6 odpocital podiel pripadajuci na porucitela(tetu) a zvysok zahrnul do zakladu dane pravneho nastupcu urceneho v zaväti...Je to mozne takto aj ked nie je dedicke konanie u konca? dakujem alebo popripade ako by ste to riesili vy
Johanka
15.02.06,19:32
Tak toto som vôbec nepochopila. Oni tú nehnuteľnosť v ČR prenajímajú a potrebuje zdaniť príjem z prenájmu?
Vladimír Ozimý
21.02.06,09:54
presne tak nehnutelnost je v CR...no a po smrti jedneho znich sa stal pravny nastupca moj klient...