veronka19
19.06.12,09:54
Dobrý deň.

Chcem sa spýtať ako to funguje pri zrušení poistenia.
Poistenie mi začalo 15.5.2012 a aj som zaplatila poistnú sumu. Ale 12.6.2012 som poslala žiadosť o zrušenie poistenia. Oni mi však poslali aj tak šeky na platenie. To neevidujú moju žiadosť alebo ako mám ďalej postupovať, ked to poistenie jednoducho nechcem?
Dakujem
ivka70
19.06.12,07:59
Ake poistenie?
na aku dobu?

Vseobecne sa poistenie da zrusit 6 tyzdbnov pred koncom obdobia (napr. vyrocia), ak si jednu splatku zaplatila, tak to asi velmi nepojde zrusit o mesiac. Prestuduj si poistnu zmluvu.
veronka19
19.06.12,08:10
No to je životné poistenie. V zmluve bolo že sa dá zrušiť do 30 dní.
vanessa2
19.06.12,08:32
ja by som sa obratila na poisťovnu alebo na toho kto ti uzatvarala zmluvy,viem ,že ja som rušila kedysi životné poistenie asi pred dvoma rokmi trvalo to tak 2 mesiace a strašne malo som dostala aj som odvolanie pisala ,ale nepomohlo.
ivka70
19.06.12,08:32
No to je životné poistenie. V zmluve bolo že sa dá zrušiť do 30 dní.

Do 30 dni by musela to zrusenie mat poistovna, mas dorucenku, ze im to bolo dorucene do 30 dni od zalozenia zmluvy?
Ak ano, chod si to tam vyjasnit .... alebo zavolaj ich infolinku ....
veronka19
19.06.12,08:39
od 15.5. som narátala že 30 dní je do 13.06. a ja som to poslala 12.06. prvou triedou takže to tam 13.teho museli mať. Môžu mi to neuznať alebo také niečo?
Chobot
19.06.12,13:24
Dobrý deň.

Chcem sa spýtať ako to funguje pri zrušení poistenia.
Poistenie mi začalo 15.5.2012 a aj som zaplatila poistnú sumu. Ale 12.6.2012 som poslala žiadosť o zrušenie poistenia. Oni mi však poslali aj tak šeky na platenie. To neevidujú moju žiadosť alebo ako mám ďalej postupovať, ked to poistenie jednoducho nechcem?
Dakujem

Keď tak pozerám, tak 12. si im poslala žiadosť a dostala si šeky. Najskôr sa vaša korešpondencia minula, takže šeky ti poslali skôr, než stihli spracovať tvoju žiadosť o odstúpenie od poistnej zmluvy. Ale pre istotu si to over v poisťovni, a keby ti odporovali, tak sa odvolaj na § 802a obč. zákonníka:

§ 802a
(1) V prípade poistenia osôb s výnimkou poistenia pre prípad úrazu môže osoba, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, najneskôr do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy od tejto zmluvy odstúpiť.

(2) Prejav vôle osoby, ktorá s poistiteľom uzavrela poistnú zmluvu, urobený do tridsať dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy a smerujúci k jej zrušeniu sa považuje za odstúpenie od zmluvy podľa odseku 1.

Tam je jasne napísané, že do 30 dní stačí urobiť prejav vôle odstúpiť od zmluvy. To znamená, že tebe stačilo do 30 dní podať na pošte odstúpenie.
Economic
21.06.12,13:12
Presne tak korešpondencia sa míňala. Ja mám podobnú skúsenosť a rieš to buď cez nejakého ich radcu, ktorý sa tomu venuje alebo osobne v poisťovni. A nedaj sa ukecať...
myara
21.06.12,13:27
Dobrý deň.

Chcem sa spýtať ako to funguje pri zrušení poistenia.
Poistenie mi začalo 15.5.2012 a aj som zaplatila poistnú sumu. Ale 12.6.2012 som poslala žiadosť o zrušenie poistenia. Oni mi však poslali aj tak šeky na platenie. To neevidujú moju žiadosť alebo ako mám ďalej postupovať, ked to poistenie jednoducho nechcem?
Dakujem

ty si musis uvedomit, ze seky sa generuju automaticky, a niekedy sa nestihne urobit ukon, ktory zabezpeci, ze sa nevygeneruju
ak si ziadost podala doporucene, tak seky povazuj za bezpredmetne a cakaj na odpoved, pripadne im zavolaj, ci eviduju tvoju ziadost