jeny9999
19.06.12,10:45
Zo skusenosti sa nam vzdy stavalo, ze sa nam suma Suhrnneho vykazu vzdy rovnala s riadkom 16 v DP z DPH. Az do dnes.:confused:
do riadku 16 v DP davame tovar dodany do EU
a do Suhrnneho vykazu davame tovar fakturovany do EU

Ak tomu nerozumiem spravne, ospravedlnujem sa, prave preto tu pisem.:eek:

Momentalne mame situaciu, ze tovar sme fakturovali Svajciarsku ale v skutocnosti bol dodany do Nemecka. K dispozicii nemam ziadne Dico nemeckej firmy, iba svajciarske ICO.. takze do SV to dat neviem. Nastava tu teda nezhoda medzi DP a SV. Je to v poriadku?

Alebo aj do DP davame kam bol tovar v skutocnosti dodany?
Dakujem velmi pekne za pomoc :)
mariama27
19.06.12,09:22
Ide o vývoz tovaru, uvedieš do r. 17 DP. Samozrejme musíš mať colný doklad o vývoze.
jeny9999
19.06.12,10:06
Prepac, opravila som svoju otazku. s tym svajciarskom a nemeckom je to naopak. Tovar sme dodali do nemecka ale fakturovali svajciarskej firme..
Lubo44
19.06.12,10:21
Podľa mňa nejde o vývoz, lebo tovar neopustil EU a tiež nemôže byť oslobodené plnenie podľa § 43, keďže tovar bol dodaný osobe, ktorá nie je identifikovaná pre daň v inom člensko štáte (nemá pridelené IČ DPH).

Aj my máme podobný prípad, ale švajčiarska firma má rakúske IČ DPH. Skúste si to zistiť, či to nie je tak aj vo Vašom prípade. Inak by som ten tovar asi fakturoval so slovenskou daňou. Pokiaľ to nebude oslobedené podľa nejakého iného paragrafu. Záleží tiež od toho aký tovar to je.
jeny9999
19.06.12,10:39
tak to musim teda prezistit ci nemaju nejake IC DPH pre EU. Uff, ale nenapadlo by ma fakturovat to s DPH.
mariama27
19.06.12,10:42
Súhlasím s lubom, pokiaľ nejde o dodanie tovaru s inštaláciou ale o klasiku predaj tovaru vychádza mi jedine § 43 ods. 1. teda fakturovať s DPH.
jeny9999
16.08.12,12:20
Ok. Takze to vyfakturujem aj s danou. Ale kde sa to odzrkadli v danovom priznani??? v ktorych riadkoch? nemoze to byt v riadkoch 15-17, kedze tie su oslobodene od dane!
Rozalka
16.08.12,12:26
Ok. Takze to vyfakturujem aj s danou. Ale kde sa to odzrkadli v danovom priznani??? v ktorych riadkoch? nemoze to byt v riadkoch 15-17, kedze tie su oslobodene od dane!
bude to v r. 3 a r. 4