GejzaH
17.09.04,19:52
Čítam túto sekciu Porady a sú 2 okruhy otázok:

Aký softver doporučujete ?
Ako urobiť XXXX v programu YYYY ?
Pre tých čo pokládajú otázky typu 1 si myslím, že je na zamyslenie, prečo užívatelia z kategorie 2 pokladajú svoje otázky na porade a nie na Hot-line tvorcov ich programu? Myslím si, že to je čiastočne aj odpoveď pre tých, ktorí hľadajú nový softver. Je to signál, že s podporou daného programu niečo nie je v poriadku, alebo že by chyba bola v užívateľoch?

Som zvedavý na vaše názory.
M3G
17.09.04,19:54
To mi pripomína otázky a odpovede typu:

na školení povedali toto a mne zase na školení povedali tamto...a kto školí tých, čo školia iných? Myslím si, že porada je najlepší druh školenia:
- nájdete tu čo potrebujete
- nezabere to celý deň
- nestresujete sa
- a hlavne tu platí princíp "masovka", t.j. ak to robia všetci rovnako(možno aj zle), tak je to určite dobre.

A čo som chcel tým povedať? Iba to, že tu si ľudia poradia navzájom lepšie ako keby volali nejakú hot-line a keď človeku vysvetlíte, čo sa ako v programe robí, bude šťastnejší, ako keby mal študovať nezáživné príručky :)
Richard
17.09.04,20:55
ešte skôr ako hotline by mala existovať podpora v samotnom softvéry, typu otáznik vedľa funkcie - samozrejme s odpoveďou
keď už to nie, tak aspoň poriadny manuál..
lenže...
manuály píšie niekto, kto si myslí že užívateľ nevie čítať to čo softvér ponúka - opisuje to čo vidí aj slepý keď si softvér otvorí... popisuje čo je čo a nie čo na čo slúži a jeho nadväznosť na iné funkcie...

manuál by mal byť popísaný príkladmi a nie vymenovaním funkcií, resp. jednotlivých polí...

na Porade Vám to každý vysvetlí prakticky... a už som písal, že pravdepodobne vyčlením niektorým softvérom aj samostatnú časť
Naďa
17.09.04,21:35
Ja som tiež použila na otázku typu 2 Poradu. Prečo? Poobede som zadala otáku na hotline a nič. Potrebovala som pracovať a nevedela som sa pohnúť ďalej. Tak som využila jednu z výhod Porady. Jej funkčnosť 24 hodín denne. Keď nie on line, tak v histórii. Pomohla som si a mohla som pracovať ďalej. Odpoveď z hot line prišla, keď som mala všetko spracované. Takže Porada bola http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
hron
18.09.04,08:34
Ja som tiež použila na otázku typu 2 Poradu. Prečo? Poobede som zadala otáku na hotline a nič. Potrebovala som pracovať a nevedela som sa pohnúť ďalej. Tak som využila jednu z výhod Porady. Jej funkčnosť 24 hodín denne. Keď nie on line, tak v histórii. Pomohla som si a mohla som pracovať ďalej. Odpoveď z hot line prišla, keď som mala všetko spracované. Takže Porada bola http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Jaaaaj, noaleved to je len asi tak tretina otazok na "hotline" a iba ta sa tyka
vyrobcov sw. Drviva vacsina je o hotline na tvorcov a kapov legislativy.
Ehmmmm, ako funguje tato "hotline"?
bea
18.09.04,14:51
Ja veru nemám problém s hotline (POHODA). Možno je to preto, že toho nepotrebujem veľa, najskôr sa totiž poriadne potrápim, aby som prišla na to, čo potrebujem, a až keď som na konci síl, tak volám hotline. Mám ale také skúsenosti, že z toho mála, čo tam volám, väčšinou program nerobí to, čo chcem, aby robil! A to je už iná vec.(Skôr toto súvisí s cenou SW). Ale poradiť vedia hneď.
Aj keď je to SW z tích lacnejších, mám s nimi lepšiu skúsenosť, ako s hotline datalock - SPIN (a to je určite jeden z najdrahších SW). Tam bol najčastejšie problém dovolať sa, lebo boli u klienta, alebo telefonovali alebo boli na obede keď tam boli, tak sa veru stalo, že nevedeli si rady. Takže nepovedala by som, že vyššia cena SW = vyššia úroveň holine.
A to, že niektorí účtovníci radšej píšu na poradu, alebo volajú známemu, je často aj preto, že neradi telefonujú. Mala som viac takých kolegýň. Takže nie vždy je na vine hotline účtovníckeho SW.
bea
18.09.04,14:58
Pán Mihál,
ja si myslím, že väčšina členov Porady, keď čítala príspevok od GejzaH, tak si pozrela o aký SW ide a teda predsa mal ten príspevok aj reklamný zmysel. Iste si ho kvôli cene a pre moje potreby nekúpim, ale možno pri diskusiách o SW spomeniem aj jeho SW (a pravda aj Váš). A človek nikdy nevie, či si ho niekto s diskutujúcich nevyberie. V prvom rade treba o ňom vôbec vedieť.
ekin
18.09.04,20:27
Citujem J.Mihála:
Preto ja svoju účasť na Porade beriem ako duševnú rozcvičku, ako zábavu a i pre dobrý pocit, že niekomu pomôžem.[/QUOTE]S tým plne súhlasím:o
M3G
18.09.04,22:34
Keby bol GejzaH taký ako Vy Jozef, tak by tie svoje programy ponúkal ako freeware t.j. zadara.
GejzaH
19.09.04,06:43
Tak dámy a páni, aby vás to neiritovalo, odstránil som zo svojho profilu každý odkaz, ktorý nejakým spôsobom prezradí, pre ktorú firmu robím. Dúfam, že vás nebolo veľa, ktorí to zistili. Pri založení účtu som si myslel, že to bude férové keď sa neschovám za anonymitu, ale vidím, že sa vždy najdú ludia, ktorí zo všetkého vidia len obchod. Škoda, že Richard neodstránil môj príspevok ako reklamný.

To: bea a Jozef Mihál
Mne nešlo o to, získať tu zákazníkov - to by som mohol odpovedať na každý príspevok, ktorý tu žiada o radu pri nákupe SW. Aj tak by som nepochodil, lebo viem, že obecenstvo Porady je z inej cieľovej skupiny. A ešte niečo: za uplynulých 10 rokov som nikdy nešiel za zákazníkom s ponukou: pozrite toto máme, kúpte a ani v budúcnosti to nemienim robiť a už vôbec nie na Porade.

To: M3G
Ja neponúkam svoje programy, ale programy niekoho iného, a tým pádom nemôžem rozhodovať o tom, aká bude cenová politika. Aj ty určite vedieš účtovníctvo niektorým firmám zadarmo, že? Mimochodom si trochu vedľa, lebo som ponúkol v jednom svojom príspevku aj keď nie program, ale metodický pokyn o tom ako účtovať DPH v lekárni. Tú metodiku som vypracoval osobne, stálo to mnoho času a nervov. Možno ti Zuzka (tu ešte neprispievala) povie, koľko zato zaplatila.

A teraz o tom, prečo pôvodný príspevok vznikol? Snahou bolo upozorniť záujemcov, že veľmi dôležitým hľadiskom pri nákupu účtovníckeho softu je zmapovať aká je podpora zo strany výrobcu. Očakával som podobné reakcie ako napísala Naďa: proste je sklamaná z toho, akú podporu poskytuje výrobca jej softu. A keď sa najdú aj iní, ktorí napíšu, že sú spokojení s podporou, možno sa tu zíde určité množstvo informácií, ktoré dávajú pohľad na jednotlivých dodávateľov aj z tohto úhla.

Na otázky typu "poraďte mi aký soft kúpiť" väčšinou prichádzajú odpovede typu: "používam XXXX a som s ním spokojený". Keby to tak bolo, že každý je so svojim softverom šťastný, tak na Slovensku by sa už roky nepredala nová licencia na účtovníctvo. Nejaký dôvod predsa musí existovať, že napr. jedna firma chce prejsť z XXX na ZZZ, pritom iná hovorí, že XXX je výborný program!
Zuzka
19.09.04,07:58
Vidím, že sa mi patrí odpovedať na predchádzajúce príspevky. Osobne nemám nejaký problém s hotline pre programy, ktoré používam. Podobne ako bea, aj ja sa najprv trápim a ak si neviem rady, tak volám. Vždy mi poradili bez nejakých problémov. Čo sa týka tých drahších softwérov, robila som 8 rokov na programoch SOFTIP-u a myslím si, že za tú cenu by služby mohli byť na lepšej úrovni. Hotline je väčšinou obsadená a človek musí mať božskú trpezlivosť sa tam dovolať, a nNa pobočkách majú málo ľudí a dosť sa ich tam mení.Takže začínajúci pracovník mi časo ani radu nevedel dať. Ale takisto je to aj na strane užívateľa ako ten program ovláda.

Musím potvrdiť Gejzovi, že som reagovala na jeho príspevok účtovania DPH v lekárni a obratom mi zadarmo a nezištne poslal mailom metodický pokyn, ktorý vypracoval, a ktorý mi pomohl v tejto problematike lepšie sa zorientovať.

No, a p. Mihál tu síce občas podpichuje, ale je to iba také kamarátske pošteklenie, on to myslí naozaj dobre. Hlavne každému kto má problém poradí a o to tu predsa ide, aby sme si radili a pomáhali.
Pekný deň.
M3G
19.09.04,08:44
Pre GejzaH: Keby mám spočítavať koľko servisných zásahov som spravil iba ako dobrý skutok, t.j. bez odplaty a koľko rád....tak by som už bol milionár.
Mimochodom, mám aj také účtovníctvo, ktoré spracúvam zadarmo a dokonca niekedy platím svojim ľuďom zo svojho, aby ho spracovali(U mňa existujú 2 možnosti - 1.zadarmo ako pre známych a 2. zadarmo ako pre firmy, u ktorých čakám skôr-či neskôr ekonomický prospech. Takúto filozofiu tu veľa ľudí pozná a ja ju ani nechcem rozoberať)

Čo sa týka programov freeware, je pochopiteľné, že tímová práca musí byť nejako ocenená, z hľadiska ekonomického nie je možné, aby takto vytvorené programy boli zadarmo, to si mal brať s rezervou, nebolo to myslené dokrvi vážne.
Jednotlivec sa však najviac zviditeľní tak, že bude dávať svoje programy zadarmo. Keď som programoval pred pár rokmi ja, všetko čo som urobil som dával voľne na stiahnutie. Asi tak.
M3G
19.09.04,08:51
Pre Jozefa:
S tým freeware som to nemyslel úplne vážne, skôr mi išlo o to, s čím tu prispievate: radami. A keďže tie rady sú duševné vlastníctvo a dávate ich zadara, nazývam ich freeware(fríver).
M3G
19.09.04,09:16
Ja vykám všetkým seniorom :)
Heni
19.09.04,16:47
a ja som veľmi rada, že existuje táto naša Porada.
Niektoré profesie, napr. lekári, učitelia, právnici... a pod., držia spolu, radia si, "kryjú" si chrbát (utužujú svoju komunitu - zvyknú bývať plesy lekárov...)...
Nebuďme ani my, účtovníci, "osamelými bežcami" ;) ...
Aj Porada nám v tom pomáha.
Gabi03
21.12.06,08:48
mimotemy Až teraz som si všimla nové "logo" porady. Vyjadruje ľudí, ktorí hoci neviditeľní, ale predsa sú. Páči sa mi. ;)