jozo0205
19.06.12,13:13
Dobrý deň,
som živnostník a mám nejaké úspory v banke v eurách. Chcel by som ich ale zmeniť na nejakú bezpečnejsiu menu - dolár, švaj.frank, japonský jen. Pravdepodobne by som to zmenil asi na am. doláre, alebo je lepšie investovať do kúpy zlata či striebra? Má s tým niekto skúsenosti? Ak by som nakúpil cuziu menu, kam to potom uložiť. Ide mi o bezpečnosť banky, mala by to byť asi banka s neeurópskymi vlastníkmi. Nejaká mimoeurópska banka s tradíciou a stabilným zázemím.
mattto
19.06.12,11:42
ďalšia naivná ovečka, ktorá ide nakupovať zlato, lebo v správach hovorili "kupujte zlato, lebo už nebude" :)
Chobot
19.06.12,13:42
Dobrý deň,
som živnostník a mám nejaké úspory v banke v eurách.

čo to znamená "nejaké"? Ak to nie sú 6 či 7 ciferné sumy, tak ndmá zmysel takýmto smerom uvažovať.


Chcel by som ich ale zmeniť na nejakú bezpečnejsiu menu - dolár, švaj.frank, japonský jen. Pravdepodobne by som to zmenil asi na am. doláre, alebo je lepšie investovať do kúpy zlata či striebra? Má s tým niekto skúsenosti?

Ak s tým nemáš skúsenosti ty, tak to nerob. Len dáš zarobiť obchodníkom, ktorí sa na tebe nabalia poplatkami. Ich potom nezaujíma, či sa ti v budúcnosti zhodnotí majetok. Svoje provízie dostanú.


Ak by som nakúpil cuziu menu, kam to potom uložiť. Ide mi o bezpečnosť banky, mala by to byť asi banka s neeurópskymi vlastníkmi. Nejaká mimoeurópska banka s tradíciou a stabilným zázemím.

Jasné, preveď si to na Bahamy. Možno stretneš aj Koženého.

A fond ochrany vkladov je podľa tebe nedostatočná zábezpeka úspor? Ak tak strašne nedôveruješ európskej ekonomike, tak sa rovno na tie Bahamy vysťahuj.
podhygmin:-)
19.06.12,14:33
Co je doma sa pocita,staci bezpecny sejf a k tomu dovernu kamaratku,ktora v pripade nutnosti urcite nesklame :D

http://www.freeimagehosting.net/t/6maqv.jpg (http://www.freeimagehosting.net/6maqv)
jahoszmsk
19.06.12,14:41
on má na mysli bezpečnosť, akože pred infláciou.

mimotemy sa nebojíš, čo ak Fico chodí sem na poradu a zistí že živnostníci majú v banke uložené peniaze, veľa peňazí ? :D
Indeed
19.06.12,14:45
on má na mysli bezpečnosť, akože pred infláciou.

Však inflácia je minimálna , len okolo 2 % a možno ani to nie,

na Markize tak hovorili .....
jahoszmsk
19.06.12,14:47
Bielorusko inflácia 108% medziročne...
podhygmin:-)
19.06.12,14:48
on má na mysli bezpečnosť, akože pred infláciou.

mimotemy sa nebojíš, čo ak Fico chodí sem na poradu a zistí že živnostníci majú v banke uložené peniaze, veľa peňazí ? :D
Je mi to jasne.Ukazkou som len chcel demonstrovat silu €€€.Takze ziadne dolare,zlato a podobne sračičky :D sudruh fico mi je ukradnuty,je to pre mna ten najnepodstatnejsi fabulator
pivko
19.06.12,14:49
Už som to tu písal , poľsky zlotý , už posiluje a mne rastie zisk. Nakupoval som pri 4,39 dnes 4,25 do roka 3,8
mattto
19.06.12,15:43
Už som to tu písal , poľsky zlotý , už posiluje a mne rastie zisk. Nakupoval som pri 4,39 dnes 4,25 do roka 3,8

akým kurzom ti prepočítajú zloty, keď budeš kupovať hocičo na Slovensku? :)
jahoszmsk
19.06.12,16:15
vymení v banke zloté za eurá za mierny poplatok...
mattto
19.06.12,17:09
vymení v banke zloté za eurá za mierny poplatok...

rozdiel medzi nákup/predaj valút v banke je cca. 8-10%, naozaj si niekto myslí, že obabre banku :)
pivko
19.06.12,17:53
Načo meniť , treba nakúpiť tovar a predať.
mattto
19.06.12,17:59
Načo meniť , treba nakúpiť tovar a predať.

nakúpiť na Slovensku za zloté? či nekvalitný zdraviuškodlivý šunt v Poľsku? :D
pivko
19.06.12,18:03
nakúpiť na Slovensku za zloté? či nekvalitný zdraviuškodlivý šunt v Poľsku? :D
Ty nešťastník . nevieš ako sa robí obchod. Najkvalitnejšie ponožky a silonky na Slovensku sú vyrobené v Polsku. Ďalej ťa nemienim presviedčať. strč si svojich 1.000 Eur čo máš našporené do vankúša a čuš.
mattto
19.06.12,18:05
Ty nešťastník . nevieš ako sa robí obchod. Najkvalitnejšie ponožky a silonky na Slovensku sú vyrobené v Polsku. Ďalej ťa nemienim presviedčať. strč si svojich 1.000 Eur čo máš našporené do vankúša a čuš.

nauč ma ako sa robí business, ako neprísť o úspory lebo euro, daj link na etrend, kde bol o tebe článok :D
jahoszmsk
19.06.12,18:06
zdraviuškodlivý? napr. merkury market je u nás stále plný, nehovoriac o predajcoch mäsa. cena je dôležitá pre väčšinu, nie zdravie...
mattto
19.06.12,18:09
zdraviuškodlivý? napr. merkury market je u nás stále plný, nehovoriac o predajcoch mäsa. cena je dôležitá pre väčšinu, nie zdravie...

máš pravdu, bohužiaľ je pre veľa ľudí najdôležitejšia cena a preto kvalita potravín na Slovensku vyzerá tak, ako vyzerá
jahoszmsk
19.06.12,18:12
je tam toho, troška posypovej soli vo výrobkoch... to je ako keď oberáš čerešne pri ceste... trocha olova. :)
mattto
19.06.12,18:23
je tam toho, troška posypovej soli vo výrobkoch... to je ako keď oberáš čerešne pri ceste... trocha olova. :)

jj a trocha lepidla, prípravku proti všiam atď. v zmrzline, radosť kupovať poľské výrobky, to radšej skočiť zo skaly, bude to lacnejšie a rýchlejšie :D
jozo0205
19.06.12,18:59
Jediný, kto mi odpovedal priamo na moju otazku, je člen pivko. Do zloteho som investoval, ale neviem ako sa bude zloty spravat pod vplyvom krízy v EU, je to európska krajina. Skôr by ma zaujímala mena neeuropskej stabilnej krajiny, ktorá má nerastné bohatstvo alebo iný potenciál zhodnocovania meny. Čo sa týka kúpy zlata alebo striebra, špekulanti sú všade a každý kto niečo predáva, chce aj na tom zarobiť. Skôr ma trápi jeho likvidita. Prosím o názor niekoho, kto má už s kupovaním zlata alebo striebra nejaké "dobré" skúsenosti. No a tiež ma zaujíma aj tá inštitúcia, kde by som to mal ako tak v bezpečí. Viem, že nejaká banka mala ako produkt, nejaký rastový účet, asi termiňák alebo čo to bolo, kde sa tá cudzia mena aj zhodnovala, úročila.
Indeed
19.06.12,19:11
máš pravdu, bohužiaľ je pre veľa ľudí najdôležitejšia cena a preto kvalita potravín na Slovensku vyzerá tak, ako vyzerá

Nielen potravín, ale všetkého...

Lenže s tou kvalitou v pomere k cene na Slovensku , podľa hesla

čím drahší prenájom obchodu platí obchodník -tým kvalitnejší tovar predáva :D
mattto
19.06.12,19:25
Jediný, kto mi odpovedal priamo na moju otazku, je člen pivko. Do zloteho som investoval, ale neviem ako sa bude zloty spravat pod vplyvom krízy v EU, je to európska krajina. Skôr by ma zaujímala mena neeuropskej stabilnej krajiny, ktorá má nerastné bohatstvo alebo iný potenciál zhodnocovania meny. Čo sa týka kúpy zlata alebo striebra, špekulanti sú všade a každý kto niečo predáva, chce aj na tom zarobiť. Skôr ma trápi jeho likvidita. Prosím o názor niekoho, kto má už s kupovaním zlata alebo striebra nejaké "dobré" skúsenosti. No a tiež ma zaujíma aj tá inštitúcia, kde by som to mal ako tak v bezpečí. Viem, že nejaká banka mala ako produkt, nejaký rastový účet, asi termiňák alebo čo to bolo, kde sa tá cudzia mena aj zhodnovala, úročila.

ak chceš kupovať investičné zlato:
nekúpiš ho za trhovú cenu, ktorú si pozrieš na burze. Banka/predajca investičného zlata si zoberie pár percent ako odmenu.

reálne zlato, by si mal mať uložené v bankovom sejfe kvôli likvidite (banka si účtuje poplatky, takže o svoj "zisk" sa podelíš s ňou)

ak si povieš, že nebudeš živiť banku, môžeš si zobrať zlato k sebe domov, ale potom pri predaji musíš dokladovať rýdzosť zlata a za skúšky si pekne priplatíš

pri predaji si znova banka/predajca investičného zlata vypýta pár percent ako odmenu

takže svojim zhodnotením peňazí na kúpe/predaji investičného zlata si nakŕmil akurát tak banku/predajcu/štát na daniach/puncový úrad atď. Ak si myslíš, že sa to oplatí, choď do toho

zlato ako komodita na burze sa rozoberala v iných vláknach

záverom: všetky odporúčania o investovaní, ktoré sa masovo posúvajú laikom, sú iba háčiky na hlúpe ovce, ktoré tým nakŕmia všetky zúčastnené subjekty na "investovaní" a ovečkám zostane (v lepších prípadoch) iba toľko, koľko do toho nazačiatku vložili.
trisestri
19.06.12,19:34
tazko odpovedat,teraz je vplyv krizy globalny-mozno dolar,jen alebo juan,ale skor lukrativne pozemky a pitna voda su perspektivna investicia/ceny potravin a vody maju velku tendenciu narastu hodnoty z dlhodobeho hladiska/
Indeed
19.06.12,19:49
Tak už len musíš to zlato niekde uchmatnuť...
Idiotka
28.08.12,13:27
Sulíkov názor je zaujímavý. Napadlo mi, že takou menou by mohla byť nórska koruna... Ropy majú požehnane, kráľovstvo je stabilné, pravda, je to európska krajina. ....má to jeden háčik: pozrite si grafický priebeh vývoja kurzu NOK voči EUR.

Ach jo.