Iva 66
19.06.12,12:54
Návrh rady školy na odvolanie riaditeľky ZŠ

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môže podpredseda rady školy hlasovať v mojom mene na zasadnutí rady školy o návrhu na odvolanie riaditeľky s tým, že má odo mňa plnú moc overenú notátom, nakoľko ja som PN a nemohla som sa osobne zúčastniť. Jeden člen rady to totiž spochybnil, že nemôže ani so splnomocnením za mňa hlasovať, že keď som PN, tak som PN a môj hlas by nebol platný.
Sabadka
25.06.12,12:24
Áno je to tak, si PN, plná moc nemôže byť a tvoj hlas je neplatný.
Iva 66
25.06.12,14:32
A je to podchytené v nejakom zákone? Veď aj na súde, keď je niekto PN, môže sa dať zastupovať splnomocnencom. Nemáme to zakázané ani v štatúte rady ani v školskom zákone. Prečo je problém, že som PN?
Sabadka
25.06.12,16:39
A je to podchytené v nejakom zákone? Veď aj na súde, keď je niekto PN, môže sa dať zastupovať splnomocnencom. Nemáme to zakázané ani v štatúte rady ani v školskom zákone. Prečo je problém, že som PN?


Pretože hlasovať, môžeš len osobne a teda musíš byť prítomná na hlasovaní.


PS: nemôžete spraviť zasadnutie rady školy v čase keď máš určené vychádzky a bude aj kapusta celá aj koza nažratá :)
Iva 66
25.06.12,19:55
Vraj keby som tam išla počas vychádzok, mohol by to niekto napadnúť, že v podstate vykonávam prácu, čo sa týka školy, počas PN. A tu je problém, že musím hlasovať osobne, že sa pri hlasovaní nemôže zastupovať? Veď aj sám zákon pri schôdzi napr. vlastníkov bytov umožňuje splnomocnenie pri hlasovaní, tak prečo sa to nedá pri rade školy?
Sabadka
26.06.12,04:31
Vraj keby som tam išla počas vychádzok, mohol by to niekto napadnúť, že v podstate vykonávam prácu, čo sa týka školy, počas PN. A tu je problém, že musím hlasovať osobne, že sa pri hlasovaní nemôže zastupovať? Veď aj sám zákon pri schôdzi napr. vlastníkov bytov umožňuje splnomocnenie pri hlasovaní, tak prečo sa to nedá pri rade školy?

Činnosť v rade škole nie je platená funkcia a ak niekto napadne tvoju prítomnosť na zasadnutí, tak isto by mohol napadnúť aj tvoju neúčasť spojenú s tvojím hlasovaním.