peťa3591
19.06.12,13:23
Zdravim poradakov,

v s.r.o-cke, ktoru uctujem mi "zabudli" povedat, ze niektore pohladavky posunuli exekutorovi na vymahanie a tato zmluva "sa" stratila. Takze neviem, o co sa mam opriet. Od exekutora prisla fa a v nej je nazov dlznika a udaje: inkaso 100,- provizia dez DPH 20,- provizia s DHP 24, preplatok 76,- eur, ( fa je na sumu 24,- eur a automaticky si to strhol z tych 100 eur, ktore vymohol) tak iba na ucet prislo 76,- eur a ja neviem, co s tym, ked nemam podklad. Nikdy som sa s tym nestretla, :eek: tak plis poradte ako to mam uctovat???...Dakujem...
miska31
13.08.12,07:46
Dobrý deň. Mám podobnú otázku. Máme odberateľa, ktorý nám je dlžný istú sumu za faktúry. Posunuli sme to nášmu právnikovi, ktorý od neho vymohol zruba 1000€, ešte to nieje konečná suma. Tých 1000€ nám právnik poslal na účet. K tomu nám poslal ako podklad: dobropis - daňový doklad, kde je napísané VEC: firmaAB, s.r.o voči firmeBC,s.r.o. - o zaplatení 1.300 €. a ešte : dobropisujem Vám sumu vo výške 1000€. Ako to mám zaúčtovať, prosím Vás?
miska31
13.08.12,10:07
Pomôžte mi niekto, prosím. Ďakujem
tictac7
13.08.12,10:19
Dobrý deň. Mám podobnú otázku. Máme odberateľa, ktorý nám je dlžný istú sumu za faktúry. Posunuli sme to nášmu právnikovi, ktorý od neho vymohol zruba 1000€, ešte to nieje konečná suma. Tých 1000€ nám právnik poslal na účet. K tomu nám poslal ako podklad: dobropis - daňový doklad, kde je napísané VEC: firmaAB, s.r.o voči firmeBC,s.r.o. - o zaplatení 1.300 €. a ešte : dobropisujem Vám sumu vo výške 1000€. Ako to mám zaúčtovať, prosím Vás?


....ten "dobropis", či čo vám to ten právnik poslal, je ale dobrá blbosť. Ty máš pohľadávku voči firmy X, teraz si urobíš jej úhradu (čiastočnú) 221/311....
miska31
13.08.12,10:31
Takže si len vypárujem bežný účet s faktúrou a ten dobropis si priložím k bežnému účtu. (lebo tie peniaze poslal právnik,nie odberateľ). Môže to tak byť?Ďakujem pekne.