Janarma
19.06.12,21:14
Dobrý deň prajem,

poradí mi, prosím, niekto ako je to s daňou z príjmov v tomto prípade?

Dostaneme faktúru od zahraničnej spoločnosti z Nemecka, ktorou našej s.r.o. táto nemecká spoločnosť fakturuje za účasť vybraných zamestnancov našej s.r.o. s našimi najlepšími klientami na medzinárodnom športovom podujatí v zahraničí (v EU - konkrétne - tenis - Wimblendom UK), počas ktorého sa bude pred týmito našimi klientami prezentovať aj naša firma (naši VIP klienti obdržia naše vlajky, materiály o stratégiách našej firmy atď.).

Prosím, je táto fakturovaná suma daňovým výdavkom našej s.r.o.?

Ďakujem pekne za pomoc!
Janarma
20.06.12,09:29
Dobrý deň prajem,

poradí mi, prosím, niekto ako je to s daňou z príjmov v tomto prípade?

Dostaneme faktúru od zahraničnej spoločnosti z Nemecka, ktorou našej s.r.o. táto nemecká spoločnosť fakturuje za účasť vybraných zamestnancov našej s.r.o. s našimi najlepšími klientami na medzinárodnom športovom podujatí v zahraničí (v EU - konkrétne - tenis - Wimblendom UK), počas ktorého sa bude pred týmito našimi klientami prezentovať aj naša firma (naši VIP klienti obdržia naše vlajky, materiály o stratégiách našej firmy atď.).

Prosím, je táto fakturovaná suma daňovým výdavkom našej s.r.o.?

Ďakujem pekne za pomoc!

Prosím, poradíte? Mám to chápať z pohľadu dane z príjmov ako reklamu (a teda daňový výdavok) alebo ako repre (a teda ako nedaňový výdavok)???

Prosím o pomoc...
IvoM
21.06.12,05:46
Ak je to dobre zdokumentované tak by sa dalo dať ako reklama, teda daňový náklad /§19.2.k/ zákona o DzP. Len na okraj, vzhľadom na to že náklady na takúto akciu sa museli počítať v tisíckach EUR tak na Tvojom mieste by som dal zarobiť skôr daňovému poradcovi nech mi to dobre ošetrí ako sa spoliehať na odpoveď na porade kde sa niekedy z otázky nedá celkom posúdiť celý problém, hoci aj tu je dosť odborníkov.