retriever007
20.06.12,03:09
Poradíte niekto overenú službu na zásielku drobného tovaru (modely vláčikov pár kusov) z Ruska? Naviac či to prejde ešte clom, atď... Cenu rátam tak do 100-120€, či je lepšia dobierka, alebo platba na účet... Je to z modelárskeho bazáru raritky čo som objavil, posielané by to bolo na súkromnú osobu...
Najradšej by som bol keby som niekoho objavil čo tam jazdí služobne pravidelne, že by som sa mu nejako revanšoval protislužbou v oblasti pomoci s počítačom, doučovania, a pod... Hmmm, ale aj to môže mať zapeklité dôsledky ak mu niekto na colnici začne robiť problémy... Poprosím, ovládate niekto túto exotickú problematiku? Ďakujem za každú radu ;-)


PS: ozaj, ak niekomu ponúknem za ochotu napr. doučovanie detí, nedopúšťam sa niečoho čo treba hlásiť na UV KSČ s kópiu na toaletnom papieri? ;-P
murgasr
25.06.12,19:09
Predpokladám, že sú to funkčné modely elektrických vláčikov. Je jedno ako si to dáte poslať, či poštou na dobierku alebo zaplatíte vopred. Aspoň z pohľadu zaplatenia cla a DPH. V zmysle colných predpisov je na tento tovar nulová sadzba cla. Takže z ceny vláčikov zaplatíte len DPH. V zmysle zákona o DPH je tovar oslobodený od DPH pri poštových zásielkách do 22€. V Slovenskej republike sú dve "vyclievacie pošty" Bratislava a Košice. Pošta alebo prepravná spoločnosť Vás buď vyzve, aby ste ich splnomocnili na colné konanie a spolu s tovarom Vám príde aj vyúčtovanie tejto služby alebo Vám to colne prerokuje a príde Vám zásielka až domov. Takže pri cene za vláčiky 100€ ešte okrem dopravy zaplatíte DPH vo výške 20%, teda 20€ + prípadné poplatky za zastupovanie v colnom konaní.

PS: ja by som volil asi zaslanie na dobierku, teda ak je to možné, lebo neviete, či sa to v Ruskej federácii nestratí.