rusin
20.06.12,07:42
Dobrý deň vážené,
prosím o radu alebo správny postup.
Cestoval som minulý týždeň vo vlaku Trnava- Košice. Za Leopoldovom som dostal epileptický záchvat vo vlaku(nemal som ho už 3.roky...).
Prebral som s tým, že na mňa "žve drbnutý záchranár"(nie lekár) s posádky RZP, na to kúpe dobehli 2.policajti, začali mi vykrúcať ruký a vyhodili ma z vlaku, lebo ako že ja "pasažir zdržujem vlak".

NA nastupišti v NmV ma zhodili na zem, kolenami dole, rozbili mi pravé koleno (v Trenčianskej Nemocnice - mi neskor odsávali krv s kolena).
Teraz chodím na barlách.
Vtedi mi dali mi náramky, ruky odzadu, hodili ma do sanitky v NmV na stanice a doviezli ma do NsP v Trenčíne. V Sanitke som bo stal spútaný s rukamy odzadu a malo som sa "nie zaškrtil", na toto sa len policajyt veselo smal!?

Osobné čísla tychto 2. "fašistických policajtov" som si odpísal, no číslo posádky RZP - nie môžem ni od koho obdržať.

Napriek "prázdnym" sľubom zo strediska RZP s Trenčína- mi za 2. dni - nik nič nie oznámil.

Budem podávať Trestné Oznámenie za ublíženie na zdraví.

Viete mi niekto niečo poradiť ohľadom postupu, nakoľko teraz nemám peniaze na právnika.

Dopredu vďaka, Rusnak, Tnava.
buchač
20.06.12,05:58
Dobrý deň vážené,
prosím o radu alebo správny postup.
Cestoval som minulý týždeň vo vlaku Trnava- Košice. Za Leopoldovom som dostal epileptický záchvat vo vlaku(nemal som ho už 3.roky...).
Prebral som s tým, že na mňa "žve drbnutý záchranár"(nie lekár) s posádky RZP, na to kúpe dobehli 2.policajti, začali mi vykrúcať ruký a vyhodili ma z vlaku, lebo ako že ja "pasažir zdržujem vlak".

NA nastupišti v NmV ma zhodili na zem, kolenami dole, rozbili mi pravé koleno (v Trenčianskej Nemocnice - mi neskor odsávali krv s kolena).
Teraz chodím na barlách.
Vtedi mi dali mi náramky, ruky odzadu, hodili ma do sanitky v NmV na stanice a doviezli ma do NsP v Trenčíne. V Sanitke som bo stal spútaný s rukamy odzadu a malo som sa "nie zaškrtil", na toto sa len policajyt veselo smal!?

Osobné čísla tychto 2. "fašistických policajtov" som si odpísal, no číslo posádky RZP - nie môžem ni od koho obdržať.

Napriek "prázdnym" sľubom zo strediska RZP s Trenčína- mi za 2. dni - nik nič nie oznámil.

Budem podávať Trestné Oznámenie za ublíženie na zdraví.

Viete mi niekto niečo poradiť ohľadom postupu, nakoľko teraz nemám peniaze na právnika.

Dopredu vďaka, Rusnak, Tnava.
...na základe tohoto príspevku ?????

RADÍM TI navštíviť najbližšieho psychiatra......a to čo najskôr ..........
srska
20.06.12,06:03
...na základe tohoto príspevku ?????

RADÍM TI navštíviť najbližšieho psychiatra......a to čo najskôr ..........nestel som byt krutý
rusin
20.06.12,06:04
...na základe tohoto príspevku ?????

RADÍM TI navštíviť najbližšieho psychiatra......a to čo najskôr ..........

Pekne ti dakujem "buchac"!

Neprajem ti aby keď si ty budes potrebovať radu, aby ti tak radili taketo odbornici "ako si ty"..

Ale nič, len počkaj, v živote nič nie je zadarmo, za všetko sa plati aj "za dobroprajnosť" sa vracia tiež.

Prajem, ti všetko dobre, Rusnak.
buchač
20.06.12,06:22
Pekne ti dakujem "buchac"!

Neprajem ti aby keď si ty budes potrebovať radu, aby ti tak radili taketo odbornici "ako si ty"..

Ale nič, len počkaj, v živote nič nie je zadarmo, za všetko sa plati aj "za dobroprajnosť" sa vracia tiež.

Prajem, ti všetko dobre, Rusnak.
OKI ...zájdem ešte ďalej .....

...tu nejde o " dobroprajnosť "...či moju odbornosť ......

Na nete je toľko neskutočných blbostí , že až ...takže to , čo je napísané v príspevku , nazývam oberblbosťou ......

...a ozaj ....v súvislosti z inou témou dedukujem , že sa rád asi do konfliktov s mocou dostávaš a následne sú len z toho problémy - Tvoje ...

....a ktož vie ,ako to všetko bolo .....
misomiso
20.06.12,06:40
No pani pockajte - neviem na zaklade coho ste usudili, ze chyba bude urcite v zadavatelovi otazky. Mne sa to nezda.

Bezplatnu pravnu pomoc u nas poskytuje Centrum pravnej pomoci. http://www.legalaid.sk/

Co sa tyka postpu policajtov, to by mala riesit Inspekcia Ministerstva vnutra. Ale v tom centre by to mali vediet pomoct.
Braňo
20.06.12,06:51
Som skeptický k priebehu toho, či sa tak stalo ako opisuješ. Pokiaľ si mal epileptický záchvat a bezdôvodne Ti nasadili putá, môžeš sa sťažovať na postup policajtov, avšak ja sa s Tebou stavím, že priebeh tak ako opisuješ nebol. Neverím, že Ťa bezdôvodne vyhodili z vlaku - jednoducho muselo tam byť niečo iné - nemal si cestovný lístok, alkohol, šarvátka....
rusin
20.06.12,07:45
Som skeptický k priebehu toho, či sa tak stalo ako opisuješ. Pokiaľ si mal epileptický záchvat a bezdôvodne Ti nasadili putá, môžeš sa sťažovať na postup policajtov, avšak ja sa s Tebou stavím, že priebeh tak ako opisuješ nebol. Neverím, že Ťa bezdôvodne vyhodili z vlaku - jednoducho muselo tam byť niečo iné - nemal si cestovný lístok, alkohol, šarvátka....

Myliš sa...
Listok som mál,
- alkogol som nie použival,
-nikomu som nie ubližil,
- len som si pohryzol jazyk...

A policajti konali na pokyn "akože odbornika zo súkromnej RZP"...

No nič, niekedy, keď ty alebo tvoje blizke - najozaj budu potrebovať odbornu pomoc - anesteziloga, nie "zachranara s kursom na trenažere",
tak uvidis - koľko ti reber dolamu pri "nepramom masaze srdca"...

Nie prajem ti sa soznamit sa takou cvargou.
A ja ti hovorim ako odbornik, lebo 7. rokov praxe ako Detský Anestweziolog - ty určite ako ja - nie maš!!!

Vdaka za podporu a vieru v dobro, Rusnak.
Braňo
20.06.12,07:53
7 rokov praxe nemám, ale kurz záchranara mám a už som niekoľkým ľudom pomohol.
Neverím Ti, že Ti pri masáži srdca dolámali rebrá.
arizona
20.06.12,07:58
rusin
20.06.12,08:05
Braňo, keď na niečo reagueš, tak si aspon prečitaj si text...
Ja som nie pisal o tom že mna resuscitovali, kde si to ty našiel?
Len som ti opysal príklad z praxe... Keď ta to viac zaujima, tak sa opytaj kolegov na patologie,
ti to presne popišu chyby, poškodenia a dôsledky pri neodbornej resuscitacie...

Vdaka za reakciu, Rusnak.
rusin
20.06.12,08:08
Náramok nie nosím, lebo už som rok ako vyradený s evidencie... Ešte otázky vážené?
Tweety
20.06.12,08:09
Náramok nie nosím, lebo už som rok ako vyradený s evidencie... Ešte otázky vážené?
Ak Ti bolo ublížené, tak sa šťažuj, ako už bolo poradené. Osočovaním tu na Porade nič nevyriešiš.
pepsikova
20.06.12,08:26
...je dôležité zistiť, či vyradený epileptik cíti príznaky záchvatu ..myslím, že epilepsia sa nedá úplne vyliečiť a tak tvoj lekár by mal vedieť,čoho je schopný tvoj organizmus a či sa ti záchvat môže zopakovať aj po "vyradení" z evidencie epileptikov...
..s podobných chovaním polície som sa už stretla, tiež vo vlaku, kedy mal záchvat cukrovkár..nie sú ústretoví...ale záchranári?..hm...
..ak budeš podávať trestné oznámenie, tak udaj čas, kedy záchranka ku tebe prišla a trvaj na zistení podrobne, prokurátor, ktorý to bude riešiť, musí dostať informácie, ktoré nedajú tebe...ak u teba záchranka bola-musí byť o tom záznam!!...
kukučka
20.06.12,08:36
A to aké rady dávate? Skutočne hanba. :mee:
arizona
20.06.12,08:40
Náramok nie nosím, lebo už som rok ako vyradený s evidencie... Ešte otázky vážené?
Epileptici nikdy nie su vyradeni z databazy !!!!

Spravnou zivotospravou,prip.liekmi sa da docielit,aby sa zachvaty obmedzili na minimum,ale riziko,ze sa zachvat vrati /niekedy aj po par rokoch/ je takmer vzdy.
Ale to ty urcite,ako epileptik vies... :cool:
pepsikova
20.06.12,08:48
Epileptici nikdy nie su vyradeni z databazy !!!!

Spravnou zivotospravou,prip.liekmi sa da docielit,aby sa zachvaty obmedzili na minimum,ale riziko,ze sa zachvat vrati /niekedy aj po par rokoch/ je takmer vzdy.
Ale to ty urcite,ako epileptik vies... :cool:..

mimotemy..ari, pri stave dnešného lekárstva by som aj verila, že ak mu bolo 2-3 roky dobre, bez záchvatov, tak ho vyradili..poznám prípady, že takýmto ľuďom zobrali aj čiastočný dôchodok, vraj sú zdraví..
Braňo
20.06.12,09:00
Braňo, keď na niečo reagueš, tak si aspon prečitaj si text...
Ja som nie pisal o tom že mna resuscitovali, kde si to ty našiel?
Len som ti opysal príklad z praxe... Keď ta to viac zaujima, tak sa opytaj kolegov na patologie,
ti to presne popišu chyby, poškodenia a dôsledky pri neodbornej resuscitacie...

Vdaka za reakciu, Rusnak.

Ja som si prečítal text : No nič, niekedy, keď ty alebo tvoje blizke - najozaj budu potrebovať odbornu pomoc - anesteziloga, nie "zachranara s kursom na trenažere",
tak uvidis - koľko ti reber dolamu pri "nepramom masaze srdca"...
Helik3
20.06.12,09:05
asi by to tak malo byť...
buchač
20.06.12,10:26
Náramok nie nosím... Ešte otázky vážené?



...
Vtedi mi dali mi náramky...

...no vidíš ......napravili , čo sa dalo ....:---:D
buchač
20.06.12,11:50
No pani pockajte - neviem na zaklade coho ste usudili, ze chyba bude urcite v zadavatelovi otazky. Mne sa to nezda.
...na základe zdravého rozumu ......
...a ani mne sa to nezdá ....už samotný názov je od veci ;)
Policajti ubližili mi na zdravi na pokyn "neodborneho zachranara" vo vlaku.
...to akože záchranár dáva pokyny ?????
...a neodborný záchranár ????...žeby čašník -kuchár z jedálneho vozňa ?????
...možno niekde v Číne ....

Bezplatnu pravnu pomoc u nas poskytuje Centrum pravnej pomoci. http://www.legalaid.sk/

Co sa tyka postpu policajtov, to by mala riesit Inspekcia Ministerstva vnutra. Ale v tom centre by to mali vediet pomoct.


pepsikova


...je dôležité zistiť, či vyradený epileptik cíti príznaky záchvatu ..myslím, že epilepsia sa nedá úplne vyliečiť a tak tvoj lekár by mal vedieť,čoho je schopný tvoj organizmus a či sa ti záchvat môže zopakovať aj po "vyradení" z evidencie epileptikov...
..s podobných chovaním polície som sa už stretla, tiež vo vlaku, kedy mal záchvat cukrovkár..nie sú ústretoví...ale záchranári?..hm...

...hm ....je bohový rozdiel medzi týmito záchvatmi ....oba prichádzajú nečakane...

Epileptik v konečnom dôsledku so sebou hádže , môže mať penu okolo pier a podobne ...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Epilepsia
...na to sa neumiera ....

Diabetik ???...samozrejme , že neboli ústretoví poliši ...lebo cukrovkár v konečnom dôsledku môže mať podobné príznaky ako opitý človek ....a tu je tá zrada , že niekto dostane hyperglykémiu a okolie je v domnení , že ide o spiťáka... nástup glykemického šoku je fest rýchly - nepríjemná to záležitosť pre dotyčného ....ak nemá rýchlo pri sebe nejakú tú pomoc , nie sranda ( stačí pritom obyčajný sladký nápoj ...)
http://www.medinfo.sk/?s=heslo&id=748
...ale na toto už aj hej .....

...minule som mal okolo 2,6 mmol .......kúúúúa , to bolo tóčo ...:eek:...fujtajbl...



...a pre pána Rusina z Trnavy len doporučenie ...občas je potrebné si aj premyslieť , čo napíšem ....
rusin
20.06.12,16:42
Dobrý deň vážene učastnici.
Pekne vám ďakujem za ohlasy aj tie "negativné".

Trestné Oznámenie na 2.fašistických policajtov už som podal na Odv.odd.polície v Trnave.

Sťažnosť na neodborného "stále utajeného" záchranára "zo súkromnej RZP" už som pripravil aj bol podať.
Len mi ho v Trnave poradili preposlať do Trenčína, kam spadá tato RZP, čo zajtra aj spravím.

Prajem vám všetkým aby sa vám nič podobné nie stalo!
Rusnak.
misoft
20.06.12,20:47
Na záver: pretože epilepsia je neurologické ochorenie - pacient nikdy nie je z databázy vyradený - príznaky a nástup môžu spustiť aj nepatrné podnety (často aj po niekoľkých rokoch) - takže pre rusín - najskôr si overte, čo tu predložíte, najmä to o vyradení z databázy.
Okrem toho: RZP je na Slovensku dávno súkromná, len vykonáva činnosť v prospech štátu (šak jej za to platia), pracovníci sú označení - toto vám zaiste robil nejaký dobromyseľný občan.

A veľme, veľmi pochybujem, žeby vás z vlaku vyhodili len preto, že ste mali záchvat, najmä ak máte zaplatené cestovné - to by ste museli rozbiť pol vagónu.

BTW: príznaky epilepsie spozná cca 20% obyvateľstva SR - potom ste museli "naraziť" na tých zvyšných 80% (smola).
rusin
20.06.12,21:05
Na záver: pretože epilepsia je neurologické ochorenie - pacient nikdy nie je z databázy vyradený - príznaky a nástup môžu spustiť aj nepatrné podnety (často aj po niekoľkých rokoch) - takže pre rusín - najskôr si overte, čo tu predložíte, najmä to o vyradení z databázy.
Okrem toho: RZP je na Slovensku dávno súkromná, len vykonáva činnosť v prospech štátu (šak jej za to platia), pracovníci sú označení - toto vám zaiste robil nejaký dobromyseľný občan.

A veľme, veľmi pochybujem, žeby vás z vlaku vyhodili len preto, že ste mali záchvat, najmä ak máte zaplatené cestovné - to by ste museli rozbiť pol vagónu.

BTW: príznaky epilepsie spozná cca 20% obyvateľstva SR - potom ste museli "naraziť" na tých zvyšných 80% (smola).


Vážený "misoft", nie musíte mi veriť, to je na vás!
Ja som iba opísal svoje zážitky a dôsledky (pokuľhávam na pravú nohu zaťal).
Teraz po podaní mnou Trestného Oznámenia na policajtov (na PZ) a sťažnosti na ÚDZS
- cez 3-6-tyždnv uvidím, aký obdržím odpoveď!?
Tie tak isto tu zverejním. Za svoje meno ja sa nie hanbím,a tak ako nikomu neprajem byť chorým alebo, že by na ceste sa niekomu niečo prihodilo, podobné ako mne!

Cez 3-6 týždňov - budeme mudrejši my všetky.
Pravda, keď sa potvrdia moje slova a popis udalosti, čo vtedy budete vymýšľať vy?

Alebo ste si isti, že sa vám na ceste nič podobné nie môže stať?

S pozdravom, Rusnak.
Katka01
20.06.12,21:09
Po podani trestneho oznamenia su z policie povinni sa vyjadrit k tomu co zistili do 3 mesiacov. Ak tak neurobia a ak budes s ich pracou nespokojni, mozes podat staznost na ich pracu.
arizona
20.06.12,21:12
neviem sice,kolko laikov spozna epilepticky zachvat,ale neverim, ze ho na 1 pohlad nepozna zachranar ! Su to specificke krce koncatin, ktore sa nedaju pomylit s nicim inym...
buchač
21.06.12,05:47
Dobrý deň vážene učastnici.
Pekne vám ďakujem za ohlasy aj tie "negativné".

Trestné Oznámenie na 2.fašistických policajtov už som podal na Odv.odd.polície v Trnave.

Sťažnosť na neodborného "stále utajeného" záchranára "zo súkromnej RZP" už som pripravil aj bol podať.
Len mi ho v Trnave poradili preposlať do Trenčína, kam spadá tato RZP, čo zajtra aj spravím.

Prajem vám všetkým aby sa vám nič podobné nie stalo!
Rusnak.
mimotemy

...nie negatívne .......reálny pohľad na celú záležitosť ....

Čo sa týka tých sťažností ....rád by som si prečítal .....
Že prečo ????.....len tak , vzhľadom k tomu slovenčinovi ...pravopisu a aj štylizácii viet ...:confused:
expeeert
21.06.12,05:57
Možno je prisťahovaný rusín, aj ty ak sa preťahuješ do cudzieho štátu a aj sa naučíš cudzí jazyk, tak ho nebudeš vedieť používať ako domáci...
Brano Orgonik
21.06.12,06:03
Inak masaz srdca je neodkladny a zivotzachranujuci ukon, v pripade mohutnejsich pacientov fyzicky velmi narocny. Pokial sa hrudny kos dostatocnou silou nestlaci je neucinna. Prasknute alebo aj zlomene rebra vobec neindikuju ze masaz srdca bola robena zle.
Nandrolon
21.06.12,06:10
Na poslednom školení nám ako pikošku hovoril školiteľ, že kvalitná masáž srdca vykonaná "laikom" sa prejaví zlomením 1-2 rebier.
buchač
21.06.12,06:29
expeeert 22 Minutes Ago #14173
Možno je prisťahovaný rusín, aj ty ak sa preťahuješ do cudzieho štátu a aj sa naučíš cudzí jazyk, tak ho nebudeš vedieť používať ako domáci...

...poznám , že nie rusínov ....ale kua rusnákov - a nie málo ....hentí poobede už ani rozum nemajú ......ale také drísty by nešmarili do pľacu ....


...a keď sme už pri tom ......je to aj tak pohľad iba jednej strany !!!!!
Tá druhá nedostala šancu na vyjadrenie , takže ????.......balada o ničom ...!

Obviniť z nedokonalého ( RZP ) a neadekvátneho ( Police ) prístupu ....????......to vie aj malé decko , aj to už bolo....
No pri konfrontácii vyjdú nie raz najavo prekvapujúce skutočnosti ...

Dnes sa sťažuje kadekto , kde kto , pre malichernosti sa otravujú ( zahlcujú súdy ) .....takéto oné , že témy , sú vhodné tak do " mienkotvorných " televízií ....tak do Lampárne alebo ešte lepšie , do Tv GRC......
bodliak
21.06.12,06:33
Niekedy záleží na maličkostiach.
Je to už asi 15 rokov, čo som okolo obeda našiel v Petržalke ležať pri ceste na chodníku ženu v stredných rokoch.
Bola na opačnej strane cesty, pri stĺpe. Zastavil som, ostatné autá si to spokojne valili ďalej. svaly v kŕči, spenené sliny, chrčala, ale inak dýchanie OK. Dal som ju na bok (stab. poloha), volám záchranku, ešte som sa vtedy v BA nevyznal, ani lokalizácia, ani GPS, vedel som len opísať, kade som tam prišiel...
Zastavil som autobus MHD, pýtam sa šoféra na názov ulice, alebo najbližšej zastávky, ale NEZÁJEM..., ani ľudí v buse sa nechcel opýtať, asi aby nevyzeral ako blbec. Odfrčal len čo som mu uhol z cesty.
Našťastie si nás (mňa ako zastavujem autá) všimli dvaja policajti na motocykloch. Prišli, jeden odfrčal pozrieť na názov ulice a zvyšok riešili cez vysielačku ...

A teraz k veci:
Rovno som im povedal, že pani asi má epil. záchvat.
Podľa toho sa od začiatku správali. Keby som im povedal, že pani asi prebrala a je na mol, možno by vychádzali zo zlého predpokladu a dopadlo by to ako v rusinovom prípade.
lubko6394
21.06.12,06:41
A ty si pochopil čo sa vlastne Rusínovi stalo ? Mne to prišlo ako kopec obvinení a urážok bez reálneho popisu incidentu.
bodliak
21.06.12,07:17
Ak mal zachvat, tak si asi moc nepamata. A prebral sa ako "vyhodeny opilec" z vlaku.
expeeert
21.06.12,07:20
Dúfam že to nebude ako reklama: http://www.rusin.sk/
expeeert
21.06.12,07:22
A komentoval som len ten jazyk, čo sa týka zadávateľa témy, tak jasné že je to vždy pohľad iba z jednej strany, či má pravdu, k tomu sa nebudem vyjadrovať...
lubko6394
21.06.12,07:25
No ale viezla ho sanitka, spútaného a 2 policajti boli v sanitke ?
rusin
21.06.12,08:10
mimotemy

...nie negatívne .......reálny pohľad na celú záležitosť ....

Čo sa týka tých sťažností ....rád by som si prečítal .....
Že prečo ????.....len tak , vzhľadom k tomu slovenčinovi ...pravopisu a aj štylizácii viet ...:confused:


Žiadny problém,
predstav sa mi, pošli mi na môj Email niečo o sobe, aby som ja vedel, s kým mám do činenia!
A ja ti pošlem kópie tohto materiálu, ktorý mám alebo čo ta bude zaujímať.

Už som písal, mne nie ide o môj osobný prospech a slávu.

Budem rad, keď niekomu moje skúsenosti a spôsoby pomôžu, veď aj mne veľakrát v živote pomohli cudzie neznáme lúdia...

Čo sa týka štýlu, slovenčiny, tak sa tým nie trap!


Ja som cudzinec, Podkarpatský Rusín...
Na Slovensku žijem od 1996r., no do školy som chodil ukrajinskej (ZSSR) a ako materský ovládam aj Ruštinu. Tiež poznám Slovenčinu, Angličtinu, Češtinu a Latinčinu.
kopretinka
21.06.12,08:31
...na základe tohoto príspevku ?????

RADÍM TI navštíviť najbližšieho psychiatra......a to čo najskôr ..........
buchač,ty si debil
Pikoška
21.06.12,08:37
To rusin, tak začni písať latinou, tomu určite každý na Porade bude rozumieť. Veď vidíš, koľko kvalitných, odborných rád si obdržal v tejto Tebou zadanej téme. Ale dávaj pozor na slovosled, aby Ťa nemuseli sústavne opravovať.:) Držím Ti palce a s RZP či, policajtami má takých skúseností ako Ty veľmi veľa občanov. Ale to by si sa dozvedel v inej téme, od iného zadávateľa a v iných súvislostiach.;)
lubko6394
21.06.12,08:39
buchač,ty si debil

Prečo by mal byť. Stále mi to vychádza tak, že potom čo dostal záchvat ktosi zavolal 158 a tak nabehla záchranka a policajti, vybrali ho z vlaku a odlifrovali do najbližšej nemocnice do Trenčína a kedže sa asi hádzal tak ho zviazali aby neublížil sebe a ani iným.
FugAn
21.06.12,08:39
Bucháč, už pár rokov sledujem Tvoju činnosť na Porade. Tvoje rady stoja za deravý groš, lebo ani nie sú rady, ale vysmievanie sa ľuďom v ťažkej chvíli. Ak nevieš neraď. Ak máš pocit, že ľudia trepú na Poradu blbosti, ignorujto a nečítaj ďalej.
Pikoška
21.06.12,08:47
buchač,ty si debilKopretinka, nedávam Ti užitočné preto, že by som si myslela o jurkovi, že je debil. Ale preto, že si veľmi trúfalá, keďže jurajko má silnú ochranu anjelov strážnych poraďáckych.;)A navyše som sa už dlho tak od srdca na Porade nezasmiala. Tiež tu teraz vyzerám ako debil s oprskaným monitorom.:)
Ferdosondo
21.06.12,09:01
Buchač je tiež asi taký policajt, ako tí z vlaku.
buchač
21.06.12,12:28
Vážený "misoft", nie musíte mi veriť, to je na vás!
Ja som iba opísal svoje zážitky a dôsledky (pokuľhávam na pravú nohu zaťal).
Teraz po podaní mnou Trestného Oznámenia na policajtov (na PZ) a sťažnosti na ÚDZS
- cez 3-6-tyždnv uvidím, aký obdržím odpoveď!?
Tie tak isto tu zverejním. Za svoje meno ja sa nie hanbím,a tak ako nikomu neprajem byť chorým alebo, že by na ceste sa niekomu niečo prihodilo, podobné ako mne!

Cez 3-6 týždňov - budeme mudrejši my všetky.
Pravda, keď sa potvrdia moje slova a popis udalosti, čo vtedy budete vymýšľať vy?

Alebo ste si isti, že sa vám na ceste nič podobné nie môže stať?

S pozdravom, Rusnak.
Keď sa potvrdia všetky náležité skutočnosti .....KEĎ ...vtedy sa kľudne verejne ospravedlním ...

Nik si nie je istý ničím a nikým ....

Žiadny problém,
predstav sa mi, pošli mi na môj Email niečo o sobe, aby som ja vedel, s kým mám do činenia!
...hm ....niečo o mne .....
...a čo také ?...
...lebo toho by bolo na dosť dlhý mail....
A ja ti pošlem kópie tohto materiálu, ktorý mám alebo čo ta bude zaujímať.

Už som písal, mne nie ide o môj osobný prospech a slávu.

Budem rad, keď niekomu moje skúsenosti a spôsoby pomôžu, veď aj mne veľakrát v živote pomohli cudzie neznáme lúdia...
...aj mne ...a aj naopak ...
Čo sa týka štýlu, slovenčiny, tak sa tým nie trap!
...netrápim ...tak sorry , vysvetľuje všetko ...

Ja som cudzinec, Podkarpatský Rusín...
Na Slovensku žijem od 1996r., no do školy som chodil ukrajinskej (ZSSR) a ako materský ovládam aj Ruštinu. Tiež poznám Slovenčinu, Angličtinu, Češtinu a Latinčinu.
...aj ja .....teda , až na tú latinu ...

..
bodliak
21.06.12,12:39
Videla si uz tazky ep. zachvat ?
buchač
21.06.12,13:10
buchač,ty si debil
...aj to je ocenenie ...

Bucháč, už pár rokov sledujem Tvoju činnosť na Porade. Tvoje rady stoja za deravý groš, lebo ani nie sú rady, ale vysmievanie sa ľuďom v ťažkej chvíli. Ak nevieš neraď. Ak máš pocit, že ľudia trepú na Poradu blbosti, ignorujto a nečítaj ďalej.
...ja zasa vravím inak .....
Čo na srdci , to na jazyku .....a to sa nie raz dosť krotím , lebo to nie sú blbosti ale stupídnosti prvého rangu ...a tie fakt ignorujem ...
Hm , ak toto je vysmievanie v ťažkej chvíli , tak ma to uráža ...
Povedal som , reagoval na zadanie otázky , ktorá nedáva ( príbeh ) zmysel .
Je jedno , či to písal slovák , alebo aj rusín ...alebo niekto iný ...proste veľa vecí tam nesedí !!!
Buď nevieš/te čítať to , čo je napísané ( mnou ) , alebo to proste je nepochopiteľné ???

...a že sleduješ ?....sleduj aj naďalej ...

Kopretinka, nedávam Ti užitočné preto, že by som si myslela o jurkovi, že je debil. Ale preto, že si veľmi trúfalá, keďže jurajko má silnú ochranu anjelov strážnych poraďáckych.;)A navyše som sa už dlho tak od srdca na Porade nezasmiala. Tiež tu teraz vyzerám ako debil s oprskaným monitorom.:)
...anjelov strážnych som mal svojho času v inom prostredí ...kua , že tí stáli teda nado mnou , ba možno lietali na striedačku ....
...že díky im ...

...na Porade mi žiadnych netreba ........

Buchač je tiež asi taký policajt, ako tí z vlaku.
...to jest fakt .............šak som debil ....
...až na to , že policajný mundúr som nikdy na sebe nemal ...

Prečo by mal byť. Stále mi to vychádza tak, že potom čo dostal záchvat ktosi zavolal 158 a tak nabehla záchranka a policajti, vybrali ho z vlaku a odlifrovali do najbližšej nemocnice do Trenčína a kedže sa asi hádzal tak ho zviazali aby neublížil sebe a ani iným.
...jeden , jediný jedinec v celej dišpute , ktorý to všetko pochopil správne ( myslím môj názor )......:eek:
...kúúúa , že neverím .....toľko múdrych hláv a nič z toho ?????? :confused:


...ale inak ????
Ďakujem za uznania , hm " poteší " ....
buchač
21.06.12,14:57
...šak dôjdi niekedy do 007 ...dobrú kávu robia ...na terase dáme reč , budeš možno viac v obraze...
buchač
21.06.12,14:59
Ale ja som predsa ...ten debil ....čo už ...iný nebudem ...:-)
misoft
21.06.12,15:06
Áááá, tým je to vysvetlené - už to neriešim.
misoft
21.06.12,15:09
Ďuri - budeš - len sa to zmení z debil na DEBIL :D:D:D - vyšší level.Aspoň postúpim na nižší level ja. ;)
misoft
21.06.12,15:10
Ferdosondo - jsi vedle jak tá jedle! Ďuri a poliš (chlupatý, hekač)? Ano omylom.
misoft
21.06.12,15:11
Ak sa potvrdia - nebude čo vymýšľať.
Pikoška
21.06.12,15:29
Jurajko, ďakujem za užitočné a Tvoju veľkorysosť. Ale mne sa tá kopretinkina spontánosť fakt páčila, aj keby ju pridala rovno za môj príspevok a pod môj nick... veď ja to občas použijem aj niekoľkokrát denne. To sa človeku v okamžiku uľaví. A lubko6394 to pochopil práve tak, ako Ty?
Že chorému cestujúcemu založia policajti putá? Vieš, komu zakladajú putá s rukami vzadu? Vieš.
A videla som podobný príbeh. Fujky. Ani ho neopíšem. Ale odvtedy keď vidím policajta a záchranára, tak sa mi niečo otvára. Ale moje srdce to nie je.:rolleyes:
buchač
21.06.12,15:41
Jurajko, ďakujem za užitočné a Tvoju veľkorysosť. Ale mne sa tá kopretinkina spontánosť fakt páčila, aj keby ju pridala rovno za môj príspevok a pod môj nick... veď ja to občas použijem aj niekoľkokrát denne. To sa človeku v okamžiku uľaví. A lubko6394 to pochopil práve tak, ako Ty?
Že chorému cestujúcemu založia policajti putá? Vieš, komu zakladajú putá s rukami vzadu? Vieš.
A videla som podobný príbeh. Fujky. Ani ho neopíšem. Ale odvtedy keď vidím policajta a záchranára, tak sa mi niečo otvára. Ale moje srdce to nie je.:rolleyes:
mimotemy

...ja aj hej .....

No vidiac niektoré šoty , kde zatknutého vraha nakladajú do auta s putami vpredu , tak niekedy pochybujem , či dobre vidím ....

Hm ...policajt a záchranár ....niekedy musia ruka v ruke ísť ....
Že sa kadekomu bičak vo vačku otvára ...holt , aj mne niekedy ...poprípade sa devina sama obťahuje...

Kto chápe , ten pochopí aj nepochopiteľné ...
...ale čo už so mnou ...s debilom ???

Idem ja radšej do hory ...medvede podojiť a vlky nakojiť ......to sú miernejšie šelmy ...
lubko6394
21.06.12,15:55
Jurajko, ďakujem za užitočné a Tvoju veľkorysosť. Ale mne sa tá kopretinkina spontánosť fakt páčila, aj keby ju pridala rovno za môj príspevok a pod môj nick... veď ja to občas použijem aj niekoľkokrát denne. To sa človeku v okamžiku uľaví. A lubko6394 to pochopil práve tak, ako Ty?
Že chorému cestujúcemu založia policajti putá? Vieš, komu zakladajú putá s rukami vzadu? Vieš.
A videla som podobný príbeh. Fujky. Ani ho neopíšem. Ale odvtedy keď vidím policajta a záchranára, tak sa mi niečo otvára. Ale moje srdce to nie je.:rolleyes:

Tak dobre. Z toho domotaného popisu jasné nie je jasné vôbec nič, akurát, že je ktosi nasr...dený na postup záchranárov a policajtov - a ani nevieme, či boli obecní novomestskí, štátni alebo železniční.Chlap so sebou lomcuje, možno pritom niekomu neúmyselne vybil zuby, vylial víno z demižóna... Príde rýchla rota, vidí bordel v kupé, nemá so sebou prenosné CT-čko, majú na to 3 minúty, alebo koľko stojí vlak v NMnV. Ako má záchranár stanoviť diagnózu v takejto situácii ? A on sám píše, že vie o tom, že je epileptik, ale čosi také ako náramok pre epileptikov nenosí, však na čo , všetci okolo sú povinní bystrým zrakom odhaliť a konať presne podľa manuálu "Ako na epileptický záchvat". Naozaj si myslíš, že z hľadiska policajtov to bol chorý človek ? Však to bolo vo vlaku a nie kdesi na námestí, kde majú šancí viac, môžu nad ním meditovať, čakať kým príde RZP, môžu natiahnuť pásky...
buchač
21.06.12,16:05
...policajti predsa konali ..." na základe neodborného záchranara " ......hm......:-):-)
Katka01
21.06.12,18:45
Načo ho chceš opravovať? Na to, že je cudzinec slovensky hovorí výborne,ja mu rozumiem všetko aj keď slovosled nemá vždy úplne dokonalý.Keby nás mali vkuse opravovať keď hovoríme anglicky či nemecky a takmer všetci robia dosť chýb by sme si ani nepokecali
Katka01
21.06.12,18:46
Prehoha epilept. zachvat trva max. par minut a v tom case ked ho clovek ma sa ho nesmie dotykat nieto ho viazat!
Katka01
21.06.12,18:49
A co ho hned sudis a nazyvas psychopatom? Si tam nebol, nikto z nas tam nebol, nikto z nas nemoze vediet ako to bolo preto by sme nemali hned odsudzovat!
Katka01
21.06.12,18:53
Rusin nič si z toho nerob, debilov je na porade dosť. Ale už ti bolo aj dobre poradené. Trestné oznámenie môžeš podať aj na neznámeho páchatela, teda ak nevieš kto je ten zdravotník, polícia má povinnosť ho vypátrať. Ibaže naši policajti sú dosť hnilí, ak by sa ti zdalo, že s tvojou vecou nič nerobia, môžeš na nich podať sťažnosť. Neviem ti ale teraz presne povedať kde, ale to si už nejak vygoogliš keď to budeš potrebovať. Držím palce. Ja tiež mám s políciou nie moc dobré skúsenosti.
Slayer666
21.06.12,19:25
Myslim, ze to myslela ironicky s tym slovosledom.
Martin1310
21.06.12,20:45
Ja by som chcel povedať len k tým putám že pri prevoze v aute by mali byť ruky sputané pred telom,kôli prípadnej nehode.aspon kedysi to tak bolo,dnes už do toho nevidím.
buchač
21.06.12,21:35
Rusin nič si z toho nerob, debilov je na porade dosť. Ale už ti bolo aj dobre poradené. Trestné oznámenie môžeš podať aj na neznámeho páchatela, teda ak nevieš kto je ten zdravotník, polícia má povinnosť ho vypátrať. Ibaže naši policajti sú dosť hnilí, ak by sa ti zdalo, že s tvojou vecou nič nerobia, môžeš na nich podať sťažnosť. Neviem ti ale teraz presne povedať kde, ale to si už nejak vygoogliš keď to budeš potrebovať. Držím palce. Ja tiež mám s políciou nie moc dobré skúsenosti.

..,no vidíš ????....nevieš , ale píšeš ....

Ja , debil , ale viem.......


Sekcia kontroly a inšpekčnej služby MV SR

Sekcia kontroly a inšpekčnej služby Ministerstva vnútra Slovenskej republiky je samostatný útvar Ministerstva vnútra Slovenskej republiky výlučne podriadený ministrovi vnútra Slovenskej republiky a nezávislý od riadenia a štruktúr polície, ktorý vyšetruje protiprávne konania príslušníkov Policajného zboru.
Chcete podať sťažnosť alebo chcete podať informácie o protiprávnom konaní príslušníkov Policajného zboru ? Môžete tak urobiť viacerými spôsobmi:
- písomne na adresu:
X.Y.Z.......Kocúrkovo ...
- telefonicky na tel. čísle
............
- osobne na útvare, kde je policajt zaradený, alebo na ktoromkoľvek útvare PZ
- prostredníctvom elektronického formulára.


....linky si hľadajte sami...
lubko6394
22.06.12,04:39
Ja by som chcel povedať len k tým putám že pri prevoze v aute by mali byť ruky sputané pred telom,kôli prípadnej nehode.aspon kedysi to tak bolo,dnes už do toho nevidím.

No neviem, nie som záchranár ani policajt. Ak prepravovaná osoba nejaví známky pokoja, tak spútanie pred telom by bol risk a to nehovorím o možnosti ovplyvniť vodiča. Však si predstavujem nekoordinované pohyby s možnosťou ublížiť i keď nechtiac ( nemám šajn ako dlho ten záchvat môže trvať). Však možno sa dozvieme ako vyšetrovanie a prešetrovanie skončilo, teda ak na to bude mať Rusnak chuť.
rusin
22.06.12,07:52
Tak dobre. Z toho domotaného popisu jasné nie je jasné vôbec nič, akurát, že je ktosi nasr...dený na postup záchranárov a policajtov - a ani nevieme, či boli obecní novomestskí, štátni alebo železniční.Chlap so sebou lomcuje, možno pritom niekomu neúmyselne vybil zuby, vylial víno z demižóna... Príde rýchla rota, vidí bordel v kupé, nemá so sebou prenosné CT-čko, majú na to 3 minúty, alebo koľko stojí vlak v NMnV. Ako má záchranár stanoviť diagnózu v takejto situácii ? A on sám píše, že vie o tom, že je epileptik, ale čosi také ako náramok pre epileptikov nenosí, však na čo , všetci okolo sú povinní bystrým zrakom odhaliť a konať presne podľa manuálu "Ako na epileptický záchvat". Naozaj si myslíš, že z hľadiska policajtov to bol chorý človek ? Však to bolo vo vlaku a nie kdesi na námestí, kde majú šancí viac, môžu nad ním meditovať, čakať kým príde RZP, môžu natiahnuť pásky...


Dobrý deň vážený "lubko6394"!
Vďaka i za prázdne výmysly... Prečítať informácie tu, ty určite čas nie máš, ale vymyšlať si majster!

Tak to iba pre teba spresním ešte raz.

Vo vlaku som cestoval (2012-06-12/Ut/06:29) s Trnavy do Košíc, pamjatam si ešte Leopoldov (pridaj tak +10-12 min...).
Po epi-záchvate som sa prebral v NmV, kde nad o mnou v dverách kúpe stal podgurážený, nazlostený záchranár zo súkromnej RZP v modrom tričku.
Alkohol som pred cestou nie použial, nič som v kúpe nie poškodil, iba že som mal na svojich perách krv od nahryznutého jazyka.
A ešte v kúpe bol 1. pasažier, evidentne vystrašený videným zácvatom...

Môj somatický stav poz epi-záchvate žiaden prevoz ani odbornú zdrav. starostlivosť nie potreboval...
Pred tým, som posledný záchvat tiež "malý" (nie "veľký") záchvat mál v 2008r.

NA povel debila-záchranára do kúpe vbegli 2. fašistický policajti, začali mi vykrucovať ruky, nasadili mi puta a silou ma vyhodili s vlaku von.
Na nástupišti ma hodili kolenami na zem, rozbili mi práve koleno, s ktorého mi odsávali neskôr krv a preto pokuľhávam a neviem ako budem chodiť potom...

Na policajtov už som Trestné Oznámenie podal.
Na Záchranára a ich súkromnú RZP "LSE" - tiež som podal sťažnosť na ÚDZS v Trenčíne!
Podľa slov zodpovednej oooby, prešetrenie môže trvať len do 90!!! dni...

Prečo záchranára menujem debilom, lebo evidentní nie je to Lekár a iba neaký "zdravotný brat/sestra, lebo keď že všetky riadiaci pracovnici v špičkovej RZP "LSE" mlčia ako "po*rati", tak niečo s kádrovým zložením ich posádok - evidentne nie je v poriadku alebo oni priamo porušujú zákon a na lekárske úkoly - posielajú posádky zo zdrav. sestrami...

Ako už som písal, že som odpracoval zamladi ako Detský Anestéziológ (6.rokov študia a 7.rokov praxe-ARO a Resuscitácia) a preto poriadky, zákonné požiadavky na lekárov a odbornú prípravu - poznám veľmi dobré...

Tak že ako sa to stava, že som ja "šliapol do špinavej žumpy", volanej "súkromné zdravotnícke zariadenia a služby v SR",
ktoré sú evidentné zrele na trestné stíhanie, odobratie licencie a miliónové pokuty za zanedbávanie základov zdravotnej starostlivostí...

Keby toto nie bolo tak, ako tu ja zatiaľ predpokladám, už by som ja dávno mál všetke odpovede a mena "skúsených lekárov" s posádky RZP a iné detaily...

Len že keď sa teraz všetko sa ututláva a utajuje, tak dúfam "lubko6394" že si už pochopil, že nijaká vážna príčina v tom bude!

Pravda pochopíš to iba vtedy, keď si ty sam nie prináležiš k tým "ako že odborníkom bez lekárskeho diplomu" a potrebného "12.mes. kurzu prípravy anestéziológa"...

Vdaka za reakciu a snahu všetko opľuť, čo si tý zaťal ešte sam nie zažil na vlastnej kože...

Ale keď že si taký obhajca súkromných služieb v zdravotníctve, prajem ti zo všetkej duše,
aby aj tebe takéto odborníci nadali "špičkou zdravotnú starostlivosť", dôsledky ktorej, môžeš potom niesť celý zvyšok svojho života...

Prajem ti všetko dobre a aby sa ti napriek tvojej nenávisti a nedovere ku druhým, nič podobné a zlé nie stalo!
Rusnak.
srska
22.06.12,07:58
nechcem ťa sklamať ale UDZS je len akože úrad, vysledok môže byť na 99% : skutok sa nestal + nikto nepochybil
misoft
22.06.12,08:00
nazlostený záchranár zo súkromnej RZP v modrom tričku.
Nechcem "zabŕdať", ale všetci záchranári (teda nielen HZZ, ale aj RZP) sú odetí v oranžových overaloch s reflexnými prvkami (či je leto, či je zima. To "modré tričko" mi tam teda akosi nesedí.
srska
22.06.12,08:00
nechcem ťa sklamať ale údzs je len akože úrad. na 99% bude záver: nikto nepochybil + skutok sa nestal
buchač
22.06.12,08:13
Dobrý deň vážený "lubko6394"!
Vďaka i za prázdne výmysly... Prečítať informácie tu, ty určite čas nie máš, ale vymyšlať si majster!

Tak to iba pre teba spresním ešte raz.

Vo vlaku som cestoval (2012-06-12/Ut/06:29) s Trnavy do Košíc, pamjatam si ešte Leopoldov (pridaj tak +10-12 min...).
Po epi-záchvate som sa prebral v NmV, kde nad o mnou v dverách kúpe stal podgurážený, nazlostený záchranár zo súkromnej RZP v modrom tričku.
Alkohol som pred cestou nie použial, nič som v kúpe nie poškodil, iba že som mal na svojich perách krv od nahryznutého jazyka.
A ešte v kúpe bol 1. pasažier, evidentne vystrašený videným zácvatom...

Môj somatický stav poz epi-záchvate žiaden prevoz ani odbornú zdrav. starostlivosť nie potreboval...
Pred tým, som posledný záchvat tiež "malý" (nie "veľký") záchvat mál v 2008r.

NA povel debila-záchranára do kúpe vbegli 2. fašistický policajti, začali mi vykrucovať ruky, nasadili mi puta a silou ma vyhodili s vlaku von.
Na nástupišti ma hodili kolenami na zem, rozbili mi práve koleno, s ktorého mi odsávali neskôr krv a preto pokuľhávam a neviem ako budem chodiť potom...

Na policajtov už som Trestné Oznámenie podal.
Na Záchranára a ich súkromnú RZP "LSE" - tiež som podal sťažnosť na ÚDZS v Trenčíne!
Podľa slov zodpovednej oooby, prešetrenie môže trvať len do 90!!! dni...

Prečo záchranára menujem debilom, lebo evidentní nie je to Lekár a iba neaký "zdravotný brat/sestra, lebo keď že všetky riadiaci pracovnici v špičkovej RZP "LSE" mlčia ako "po*rati", tak niečo s kádrovým zložením ich posádok - evidentne nie je v poriadku alebo oni priamo porušujú zákon a na lekárske úkoly - posielajú posádky zo zdrav. sestrami...

Ako už som písal, že som odpracoval zamladi ako Detský Anestéziológ (6.rokov študia a 7.rokov praxe-ARO a Resuscitácia) a preto poriadky, zákonné požiadavky na lekárov a odbornú prípravu - poznám veľmi dobré...

Tak že ako sa to stava, že som ja "šliapol do špinavej žumpy", volanej "súkromné zdravotnícke zariadenia a služby v SR",
ktoré sú evidentné zrele na trestné stíhanie, odobratie licencie a miliónové pokuty za zanedbávanie základov zdravotnej starostlivostí...

Keby toto nie bolo tak, ako tu ja zatiaľ predpokladám, už by som ja dávno mál všetke odpovede a mena "skúsených lekárov" s posádky RZP a iné detaily...

Len že keď sa teraz všetko sa ututláva a utajuje, tak dúfam "lubko6394" že si už pochopil, že nijaká vážna príčina v tom bude!

Pravda pochopíš to iba vtedy, keď si ty sam nie prináležiš k tým "ako že odborníkom bez lekárskeho diplomu" a potrebného "12.mes. kurzu prípravy anestéziológa"...

Vdaka za reakciu a snahu všetko opľuť, čo si tý zaťal ešte sam nie zažil na vlastnej kože...

Ale keď že si taký obhajca súkromných služieb v zdravotníctve, prajem ti zo všetkej duše,
aby aj tebe takéto odborníci nadali "špičkou zdravotnú starostlivosť", dôsledky ktorej, môžeš potom niesť celý zvyšok svojho života...

Prajem ti všetko dobre a aby sa ti napriek tvojej nenávisti a nedovere ku druhým, nič podobné a zlé nie stalo!
Rusnak.


Nechcem "zabŕdať", ale všetci záchranári (teda nielen HZZ, ale aj RZP) sú odetí v oranžových overaloch s reflexnými prvkami (či je leto, či je zima. To "modré tričko" mi tam teda akosi nesedí.

...hm ............

No predsa len nejak mi to nedá ...niečo mi na tom všetkom nesedí .....

....dosť podobný štýl , uvažovanie , pomenovania jednotlivých oných v tých príspevkoch ....http://www.porada.sk/member.php?u=93237

...ale aj tak ....predsa nebudete brať vážne nejakého debila .....
...to si ja len tak tíško v tom šoku mojej schizofrenie spoločne s disfinkciou mozgu sámpre seba vravím ...
lubko6394
22.06.12,08:33
No to som zvedavý ako sa to skončí. Rusnák píše, že v NMnV bol v poriadku, v kupé bol vystrašený spolucestujúci ( ten asi zavolal policajtov a modrého záchranára ). Nie že by som tých policajtov považoval za chytrolínov, ale načo ho teda previezli do Trenčína, keď mu nič nebolo. A v Trenčíne musí byť vstupný záznam ošetrenia aj s výsledkom. Nejasné je tiež ako zmizla rýchla rota. To mu dali dole náramky a hodili ho do čakárne ? Tiež by o tom mal byť akýsi zápis alebo protokol.
rusin
22.06.12,09:25
No to som zvedavý ako sa to skončí. Rusnák píše, že v NMnV bol v poriadku, v kupé bol vystrašený spolucestujúci ( ten asi zavolal policajtov a modrého záchranára ). Nie že by som tých policajtov považoval za chytrolínov, ale načo ho teda previezli do Trenčína, keď mu nič nebolo. A v Trenčíne musí byť vstupný záznam ošetrenia aj s výsledkom. Nejasné je tiež ako zmizla rýchla rota. To mu dali dole náramky a hodili ho do čakárne ? Tiež by o tom mal byť akýsi zápis alebo protokol.


Vážený "lubko6394",
už len kvôli vážností témy a realiam života, lebo to čo sa stalo mne, môže poďkať hoci koho-z-vás!

Tak ja preto po dokončení vyšetrení Trestného Oznámenia a Sťažnosti (30-90.dni) - ako aj všetke kópie zo svojho zdrav-záznamu v FNsP Tre - dám tu na verejnosť (s zamazaním môjho r.č. a adresy - to chápeš).


V konce tohto vyšetrenia, nie musí byť všetko podľa môjho názoru, no pravda je podstatná a my všetci mali by sme a o takých to veciach vedieť.

Sam ja osobné "veľkú nádej" na "objektívnosť prešetrovania a vyšetrenia" - nie mám.

No ako zákono-poslušný občan - chcem do konca využiť všetke dostupné spôsoby hľadania pravdy a nápravy pochybenia - "právnou cestou"!

Aj keď - takáto cesta - je len pre nás hlupákov a chudákov...


Veď pre pánov s peniazmi, konexiami a imunitou - podobné problémy - nie sú.

No ja im nie závidím ani ich peniaze ani ich starosti!

Ja žijem svoj život, mám svoju slovenskú rodinu a budem rad sa dožiť vnukov a tiež chcem zomrieť v kruhu svojich blizkich.

A vy mlade osoby, manipulované médiami a zlodejmi, ste stále "hladné ku peniazom", ste "bezzásadové a nenažrané" - no v reálnom živote - nič vyhráte pred obyčajným čestným slušným aj keď chudobným človekom, ktorý žije "od výplaty ku výplate"...

To že peniaze nie sú všetko, pochopíte neskoro, len veľa veci už sa vtedy nie bude dá napraviť...

Jedno staré ľudové pravidlo platí už stáročia a bude ešte stále platné!
A znie ono následovné...

- "Nič v živote nie je zadarmo, a za všetko je potrebné platiť" !

Toto teraz vás v škole ani na "manažérskych kurzoch" - určite nie učia, no toto platí stále...

Pričom, čo je zaujímavé, že za dobré skutky, sa "vracia dobre" tomu istému človeku, niekedy až v konce jeho života...

No za "zle skutky" - sa platí tvrdo, a čo malo kto s vás vie, že zlé skutky sa "dedia"!

A preto, keď vidíte v živote človeka, ktorý sa snaží žiť čestné a robí všetko správne, len stále ma malér za malerom, je celkom možne, že tento jedinec LEN "odpikavá ešte hriechy" svojich rodičov a starých rodičov...

Úspešne zbohatlíci sa tým nie chvália, no buďte si istý, že každému z nás život a osud vrátia všetko, čo sme my kedy si spravili iným!!!

Ne divte sa, že som odbočil od témy "debila-záchranára a fašistických policajtov", to sú iba produkty našej „modernej pokrivenej“ doby...


Len som ja pre svoju chorobu na takých to debilov doplatil draho!


Ale svoj osud ešte nikto v živote nie obišiel, tak že vidno ja som mal tým všetkým prejsť...


Teraz mňa už ako vedca, nie poškodeného, bude zaujímať fakt, či obyčajný človek môže nájsť spravodlivosť tu na Slovensku bez peniazi a konexií!


Alebo zostane len jedine možne riešenie - "vyniesť a vykonať rozsudky ľudovej spravodlivosti!"


Prajem vám všetko dobre, aj tým, kto na mňa - ma negativný názor, alebo ma považuje za klamara.
lubko6394
22.06.12,10:09
Vážený "lubko6394",
už len kvôli vážností témy a realiam života, lebo to čo sa stalo mne, môže poďkať hoci koho-z-vás!

Pánboh uchovaj.

Tak ja preto po dokončení vyšetrení Trestného Oznámenia a Sťažnosti (30-90.dni) - ako aj všetke kópie zo svojho zdrav-záznamu v FNsP Tre - dám tu na verejnosť (s zamazaním môjho r.č. a adresy - to chápeš).
Chápem. A ak to bude treba tak sa Ti budem snažiť pomôcť.

V konce tohto vyšetrenia, nie musí byť všetko podľa môjho názoru, no pravda je podstatná a my všetci mali by sme a o takých to veciach vedieť.

Sam ja osobné "veľkú nádej" na "objektívnosť prešetrovania a vyšetrenia" - nie mám.

No ako zákono-poslušný občan - chcem do konca využiť všetke dostupné spôsoby hľadania pravdy a nápravy pochybenia - "právnou cestou"!

Aj keď - takáto cesta - je len pre nás hlupákov a chudákov...


Veď pre pánov s peniazmi, konexiami a imunitou - podobné problémy - nie sú.

No ja im nie závidím ani ich peniaze ani ich starosti!

Tí beztak sem na poradu nechodia. Divoké večierky a frajerky zaberú veľa času...

Ja žijem svoj život, mám svoju slovenskú rodinu a budem rad sa dožiť vnukov a tiež chcem zomrieť v kruhu svojich blizkich.

O tom snívam aj ja, len aby to nedopadlo tak, že z dôchodku 500 budem platiť za starobinec 1000 a na to sa mi budú ešte skladať deti zo slovenských príjmov a vnúčatá nebudú mať na nové topánočky..

A vy mlade osoby, manipulované médiami a zlodejmi, ste stále "hladné ku peniazom", ste "bezzásadové a nenažrané" - no v reálnom živote - nič vyhráte pred obyčajným čestným slušným aj keď chudobným človekom, ktorý žije "od výplaty ku výplate"...

Teraz si ma dostal úplne. Ale pravdou je že v tej 55-ke sa ešte starým necítim, akurát, že ako za mlada to tiež nie je.

To že peniaze nie sú všetko, pochopíte neskoro, len veľa veci už sa vtedy nie bude dá napraviť...
To som si uvedomil aj ja, preto som zabsolvoval zbroják a na tienisté dni mám pripravený Shadow.

Jedno staré ľudové pravidlo platí už stáročia a bude ešte stále platné!
A znie ono následovné...

- "Nič v živote nie je zadarmo, a za všetko je potrebné platiť" !

Toto teraz vás v škole ani na "manažérskych kurzoch" - určite nie učia, no toto platí stále...

Pričom, čo je zaujímavé, že za dobré skutky, sa "vracia dobre" tomu istému človeku, niekedy až v konce jeho života...

No za "zle skutky" - sa platí tvrdo, a čo malo kto s vás vie, že zlé skutky sa "dedia"!

A preto, keď vidíte v živote človeka, ktorý sa snaží žiť čestné a robí všetko správne, len stále ma malér za malerom, je celkom možne, že tento jedinec LEN "odpikavá ešte hriechy" svojich rodičov a starých rodičov...

Úspešne zbohatlíci sa tým nie chvália, no buďte si istý, že každému z nás život a osud vrátia všetko, čo sme my kedy si spravili iným!!!

Ne divte sa, že som odbočil od témy "debila-záchranára a fašistických policajtov", to sú iba produkty našej „modernej pokrivenej“ doby...


Len som ja pre svoju chorobu na takých to debilov doplatil draho!


Ale svoj osud ešte nikto v živote nie obišiel, tak že vidno ja som mal tým všetkým prejsť...


Teraz mňa už ako vedca, nie poškodeného, bude zaujímať fakt, či obyčajný človek môže nájsť spravodlivosť tu na Slovensku bez peniazi a konexií!
Ja som stále ešte optimista a verím, že áno. Aj podpory by si sa možno dočkal, keby si jasne popísal priebeh bez srdu v srdci systémom debil a fašistický policajt. Chápem, že si nasr..dený, ale najskôr by bolo dobré napísať súvislý text, popis napr. tak ako som reagoval so svojimi predstavami ja, a potom si tam mohol doplniť toho debila aj fašistu.

Alebo zostane len jedine možne riešenie - "vyniesť a vykonať rozsudky ľudovej spravodlivosti!"
No veď Shadow.

Prajem vám všetko dobre, aj tým, kto na mňa - ma negativný názor, alebo ma považuje za klamara.

Nedovolil som si Ťa nazvať klamárom, len mi stále chýba čosi z toho priebehu. A negatívny názor tiež nemám, akurát, že by si sa aj napriek tomu jazykovému hancicapu mohol vyjadriť jasnejšie a presnejšie. Lebo inak by som to musel chápať len tak, že si sa sem prišiel vyplakať a vlastne od nás ani nič nechceš. A aj takí tu sú ako trefne poznamenal Buchač.
Petra Nová
22.06.12,10:14
No ako zákono-poslušný občan - chcem do konca využiť všetke dostupné spôsoby hľadania pravdy a nápravy pochybenia - "právnou cestou"!

Aj keď - takáto cesta - je len pre nás hlupákov a chudákov...


Teraz mňa už ako vedca, nie poškodeného, bude zaujímať fakt, či obyčajný človek môže nájsť spravodlivosť tu na Slovensku bez peniazi a konexií!


Alebo zostane len jedine možne riešenie - "vyniesť a vykonať rozsudky ľudovej spravodlivosti!"

Prajem vám všetko dobre, aj tým, kto na mňa - ma negativný názor, alebo ma považuje za klamara.

Aj keď tento príspevok si adresoval lubkovi6394, zareagujem naň.
Nechcem tvrdiť, že sa ti veci nestali tak, ako ich popisuješ. Keď sa tak stali, máš dôvod byť nahnevaný. Podľa mňa si urobil to,čo mal, podal si trestné oznámenie a teraz už len treba počkať na záver, ako skončí.Len si treba uvedomiť, že občan môže vnímať veci zo svojho subjektívneho hľadiska tak, a zákon zas onak.
Ale prečo teda reagujem? Reagujem na tú časť tvojho príspevku, ktorý je vyznačený farebne. Aký vedec, o akých rozsudkoch ľudovej spravodlivosti to hovoríš? S rozsudkami ľudovej spravodlivosti sa totiž ani n e ž a r t u j e.
lubko6394
22.06.12,10:29
1.Môže to byť aj chyba prekladu, 2. Aj ja som niekedy nasr...dený a slina na jazyk všeličo prinesie...
rusin
22.06.12,12:40
Aj keď tento príspevok si adresoval lubkovi6394, zareagujem naň.
Nechcem tvrdiť, že sa ti veci nestali tak, ako ich popisuješ. Keď sa tak stali, máš dôvod byť nahnevaný. Podľa mňa si urobil to,čo mal, podal si trestné oznámenie a teraz už len treba počkať na záver, ako skončí.Len si treba uvedomiť, že občan môže vnímať veci zo svojho subjektívneho hľadiska tak, a zákon zas onak.
Ale prečo teda reagujem? Reagujem na tú časť tvojho príspevku, ktorý je vyznačený farebne. Aký vedec, o akých rozsudkoch ľudovej spravodlivosti to hovoríš? S rozsudkami ľudovej spravodlivosti sa totiž ani n e ž a r t u j e.


Vážená Petra Nova, s pojmom "ľudová spravodlivosť" sa nie žartuje!.

Tu s tebou som celkom súhlasím.


Len že sa pozri dookola!

Kde ty vidíš zákon v akcie a a by on platil pre všetkých?

Pripomeň mi aspoň 1. prípad.

Chudáka, ktorý ukradne chlieb alebo Horalky v obchode - odsúdia na 2-3 roky natvrdo!.
Je to tak alebo sa ja mýlim?

Tie, ktoré ubližujú iným, kradnú v millionach, vyhadzujú ludi na ulicu - nič sa nie stava!
Alebo sa ja mýlim? Oprav ma prosím, rad sa priučim novému.

Len ze pojem "ZÁKON" je vtedy pojmom, keď platí bez rozdielu pre všetkých:
od zlodeja-prezidenta/premiéra až do nasiľnika - pedofila!

Inač toto je len výsmech tých "šikovných a znalých pomerov" - nám všetkým cestným a poctivým ľudom...

Ja osobne ešte kľudne počkám na výsledky šetrenia môjho prípadu (bude to od 6 do 36-mes. minimálne...)
Ešte stále v kútiku duše na niečo verím, aj keď s každým prípadom stále menej a menej...


Sám pojem "vyniesť a vykonať rozsudok ľudovej spravodlivosti" - je jednosmerná cesta, odkiaľ niet návratu! Mám na to roky (51r.) aby som vedel o com hovormi!

Len že ja stále mám pevnej si dojem, že toto všetko bez-zákonie a anarchia na Slovensku a v okolitých štátoch, ktorú my zazívame každý deň,

- je iba preto, lebo v spoločnosti sama po sobe "za prizerania a nečinnosti" všetkých zložiek statnej spravodlivosti a represivneho aparátu

- vznikla "nová kasta ludi",

- ktorá sama sebe považuje za "nadriadených, neomylných, bohorovných a beztrestných"!!!


Oprav ma, keď sa tebe moje postrehy pozdajú chybnými alebo súbjektivnými.


A ako zrelý človek, som presvedčený, že takéto pochybenia zmiznú len vtedy, keď každý poškodený človek - podľa princípu "oko za oko" - pomsti sa lubomu bohatému a vládnucemu prasati!

A som presvedčený, že po tom ako takto poškodení ľudia odrovnajú (nie zabijú, a znefunkčnia horné a dolné končatiny takým hajzlom, aby ich do smrti budu museli obskakovať po 2-3 opatrovatelia - tak som si istý, že uvidíš, ako sa rýchlo pozdvihne morálka v spoločnosti a spomenie, sa
- že kradnúť je hriech,
- ubližovať - je hriech
- a veľa iných starých, platných a užitočných pravidiel!

Toto je môj názor na možné riešenie morálnej krízy, kde sme sa my všetke s pričinením nás všetkých dostali, lebo sme tomu my všetky nie zabránili!


Vôbec do toho teraz nie miešaj môj prípad s záchvatom vo vlaku, čas to vyrieši a ukáže a sa pravda (či moja či inej strany...)

Budem rad porozprávať sa tebou na podobné témy?


Nie myslím tým si tu nadávať jeden druhému, no spoločné analyzovať príčiny, hľadať cesty a snažiť sa uvidieť môžme nebezpečenstva!

Budem rad, keď sa ja "teraz mýlim", len mám taký dojem, že to čo som ja teraz nazval "ľudová spravodlivosť" - cez 18-24.mes bude "bežná vec a udalosť každého týždňa"!

A poviem ti priamo, že sa toho to ja priamo obávam, lebo toto bude začiatok konca nášho štátu...
buchač
22.06.12,12:51
...
Toto je môj názor na možné riešenie morálnej krízy, kde sme sa my všetke s pričinením nás všetkých dostali, lebo sme tomu my všetky nie zabránili!
...

...že od " neodborného záchranára " sa zakladateľ témy k " odbornej politike dostal....

Viď podobne založenú tému .....

http://www.porada.sk/t195719-obcan-bran-sa-sam.html



...he , vravím ja , debil ......pche.....
misoft
22.06.12,13:03
Tuším máš pravdu - začína sa prejavovať aj egocentrizmus.
deane7
22.06.12,13:10
Čo sa týka tých policajtov v Novom Meste nad Váhom, tak tomu určite verím na 100%. Je to čvarga celkom podľa obrazu svojho ministra.
Čo sa týka rád ktoré tu niektorí dávate, sú tu viacerí "poraďáci" ktorí sa musia proste a často aj sproste vyjadriť ku všetkému, takí naháňači počtu príspevkov. Ale aj hlupák ak mlčí môže byť považovaný za múdreho. Nechcem nikoho menovať, nech sa každý dovtípi sám. A možno podaktorí sú od fachu a preto sa ich to dotklo. Ako keď palicou šťuchneš do hovna tak ešte viac smrdí.
Ja Ti poviem len jedno - NEDAJ SA!!!!!
Braňo
22.06.12,13:29
Ak chceš právnu pomoc pricap alebo pošli tu kópie zápisníc, čo si vypovedal na polícii o skutku a trestné oznámienie na políciu + záchranárov. Ak si bol bezdôvodne vyhodený z vlaku a máš svedkov, tak to nebude problém vyhrať, ale určite to nebolo bezdôvodne.
rusin
22.06.12,14:37
Ak chceš právnu pomoc pricap alebo pošli tu kópie zápisníc, čo si vypovedal na polícii o skutku a trestné oznámienie na políciu + záchranárov. Ak si bol bezdôvodne vyhodený z vlaku a máš svedkov, tak to nebude problém vyhrať, ale určite to nebolo bezdôvodne.


Zahranara s NmV - sa skryvaju ako potkany.
Nejaky ved. MUDr. Bevilaque na KOS (krajskom zachr.stred. v Trenčine) mi telefonický 3.krát osobne slubil dať meno zázhranara a čislo posadky RZP od fy "LSE"...

Teraz posledné 3.dni, keď mu volam, tak nie dvyha alebo sklada telefon (na KOS - vidno čislo telefonu, odkila vám volaju)...
Pravda som si istý, že pri volani Vyšetrovatelia alebo Prokuratora aj tento bezstrašný VEDUCI
bude nutený podať infoprmaciu...

Uz som podal elektronický (aj pošlo poštou) sťažnost na ÚDZS do Trenčinu (doba šetrenia do 90.dni), môžno odťal niečo zistim!?

Len že taký malý detail, že okolo posadky RZP, osoby zachranara (pochybujem, že to bol lékar) a čisla posadky RZP - sa robia "taketo tajností" - men osobne hvori o veľkých nedostatkoch v prace a organizacie ZZS v Trenčianskom kraje?

Tak tiež si vieš ľahko domuslieť, že keby tieto "akože moej domysly" - boli len moje nejaké fantazie, tak už by som ja davno mál oficialnú odpoveď na herbovom paperie s podpisom a rázitkom...

Cele tato detektivka kolo RZP s NmV, mi prpomina ešte jednú "vypalnickú firmu" s Ba (General Factoring, tu sa o nej pisalo, aj ja som prispeval).
Ona ma minulý rok obťažovala 7.mes, kvoli "nezakononnemu Rozhodnutiu SocP", ktroré sama SocP po Proteste Prokuratora - zrušila 2011-10...

Tak že teraz po 5. nedelach slubov od "urazenych veducich" od tejto vypalnickej firmy, som
nakonec dostal "neuplnu odpoved" "bez mena a podpisu" (anonim)...

Takato je realita na Slovensku, ked je potrebne "nie krast a brať peniaze chudobným",

- no "niest pravnu a trestnu zodpovednost" za prekrocenie zakona...

Realie nie pustia, aky by si optimista nie bol...
rusin
22.06.12,14:44
Nechcem "zabŕdať", ale všetci záchranári (teda nielen HZZ, ale aj RZP) sú odetí v oranžových overaloch s reflexnými prvkami (či je leto, či je zima. To "modré tričko" mi tam teda akosi nesedí.

Môžem iba skonštatovať, že tento záchranár mal tmavo-modré tričko a nohavice mal červené (nič oranžové).

Policajti boli štátni a evidentne sa radovali, keď mohli zbiť na zem a sputat cestujúceho byvalého doktora.
lubko6394
22.06.12,14:55
počúvaj Rusnák, kľučkuješ ako postrelený zajac, akurát netuším čo sa vlastne stalo. TN mám blízko, NMnV tiež - ale bez bližších a konkrétnych jednoznačných informácií je to mlátenie prázdnej slamy, a už je v tom aj Bratislava. Mňa napríklad teraz s...rdí Skylink, ale snažím sa vysvetliť v čom je problém, a očakávam, že sa niekto pridá. Ale ak sa má niekto pridať, tak musí mať informáciu pochopiteľnú a prijateľnú. A toto čo tu je mi začína pripomímať akéhosi Rada 3205, ktorý nakusne problém, ale šanca pokračovať ďalej je mizivá a on len prilieva a prilieva. Áno aj to je diskusia. Lenže môj model diskusie je dopátrať sa k nejakému rukolapnému dôsledku a nie k meditácii napr. s vonnými tyčinkami. Medituješ, alebo chceš riešiť nejaký problém ?
deane7
22.06.12,14:58
RZP v NM majú červené oblečenie. Žiadne oranžové.
deane7
22.06.12,15:02
lubko6394
Rusnák svoj problém popísal a ja som ho bez problémov pochopil. No podaktorí "poradcovia" sa do neho obuli, bolo by lepšie keby radšej huby držali.
buchač
22.06.12,15:04
buchač,ty si debil

Môžem iba skonštatovať, že tento záchranár mal tmavo-modré tričko a nohavice mal červené (nič oranžové).

Policajti boli štátni a evidentne sa radovali, keď mohli zbiť na zem a sputat cestujúceho byvalého doktora.


....keďže odbáčaš , k tomu ešte už aj drístaš dve na tri v posledných príspevkoch...nuž dovolím si kliknúť na vyriešené ....

...ale čo už len sa dá čakať od debila ....???????



Čo sa týka tých policajtov v Novom Meste nad Váhom, tak tomu určite verím na 100%. Je to čvarga celkom podľa obrazu svojho ministra.
Čo sa týka rád ktoré tu niektorí dávate, sú tu viacerí "poraďáci" ktorí sa musia proste a často aj sproste vyjadriť ku všetkému, takí naháňači počtu príspevkov. Ale aj hlupák ak mlčí môže byť považovaný za múdreho. Nechcem nikoho menovať, nech sa každý dovtípi sám. A možno podaktorí sú od fachu a preto sa ich to dotklo. Ako keď palicou šťuchneš do hovna tak ešte viac smrdí.
Ja Ti poviem len jedno - NEDAJ SA!!!!!
...nemenuj , nemusíš ........až taký debil zasa nie som .....

...ale , na budúce radšej nemlč....
lubko6394
22.06.12,16:02
Možno som blbý, ale fakt nechápem.
deane7
22.06.12,16:27
Prečo sa toto fórum vlastne volá tak honosne? že "porada"???
arizona
22.06.12,19:10
RZP nosi CERVENY ODEV, tricko moze byt biele,alebo cervene. Vsetko vyrazne oznacene
misoft
22.06.12,19:54
Červené, či oranžové - ale nie MODRÉ! To len na margo.
misoft
22.06.12,19:58
Pretože tu sa radí, ale nie na rôzne "výmysly". A celý tento príbeh je za vlasy pritiahnutý.
deane7
23.06.12,05:43
Tak prečo sa tu píšu blbé komentáre ak niekto nevie poradiť? Mnohé rady tu opravdu stoja za veľké ....
deane7
25.06.12,08:01
Tak som dnes bol v Trenčíne vo FN a som si všímal oblečenie. Záchranka má oranžové a nejaká preprava pacientov, zabudol som ako sa volajú majú červené. To ale nie sú záchranári ale zdravotná doprava či tak nejak. Lapiduchovia.
FugAn
26.06.12,07:35
Buchač, aj mne si v minulosti skvelo poradil. Mám z Teba pocit, že potrebuješ reagovať na každý príspevok. máš nejaký komplex alebo potrebu zviditeľňovať sa za každú cenu?