Tinaho
20.06.12,09:08
Poraďáci ahojte,

spoločnosti vznikol nárok na vrátenie DPH z Českej republiky (nákup tovaru), z toho dôvodu idem vybavovať zaručený elektornický podis.

V prípade, že budeme mať vybavený ZEP musím už všetky podania robiť elektronicky, t.j. DPH, daňové priznania a pod. Alebo mi táto povinnosť vznikne až od 1.1.2013.

Ďakujem za info.
srska
20.06.12,07:10
domenico.office
20.06.12,09:38
Skús upresniť, či v deň nákupu tovaru bola spoločnosť platiteľom DPH. Ak nebola, myslím, že vrátenie DPH bude problematické, stal sa mi nedávno jeden prípad, keď si chcela spoločnosť vrátiť zaplatenú DPH v EÚ, ale v deň nákupu nebola spoločnosť platiteľom DPH, žiadosť bola zamietnutá. Ak teda spoločnosť nebola platiteľom DPH v deň nákupu, spoločnosť sa mala registrovať aspoň podľa §7 zákona o DPH, tovar by bola dostala bez DPH a tu na Slovensku zdanila. Takže si zváž nákup ZEP-u, aby to nebolo zbytočné. Poprípade si daj sprostredkovane podať žiadosť.
domenico.office
20.06.12,09:45
Vytiahnuté z tejto stránky: http://www.pp.sk/1555/Vratenie-DPH-zaplatenej-v-zahranici_DAU39944.aspx


Kontrola odosielanej žiadosti v SRDaňová správa SR za členský štát usadenia žiadateľa neodošle žiadosť členskému štátu vrátenia dane, ak sa počas obdobia vrátenia dane vzťahuje na žiadateľa v SR ktorákoľvek z nasledujúcich skutočností:a) žiadateľ nie je zdaniteľnou osobou na účely DPH,b) žiadateľ iba dodáva tovar alebo iba poskytuje služby bez možnosti odpočítania DPH zaplatenej v predchádzajúcom štádiu (činnosti oslobodené od dane bez nároku na odpočítanie v zmysle § 28 až § 42, napr. zdravotné, finančné, poisťovacie služby).Daňový úrad Bratislava I elektronicky oznámi žiadateľovi svoje rozhodnutie.
Economic
20.06.12,17:26
Poraďáci ahojte,

spoločnosti vznikol nárok na vrátenie DPH z Českej republiky (nákup tovaru), z toho dôvodu idem vybavovať zaručený elektornický podis.

V prípade, že budeme mať vybavený ZEP musím už všetky podania robiť elektronicky, t.j. DPH, daňové priznania a pod. Alebo mi táto povinnosť vznikne až od 1.1.2013.

Ďakujem za info.

Jednoznačne súhlasím s tým, čo napísal Domenico.
Ak máš už ZEP, ostatné podania zatiaľ môžeš podávať aj v papieri, tie, ktoré je možné tak podať (mimo SV). Aj keď všetko smeruje k tomu, že všetko sa bude postupne podávať výhradne elektronicky.
Ten ZEP sa ti oplatí vybavovať, ak ho budeš používať čo najviac.
Určite ti doporučím prečítať si na stránke www.drsr.sk v sekcii vrátenie dane zo zahraničia.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/vratenie_dph/data/mp_par59ag_08_2011.pdf
KatarinaNR
17.12.12,17:42
chcela by som poprosiť o pomoc, radu. Jednoducho mi to nejde. Dnes som si zakúpila nový qsign 4.2, je nainštalovaný, oskenované veci mi podpisuje, ale stále mi nechce podpísať návrh na zápis v XML word 2003, už som v koncoch, fakt si neviem dať rady. Prosím o pomoc.
ďakujem veľmi pekne