ententiky
20.06.12,13:58
Dobry den.
som zacinajuci zivnostnik - neplatca DPH.
Vystavil som fakturu na sluzby odberatelovi - platcovi DPH a on odo mna ziada, aby som na fakture uviedol datum zdanitelneho plnenia.
Som ja ako neplatca DPH povinny uvadzat takuto informaciu na fakture? Myslel som si, ze datum zdanitelneho plnenia sa vztahuje k zakonu o DPH...
Dakujem
SilMar Group
20.06.12,12:15
no, technicky vzato, ak to zoberieme presne podľa zákona, už ani dátum zdaniteľného plnenia nie je -ani podľa DPH - podľa nového zákona je to dátum dodania služby alebo dátum dodania tovaru. A tieto dátumy sa naozaj viažu na zákon o DPH, takže nevidím dôvod, aby ho od teba ako neplatiteľa žiadali.
Zákon o účtovníctve to nevyžaduje.
Tweety
20.06.12,12:19
Dobry den.
som zacinajuci zivnostnik - neplatca DPH.
Vystavil som fakturu na sluzby odberatelovi - platcovi DPH a on odo mna ziada, aby som na fakture uviedol datum zdanitelneho plnenia.
Som ja ako neplatca DPH povinny uvadzat takuto informaciu na fakture? Myslel som si, ze datum zdanitelneho plnenia sa vztahuje k zakonu o DPH...
Dakujem
Zákon o účtovníctve
§ 10
Účtovný doklad

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.
suklova
22.07.12,09:40
Bola nám doručená faktúra s dátumom vystavenia 1.7.2012, dátum splatnosti je 15.7.2012 a dátum dodania je 31.5.2012. Môže to tak byť?
Tweety
22.07.12,09:42
Bola nám doručená faktúra s dátumom vystavenia 1.7.2012, dátum splatnosti je 15.7.2012 a dátum dodania je 31.5.2012. Môže to tak byť?
Môže, pre vás to nerobí žiaden problém. Ak je dodáv. platiteľom dph, tak problém on má. Mal fakturovať do 15 od dátumu dodania.
suklova
22.07.12,09:44
Bola nám doručená faktúra s dátumom vystavenia 1.7.2012, dátum splatnosti je 15.7.2012 a dátum dodania je 31.5.2012. Môže to tak byť? Nie sme platcovia DPH.
suklova
22.07.12,09:46
Jej ďakuje Tweety. Nie ani on nieje platca DPH. Takže je to ok. Ešte raz ďakujem.