querying
20.06.12,19:37
Krásny večer prajem,
prosím Vás o radu, ako upraviť v jednoduchom účtovníctve úhradu FA, ktorá bola omylom uhradená z osobného a nie podnikateľského účtu. Je možné dať túto úhradu do nákladov? a ako urovnať peňazný denník aby bolo všetko OK?

Ďakujem


PS: mimo témy, môj postreh z návštevy soc. poist. = mala som v úmysle splniť si povinnosť a prihlásiť sa na platbu odvodov, no pracovníčka odmietla moju prihlášku s tým, že prihlásiť sa môžem prísť až keď budú mať údaje, čo bude nevie kedy... Skutočnosť, že som si vedomá toho, že na základe DP za rok 2011 mi vzniká povinnosť platiť nie je podstatná - vraj......
....Dnes som znova žasla !!!
Economic
21.06.12,13:03
Vytlač si potvrdenku z osobného účtu a zaeviduj v JÚ ako úhradu v hotovosti.
veronikasad
21.06.12,13:11
U nás na pobočke SP minulý piatok tiež nemali ešte údaje z DR. Dcérinu prihlášku (RL) mi na moje naliehanie zobrali s tým, že ju nahrajú do systému až keď budú mať podklady.
Economic
21.06.12,13:13
Však aj to riešenie. Veď to nemusia nahrávať okamžite, ale až keď im to systém pustí.
veronikasad
21.06.12,13:16
Však aj to riešenie. Veď to nemusia nahrávať okamžite, ale až keď im to systém pustí.
Ak by som bola mala so sebou kopiu daň.priznania, všetko vybavím hneď k obojstrannej spokojnosti. Ak budú údaje z DR v takom stave ako vlani - to bude radosti. Len vlani ich dostali v apríli a do konca júna ich stihli opraviť.
querying
21.06.12,14:13
Hmm vytlacit potvrdenku na ktorej je uvedene ze som previedla sumu a uhradila fakturu... ako ale zladim penazny dennik?

peniazi v hotovosti som vtedy tolko nemala aby to mohlo vyzerat ze som platila v hot. mam mat za to, ze ta uhrada bola vyber z banky a vklad do pokladne a nasledne hned vydaj a uhrada FA v hotovosti?
je to uctovne OK?

nejake ine napady pripadne
Economic
21.06.12,14:16
Hmm vytlacit potvrdenku na ktorej je uvedene ze som previedla sumu a uhradila fakturu... ako ale zladim penazny dennik?

peniazi v hotovosti som vtedy tolko nemala aby to mohlo vyzerat ze som platila v hot. mam mat za to, ze ta uhrada bola vyber z banky a vklad do pokladne a nasledne hned vydaj a uhrada FA v hotovosti?
je to uctovne OK?

nejake ine napady pripadne



Veľmi jednoducho, pred tým urobiť osobný vklad podnikateľa do pokladne (nie je zdaniteľným príjmom, nebooj) a následne úhradu FA
srska
21.06.12,14:27
U nás na pobočke SP minulý piatok tiež nemali ešte údaje z DR. Dcérinu prihlášku (RL) mi na moje naliehanie zobrali s tým, že ju nahrajú do systému až keď budú mať podklady.sp? stabilný mrďajs - ak podáš spolu nový rlz + napr. rlfo zamestnancov (prihlášky) oni to na prepážke zoberú ale v el. službách tie prihlášky zamestnancov nevidíš nahraté ani po mesiaci
veronikasad
21.06.12,14:32
sp? stabilný mrďajs - ak podáš spolu nový rlz + napr. rlfo zamestnancov (prihlášky) oni to na prepážke zoberú ale v el. službách tie prihlášky zamestnancov nevidíš nahraté ani po mesiaci
Naozaj ti zoberu RL FO na prepážke ? Myslela som, že musíš zaregistrovať zamestnávatela (v dostatočnom predstihu s vybavením elektr.komunikácie) a reg.zamestnácia sa dá urobiť len elektronicky.
srska
21.06.12,14:38
Naozaj ti zoberu RL FO na prepážke ? Myslela som, že musíš zaregistrovať zamestnávatela (v dostatočnom predstihu s vybavením elektr.komunikácie) a reg.zamestnácia sa dá urobiť len elektronicky.
áno. v ba na záhradníckej: rlz + rlfo podám + dám si potvrdiť všetky kópie, potom s prideleným ičz idem na 2. okno a vybavím el. prístup. hotovo
veronikasad
21.06.12,14:42
áno. v ba na záhradníckej: rlz + rlfo podám + dám si potvrdiť všetky kópie, potom s prideleným ičz idem na 2. okno a vybavím el. prístup. hotovo
Neskúšala sa "po novom" v PD. Myslela som si že reg.list FO v papierovej forme už nezoberu.
srska
21.06.12,14:45
Neskúšala sa "po novom" v PD. Myslela som si že reg.list FO v papierovej forme už nezoberu.tiež som si to myslel ale vyskúšal som a zobrali to (02/2012)