Naďa
18.09.04,00:48
Stretol sa už niekto s takýmto prípadom? Mám výstup z RP za tovar. Bloček vystavil platca DPH. Skutočnosť je však taká, že niektoré tovary účtuje s DPH, niektoré bez DPH. Jedná sa o bežný stavebný materiál.

Idem študovať zákon, či tam niečo k tomu nájdem.
vladan
18.09.04,12:04
Ja sa stretávam s takými bločkami, ale tam je uvedené, že je to použitý tovar - napr. Ale teraz ti nepoviem presný §, skúsim pozrieť v pondelok. Ale je to asi to isté, čo máš ty, niečo je bez DPH a niečo s DPH - 100% to mám uvedené na bločku, že DPH je počítané podľa § toho a toho :-) Skús preštudovať bloček, možno aj ty tam nájdeš takúto odvolávku.
Ozvem sa v pondelok, pekný víkend :-)
Naďa
18.09.04,12:50
Na mojom bločku je kupovaný nový tovar - stavebný materiál, odvolávka nie je žiadna.
GejzaH
19.09.04,09:33
Podľa môjho názoru sa jedná o chybu predajcu. V jeho softveri alebo RP nemá u všetkých položiek nastavený správny priznak skupiny DPH. Skús to priamo u neho, možno o tom ani nevie. Stretol som sa už s prípadom, že u niektorých položiek si nechali zo starých čias príznak nižšia sadzba DPH, ale fiškálny modul bol nastavený tak, že nižšia sadzba je nulová (neexistuje). Samozrejme potom tieto položky na doklade vychádzali s 0% daňou.
M3G
19.09.04,10:01
Zle naprogramoval pokladňu alebo zabudol prideliť DPH kódy tovaru. Ja som sa už stretol aj s tým, že na bloku bola celková suma (príklad) 100 Sk a DPH z toho bolo 19 Sk.