fakeboy
21.06.12,19:07
Dobry den,

chcel by somsa spytat na nasledujucu vec.
Mam sro ktore realizuje pre jednu spolocnost urcite sluzby za co kazdy mesiac vystavuje fakturu a inkasuje fin. prostriedky na ucet. V sro som ako spolumajitel aj ako konatel. Podnikanie prostrednictvo sro je jedinym mojim prijmom. (Mam aj zivnost ako fyzicka osoba, ale zivnsot momentalne nevyuzivam).

Momentalne riesim to ako, sa ako fyzicka osoba dostat legalne co najefektivnejsie k fin. prostriedkom spolocnosti, lebo potrebujem urcite financie na osobne prezitie.

Chcel by som vas poprosit o radu, aka forma je pre mna najlepsia sp najefektivnejsia?

1. Zamestnat sa vo vlastnej sro (neviem ci sa to vobec da)
2. Fakturovat pracu ako zivnostnik mojej vlastnej sro, teda ako zivnostnik bys om vystavoval fa pre moju sro (tiez neviem ci ej to mozne) (na zivnsot nechcem podnikat kvoli ruceniu)
3. pozicka os sro
4. nejaka ina moznost, ktora vas napadne.

Vopred velmi peken dakujem za odpoved.
Ak som to postol do zleho vlakna tak sa ospravedlnujem.

S pozdravom
David
IvoM
22.06.12,11:23
Dobry den,

chcel by somsa spytat na nasledujucu vec.
Mam sro ktore realizuje pre jednu spolocnost urcite sluzby za co kazdy mesiac vystavuje fakturu a inkasuje fin. prostriedky na ucet. V sro som ako spolumajitel aj ako konatel. Podnikanie prostrednictvo sro je jedinym mojim prijmom. (Mam aj zivnost ako fyzicka osoba, ale zivnsot momentalne nevyuzivam).

Momentalne riesim to ako, sa ako fyzicka osoba dostat legalne co najefektivnejsie k fin. prostriedkom spolocnosti, lebo potrebujem urcite financie na osobne prezitie.

Chcel by som vas poprosit o radu, aka forma je pre mna najlepsia sp najefektivnejsia?

1. Zamestnat sa vo vlastnej sro (neviem ci sa to vobec da)
Dá sa a je úplne bežné že spoločník /konateľ/ je zamestnancom "svojej" sro
2. Fakturovat pracu ako zivnostnik mojej vlastnej sro, teda ako zivnostnik bys om vystavoval fa pre moju sro (tiez neviem ci ej to mozne) (na zivnsot nechcem podnikat kvoli ruceniu)
Samozrejme že je to možné.
3. pozicka os sro
Áno, dá sa ale môže byť problém ak pôjde o bezúročnú pôžičku.
4. nejaka ina moznost, ktora vas napadne.
Okrem hore uvedených troch možností ma narýchlo nič "kóšer" nenapadá :-)
Treba si uvedomiť že PO nie SZČO a nedá sa k majetku / peniazom/ pristupovať rovnako a to si veľa "majiteľov" PO neuvedomuje.

Vopred velmi peken dakujem za odpoved.
Ak som to postol do zleho vlakna tak sa ospravedlnujem.

S pozdravom
David
.
KEJKA
22.06.12,15:24
kým nezrušia dohody, čo bude "cobydup" tak sa zamestnať formou dohody a peniaze odčerpať týmto spôsobom.
Odvod 1,05% za firmu je máličko, nezdaniteľná suma = čistý príjem.