avin bergmann
21.06.12,18:52
Dobrý deň, cestujem do Nemecka na aute, ktoré je evidované na mojho stareho otca, ktorý je však už 5 rokov mŕtvy. Auto bude viesť priateľ. Potrebujeme na vedenie vozidla splnomocnenie? (moje priezvisko je rovnaké ako dedkove). Ak áno, može toto splnomocnenie udeliť babka-jeho manželka? Ďakujem za odpoveď.
Xanti
21.06.12,19:15
Tak to je čudné, to ešte neskončilo dedičké konanie? Alebo ste auto neprihlásili do dedičského konania ?
Po dedičskom konaní je určené na koho sa napíše vozidlo, dokonca zmenu majiteľa na základe notárskeho osvedčenia o dedičstve tuším robia bezplatne na polícii.
arizona
21.06.12,19:32
Splnomocnenie podla mna moze dat iba majitel.

A mas naozaj rovnake priezvisko ako dedko? Ak mas priponu-ová, tak nemcovi to nie je rovnake.
Ja som mala syna zapisaneho v pase,nemeckemu policajtovi som darmo vysvetlovala, ze je to moj syn, lebo on tvrdil, ze nie,lebo ani priezvisko nemame rovnake. Drzal nas vyse hodiny, pokym to vselikde pooveroval...

Mozno budete mat stastie, ze vas nikto nezastavi,ale keby sa nieco stalo, taaak....
mattto
21.06.12,19:32
Dobrý deň, cestujem do Nemecka na aute, ktoré je evidované na mojho stareho otca, ktorý je však už 5 rokov mŕtvy. Auto bude viesť priateľ. Potrebujeme na vedenie vozidla splnomocnenie? (moje priezvisko je rovnaké ako dedkove). Ak áno, može toto splnomocnenie udeliť babka-jeho manželka? Ďakujem za odpoveď.

logickou dedukciou prídeme na to, že splnomocnenie môže dať iba oprávnená osoba, teda dedo. Ak by splnomocnenie mohol dať hocikto (babka), splnomocnenie ako právny úkon by fakticky nemalo žiaden význam :D

taká maličkosť: v podstate jazdíte na aute bez povinného zmluvného poistenia