sabina20
22.06.12,00:08
Dobrý deň

rada by som sa spýtala na to, že mi končí platcovstvo DPH k poslednému dňu tohto mesiaca, a neviem, aký kurz mám použiť na prepočet tovaru (nakupujeme v dolároch), či ten, aký bol pôvodný, kedy sa tovar nakupoval, alebo mám použiť kurz aký bude na konci tohto mesiaca. Mám pre daňové účely použiť obstarávaciu cenu tovaru, teda kde je zarátaná aj doprava, bankové poplatky, clo a z toho budem platiť 20 % DPH štátu, alebo len čiste cenu tovaru, za ktorý som to kúpila, bez týchto všetkých extra poplatkov. Zdá sa mi fér neplatiť ešte aj dph z dopravy...teda z celkovej obstarávacej sumy, ale len čiste z tovaru. Je to tak správne? A môžem použiť kurz, aký bude k 30.6.2012?
Ďakujem vopred za odpoveď
KEJKA
22.06.12,04:11
tovarové položky by mali byť správne ocenené obstarávacou cenou, nie cenou obstarania. Teda všetkými súvisiacimi nákladmi.
vrátiš DPH, ktorú si si odpočítala, takže kurz by som sem neťahala - použiješ skladovú cenu /ak je správna/.
Zrejme bude robiť problém doložiť dokladovo opodstatnenosť výpočtu vrátenej DPH z takého tovaru. To už závisí viac od konkrétnych podmienok.
sabina20
23.06.12,07:22
Ďakujem pekne za opoveď