saslik
22.06.12,11:29
Prosim Vas,
mozem zaratat naklady za- vypracovanie znaleckeho posudku, vypracovanie projektovej dokumentacie, poistne za dom, provizia realitke, predlzenie stavebneho povoleniaa kolky na znizenie zisku za predaj nehnutelnosti? Velmi pekne dakujem.
saslik
22.06.12,17:33
Prosim Vas, moze niekto venovat mojej otazke chvilku zo svojho cenneho casu?
Budem vdacna :)
Paula
22.06.12,17:52
Rada by som sa venovala, keby som poradiť vedela. Na taký názov témy klikne asi len zvedavosť - ako v mojom prípade (výnimočne) Okrem toho začal víkend a poraďákov tu zvedavých veľa nebude :)
saslik
22.06.12,18:02
Rada by som sa venovala, keby som poradiť vedela. Na taký názov témy klikne asi len zvedavosť - ako v mojom prípade (výnimočne) Okrem toho začal víkend a poraďákov tu zvedavých veľa nebude :)

:) dakujem,
snad sa niekto najde, lebo nikde som na to odpoved nenasla :confused:
veronikasad
22.06.12,18:09
:) dakujem,
snad sa niekto najde, lebo nikde som na to odpoved nenasla :confused:
§ 8 (ZoDzP)
Ostatné príjmy

(5) Pri príjmoch podľa odseku 1 písm. b) až e) je výdavkom

a) kúpna cena preukázateľne zaplatená za vec, cenný papier alebo opciu,
b) cena veci, cenného papiera alebo opcie zistená v čase nadobudnutia, ak nejde o výdavok podľa písmena a), pričom pri nehnuteľnostiach získaných dedením alebo darovaním sa vychádza z ceny podľa § 25,
c) zostatková cena podľa § 25 ods. 3, ak ide o majetok, ktorý bol zahrnutý v obchodnom majetku,
d) finančné prostriedky preukázateľne vynaložené na technické zhodnotenie, opravu a údržbu veci vrátane ďalších výdavkov súvisiacich s predajom veci okrem výdavkov na osobné účely,
e) výdavky súvisiace s nadobudnutím a predajom cenných papierov a opcií; pri predaji zamestnaneckých akcií aj suma nepeňažného príjmu uvedeného v § 5 ods. 3 písm. b) zdanená podľa § 35,
f) výdavky preukázateľne vynaložené na obstaranie majetku alebo jeho výrobu vo vlastnej réžii.


O akú nehnutelnosť ide a ako bola získaná ?
saslik
22.06.12,18:18
§ 8 (ZoDzP)
Ostatné príjmy

(5) Pri príjmoch podľa odseku 1 písm. b) až e) je výdavkom

a) kúpna cena preukázateľne zaplatená za vec, cenný papier alebo opciu,
b) cena veci, cenného papiera alebo opcie zistená v čase nadobudnutia, ak nejde o výdavok podľa písmena a), pričom pri nehnuteľnostiach získaných dedením alebo darovaním sa vychádza z ceny podľa § 25,
c) zostatková cena podľa § 25 ods. 3, ak ide o majetok, ktorý bol zahrnutý v obchodnom majetku,
d) finančné prostriedky preukázateľne vynaložené na technické zhodnotenie, opravu a údržbu veci vrátane ďalších výdavkov súvisiacich s predajom veci okrem výdavkov na osobné účely,
e) výdavky súvisiace s nadobudnutím a predajom cenných papierov a opcií; pri predaji zamestnaneckých akcií aj suma nepeňažného príjmu uvedeného v § 5 ods. 3 písm. b) zdanená podľa § 35,
f) výdavky preukázateľne vynaložené na obstaranie majetku alebo jeho výrobu vo vlastnej réžii.


O akú nehnutelnosť ide a ako bola získaná ?

Veronika, moc dakujem za reakciu! :)
Ide o kupenie pozemku a nasledne predanie rozostavaneho domu...
veronikasad
22.06.12,18:27
Veronika, moc dakujem za reakciu! :)
Ide o kupenie pozemku a nasledne predanie rozostavaneho domu...
Vychádzaš z výdavkov definovaných v odst. d) a f)

Z tých čo si menovala - Poistenie domu + predlženie stavebného povolenia by som tam nedala. Ale možno iní poraďáci budú mať iný názor.

Cez tlačítko nahlás pri prvom príspevku (výkričník v čiernom trojuholníku) požiadaj moderátora o zmenu názvu témy.
saslik
22.06.12,18:39
Vychádzaš z výdavkov definovaných v odst. d) a f)

Z tých čo si menovala - Poistenie domu + predlženie stavebného povolenia by som tam nedala. Ale možno iní poraďáci budú mať iný názor.

Cez tlačítko nahlás pri prvom príspevku (výkričník v čiernom trojuholníku) požiadaj moderátora o zmenu názvu témy.
Dakujem velmi pekne, nazov temy som zmenila :)
Najka
19.03.13,07:53
Ahojte, chcem sa spytat k DP pri predaji nehnutelnosti sa pripajaju nejake prilohy, alebo az pri kontrole (kupna zmluva, vydavky na rekonstrukciu..)