mustafaaa
22.06.12,12:52
Obidve temy porady.sk ohladom teploty na pracovisku som si precital, o.i. ma to nasmerovalo na prislusny pravny predpis http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-544 ale stale neviem, ake prava a povinnosti ma zamestnavatel, ak teplota v kancelarii presiahne vyhlaskou stanovene maximum.
Napriklad v neklimatizovanych kancelariach vybavenych iba sporadicky ventilatormi prekracuje teplota 28 stupnov v case od 11:00 do 16:00. Je zamestnavatel povinny pustit zamestnancov domov na cas trvania tychto mimoriadnych teplot ak nie je technicky mozne zabezpecit znizenie teploty v kancelariach?
Ako sa to riesi v praxi ?
Nandrolon
22.06.12,11:00
v praxi sa to rieši tak, že šéf má klímu kde si ochladzuje bachor a ľudia sa varia pri 30 st. celzia.
Pitný režím?? .... je zabezpečený ...... vodou na záchodoch....
srska
22.06.12,11:05
v praxi sa to rieši tak, že šéf má klímu kde si ochladzuje bachor a ľudia sa varia pri 30 st. celzia.
Pitný režím?? .... je zabezpečený ...... vodou na záchodoch....v prípade zazobanca. taký normálny dá pracovnú dobu 06 - 14 a pitný režim rieši zo sociálneho fondu
Nandrolon
22.06.12,11:17
V prípade arogantného hovada, to máš pravdu, lenže my už o 11-tej máme v kancli 30 stupňov, je to najteplejšia kancelária v celom komplexe /vyhrieva plechová strecha/...
Samozrejme teraz chodím na 6-tu a po druhej domov, ale to len vďaka tomu že máme pružný pracovný čas.
pavol54
22.06.12,11:32
Pekná blbosť práca so zeleninou 2 skupina teplota 16 - 26 to aké vemeno vymyslelo veď by ste si do čerstvej zeleniny nikto nezahryzol. ale to by sa ani nikto nesmel ukázať vonku od desiatej ani byť vnútri lebo aj tam je teplo