77monika
22.06.12,13:29
Môžem tovar zakúpený v rakúskych výpredajoch predávať normálne na Slovensku?
Economic
22.06.12,15:36
A prečo by si nemohla ? Voľný predmet podnikania : malooobchod a veľkoobchod.
77monika
22.06.12,18:10
stačí mi len pokladničný blok z obchodu? aj vtedy ak by sa jednalo o nejakú značku, napr. C&A, H&M..., nepotrebujem kupovať nejakú licenciu? lebo ja sa nechcem zamerať čisto len na ich tovar, ale aj iný, takže nebude to trestné?:rolleyes: Už vopred ďakujem za odpoveď
Economic
23.06.12,04:40
stačí mi len pokladničný blok z obchodu? aj vtedy ak by sa jednalo o nejakú značku, napr. C&A, H&M..., nepotrebujem kupovať nejakú licenciu? lebo ja sa nechcem zamerať čisto len na ich tovar, ale aj iný, takže nebude to trestné?:rolleyes: Už vopred ďakujem za odpoveď

Pokiaľ máš blok o nákupe, vedieš účtovníctvo, riadne priznáš dane, tak prečo by to pre boha malo byť trestné ?
srska
23.06.12,05:01
stačí mi len pokladničný blok z obchodu? aj vtedy ak by sa jednalo o nejakú značku, napr. C&A, H&M..., nepotrebujem kupovať nejakú licenciu? lebo ja sa nechcem zamerať čisto len na ich tovar, ale aj iný, takže nebude to trestné?:rolleyes: Už vopred ďakujem za odpoveďv prípade c&a by si potrebovala určite licenciu (http://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestManager/en_Detail_NoReg) do poľa "trademark no" zadaj: 009900713 a potom klik na "search"

pozn.: závistlivcov je plno a colníci by si po bonze na tebe zgustli
77monika
23.06.12,13:29
bola som sa pozrieť na tej stránke, len nič nerozumiem, lebo moja anglina je slabá, ale dám si to preložiť, ale ak sa nájde niekto kto mi to v skratke preloží, teda čo z toho vyplýva pre mňa budem veľmi rada, ale viac sa mi jednoznačne páčila odpoveď od Economic. Ja som už zisťovala toto C&A aj cez franšízsing, ale odpísali mi že ich nemajú v ponuke, ale na túto istú otázku mi dali odpoveď rovnakú ako Economic, takže ja som si to chcela len overiť či to tak naozaj môže byť, viac hláv, viac rozumu, no ale teraz som z toho viac dopletená
luigi72
23.06.12,13:40
v prípade c&a by si potrebovala určite licenciu (http://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestManager/en_Detail_NoReg) do poľa "trademark no" zadaj: 009900713 a potom klik na "search"

pozn.: závistlivcov je plno a colníci by si po bonze na tebe zgustli

Preco by potrebovala licenciu? V ramci EU moze kdekolvek nakupit a predavat, ak ma k tomu zivnost. Ziadne vyhradne zastupenia neexistuju, ziadne licencie nepotrebuje. Pozri si EU legislativu a zakony. Ak vie zdokladovat povod predavaneho tovaru, nema ziadne problemy.

P.S.: na Porade najdes kopec tem ohladom tohto problemu.
srska
23.06.12,17:36
máš zlé info - naštuduj si kto môže v obchodoch predávať značkový tovar a za akých podmienok
77monika
24.06.12,08:03
ďakujem za odpoveď akú som chcela čítať:), takže týmto uzatváram tému ako vyriešenú
Anik
24.06.12,08:20
ďakujem za odpoveď akú som chcela čítať:), takže týmto uzatváram tému ako vyriešenú
závidím ti, alebo ťa ľutujem nič v zlom, ale prekvapila ma tvoja odpoveď ja osobne mám radšej správnu odpoveď, ako to čo chcem počuť
mattto
24.06.12,08:54
srska (http://www.porada.sk/member.php?u=15488)"15 Hours Ago #14438 máš zlé info - naštuduj si kto môže v obchodoch predávať značkový tovar a za akých podmienok"

srska daj právny predpis, ktorý mi zakazuje predávať tovar, ktorý som oficiálne nadobudol. Nezaujímajú ma licenčné zmluvy a pod., to sú dvojstranné právne úkony medzi značkou a obchodníkom a mňa ako tretiu osobu k ničomu nezaväzujú.
srska
24.06.12,08:57
srska (http://www.porada.sk/member.php?u=15488)

"15 Hours Ago #14438 máš zlé info - naštuduj si kto môže v obchodoch predávať značkový tovar a za akých podmienok"

srska daj právny predpis, ktorý mi zakazuje predávať tovar, ktorý som oficiálne nadobudol. Nezaujímajú ma licenčné zmluvy a pod., to sú dvojstranné právne úkony medzi značkou a obchodníkom a mňa ako tretiu osobu k ničomu nezaväzujú.a ty si nepochopil čo sa zadávateľka témy pýtala v #1 a #3 ?ja som to pochopil tak, že bude mať obchod a bude to predávať konečnému spotrebiteľovi.
mattto
24.06.12,09:10
a ty si nepochopil čo sa zadávateľka témy pýtala v #1 a #3 ?ja som to pochopil tak, že bude mať obchod a bude to predávať konečnému spotrebiteľovi.

pochopil som to veľmi dobre, zadávateľka bude mať obchod a bude predávať konečnému spotrebiteľovi, ty si napísal, že v prípade značky C&A potrebuje licenciu, luigi77 napísal, že nič také nepotrebuje, ty si znova napísal, že si má luigi77 naštudovať, "kto môže v obchodoch predávať značkový tovar a za akých podmienok"

preto som sa opýtal, ktorý právny predpis mi zakazuje predávať tovar, ktorý som oficiálne nadobudol, resp. modifikujem otázku, ktorý právny predpis mi ukladá povinnosť vybaviť si na predaj niektorej značky licenciu?
srska
24.06.12,09:37
pochopil som to veľmi dobre, zadávateľka bude mať obchod a bude predávať konečnému spotrebiteľovi, ty si napísal, že v prípade značky C&A potrebuje licenciu, luigi77 napísal, že nič také nepotrebuje, ty si znova napísal, že si má luigi77 naštudovať, "kto môže v obchodoch predávať značkový tovar a za akých podmienok"

preto som sa opýtal, ktorý právny predpis mi zakazuje predávať tovar, ktorý som oficiálne nadobudol, resp. modifikujem otázku, ktorý právny predpis mi ukladá povinnosť vybaviť si na predaj niektorej značky licenciu?stačí pozrieť § 2 zákona č. 200/2004 z.z. v znení novelizácií a nasledujúce §§ tohto zákona


z § 2:

b) právom duševného vlastníctva je právo oprávnenej
osoby chránené podľa osobitných predpisov,12)
c) držiteľom tovaru je deklarant,13) dovozca, vývozca, príjemca,
odosielateľ, prepravca alebo vlastník tovaru,
ktorým sa porušuje právo duševného vlastníctva alebo
tovaru, pri ktorom je podozrenie z porušovania práva
duševného vlastníctva, alebo osoba, ktorá takýto tovar
prechováva; na účely prijímania opatrení na domácom
trhu je držiteľom tovaru osoba, ktorá tovar, ktorým sa
porušuje právo duševného vlastníctva, alebo tovar, pri
ktorom je podozrenie z porušovania práva duševného
vlastníctva, vlastní, vyrába, ponúka, predáva, skladuje,
prepravuje alebo prechováva,

Žiadosť o prijatie opatrenia
§ 3
(1) Žiadosť o prijatie opatrenia (ďalej len „žiadosť“)
podáva oprávnená osoba Colnému riaditeľstvu Slovenskej
republiky (ďalej len „colné riaditeľstvo“) písomne
v dvoch vyhotoveniach alebo prostredníctvom zariadenia
na spracovanie a prenos údajov. Ak sa žiadosť podáva
prostredníctvom zariadenia na spracovanie a prenos
údajov, treba ju doplniť písomne najneskôr do
troch dní. Na žiadosti, ktoré neboli doplnené v tejto lehote,
sa neprihliada.
(2) Žiadosť sa podáva v štátnom jazyku.15) Ak je žiadosť
podaná v inom jazyku ako v štátnom jazyku, k žiadosti
sa pripojí jej úradne osvedčený preklad do štátneho
jazyka. To platí aj pre doklady, ktoré tvoria prílohu
žiadosti, a pre ďalšie údaje, ktoré je oprávnená osoba
povinná poskytnúť colnému riaditeľstvu.
(3) Oprávnená osoba je povinná na účely prijatia
opatrenia poskytnúť potrebnú súčinnosť.

v tomto prípade oprávnenou osobou môže byť C&A - ktorá žiada colný úrad o prijatie opatrení

takže študuj
misomiso
24.06.12,09:47
v prípade c&a by si potrebovala určite licenciu (http://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestManager/en_Detail_NoReg) do poľa "trademark no" zadaj: 009900713 a potom klik na "search"

pozn.: závistlivcov je plno a colníci by si po bonze na tebe zgustli

Prosim vas, co to tu pisete za nezmysly, totalne somariny? Ved ona ten tovar s tou znackou chce PREDAVAT a NIE VYRABAT.
misomiso
24.06.12,09:51
stačí pozrieť § 2 zákona č. 200/2004 z.z. v znení novelizácií a nasledujúce §§ tohto zákona


z § 2:

b) právom duševného vlastníctva je právo oprávnenej
osoby chránené podľa osobitných predpisov,12)
c) držiteľom tovaru je deklarant,13) dovozca, vývozca, príjemca,
odosielateľ, prepravca alebo vlastník tovaru,
ktorým sa porušuje právo duševného vlastníctva alebo
tovaru, pri ktorom je podozrenie z porušovania práva
duševného vlastníctva, alebo osoba, ktorá takýto tovar
prechováva; na účely prijímania opatrení na domácom
trhu je držiteľom tovaru osoba, ktorá tovar, ktorým sa
porušuje právo duševného vlastníctva, alebo tovar, pri
ktorom je podozrenie z porušovania práva duševného
vlastníctva, vlastní, vyrába, ponúka, predáva, skladuje,
prepravuje alebo prechováva,

Žiadosť o prijatie opatrenia
§ 3
(1) Žiadosť o prijatie opatrenia (ďalej len „žiadosť“)
podáva oprávnená osoba Colnému riaditeľstvu Slovenskej
republiky (ďalej len „colné riaditeľstvo“) písomne
v dvoch vyhotoveni

v tomto prípade oprávnenou osobou môže byť C&A - ktorá žiada colný úrad o prijatie opatrení

takže študuj

Ale ved to miesate hrusky s jablkami. Ja som nepostrehol, ze by sa v tejto teme nikto bavil o falzifikatoch znaciek, ale o tovare znaciek ako CaA a pod. Teda ak niekto napise, ze chce predavat tovar CaA, tak sa tym mysli legalne vyrobeny tovar, pokial zadavatel nenapise nieco ine...
Indeed
24.06.12,09:53
poniektorí PRINCÍP demokracie, NEPOCHOPIA nikdy....
mattto
24.06.12,09:55
stačí pozrieť § 2 zákona č. 200/2004 z.z. v znení novelizácií a nasledujúce §§ tohto zákona


z § 2:

b) právom duševného vlastníctva je právo oprávnenej
osoby chránené podľa osobitných predpisov,12)
c) držiteľom tovaru je deklarant,13) dovozca, vývozca, príjemca,
odosielateľ, prepravca alebo vlastník tovaru,
ktorým sa porušuje právo duševného vlastníctva alebo
tovaru, pri ktorom je podozrenie z porušovania práva
duševného vlastníctva, alebo osoba, ktorá takýto tovar
prechováva; na účely prijímania opatrení na domácom
trhu je držiteľom tovaru osoba, ktorá tovar, ktorým sa
porušuje právo duševného vlastníctva, alebo tovar, pri
ktorom je podozrenie z porušovania práva duševného
vlastníctva, vlastní, vyrába, ponúka, predáva, skladuje,
prepravuje alebo prechováva,

Žiadosť o prijatie opatrenia
§ 3
(1) Žiadosť o prijatie opatrenia (ďalej len „žiadosť“)
podáva oprávnená osoba Colnému riaditeľstvu Slovenskej
republiky (ďalej len „colné riaditeľstvo“) písomne
v dvoch vyhotoveniach alebo prostredníctvom zariadenia
na spracovanie a prenos údajov. Ak sa žiadosť podáva
prostredníctvom zariadenia na spracovanie a prenos
údajov, treba ju doplniť písomne najneskôr do
troch dní. Na žiadosti, ktoré neboli doplnené v tejto lehote,
sa neprihliada.
(2) Žiadosť sa podáva v štátnom jazyku.15) Ak je žiadosť
podaná v inom jazyku ako v štátnom jazyku, k žiadosti
sa pripojí jej úradne osvedčený preklad do štátneho
jazyka. To platí aj pre doklady, ktoré tvoria prílohu
žiadosti, a pre ďalšie údaje, ktoré je oprávnená osoba
povinná poskytnúť colnému riaditeľstvu.
(3) Oprávnená osoba je povinná na účely prijatia
opatrenia poskytnúť potrebnú súčinnosť.

v tomto prípade oprávnenou osobou môže byť C&A - ktorá žiada colný úrad o prijatie opatrení

takže študuj

to nemyslíš vážne :D vieš čo je právo duševného vlastníctva a čo je zásahom do týchto práv? práve si citoval právny predpis proti falšovaniu výrobku, jeho napodobňovaniu, upravovaniu, parazitovaniu na značke atď. Tento zákon absolútne neupravuje možnosť predaja.

Predaj originálneho tovaru nie je zásahom do duševného vlastníctva

takže študuj a nesnaž sa o výklad právnych predpisov
srska
24.06.12,09:58
Ale ved to miesate hrusky s jablkami. Ja som nepostrehol, ze by sa v tejto teme nikto bavil o falzifikatoch znaciek, ale o tovare znaciek ako CaA a pod. Teda ak niekto napise, ze chce predavat tovar CaA, tak sa tym mysli legalne vyrobeny tovar, pokial zadavatel nenapise nieco ine...mismiso, to je len čiastočná pravda. obsahom licenčnej zmluvy môžu byť služby - napr. komu sa výrobky majiteľa ochrannej známky predávajú
mattto
24.06.12,09:59
mismiso, to je len čiastočná pravda. obsahom licenčnej zmluvy môžu byť služby - napr. komu sa výrobky majiteľa ochrannej známky predávajú

áno licenčná zmluva je dvojstranný právny úkon a zaväzuje iba účastníkov tohto vzťahu, nie tretie osoby.
srska
24.06.12,10:01
to nemyslíš vážne :D vieš čo je právo duševného vlastníctva a čo je zásahom do týchto práv? práve si citoval právny predpis proti falšovaniu výrobku, jeho napodobňovaniu, upravovaniu, parazitovaniu na značke atď. Tento zákon absolútne neupravuje možnosť predaja.

Predaj originálneho tovaru nie je zásahom do duševného vlastníctva

takže študuj a nesnaž sa o výklad právnych predpisovkto dáva k tomu súhlas, za akých podmienok a čím. predsa mi nechceš tvrdiť, že nike bude súhlasiť s predajom ich výrobkov nejakým ferkom na miletičke
misomiso
24.06.12,10:07
áno licenčná zmluva je dvojstranný právny úkon a zaväzuje iba účastníkov tohto vzťahu, nie tretie osoby.

Presne tak. Nemylte si ochrannnu znamku s nejakou licencnou zmluvou. So mnou nema CaA uzavretu ziadnu licenecnu zmluvu, mozem predavat ich vyrobky (ak sa mi podari ich nakupit) ked kolvek, komukolvek a za akukolvek cenu.

O tomto pani nie je vobac ziadna dabata, zbytocne tu stracat cas. To, ze sa to nejakej firme teoreticky nemusi pacit - tak to maju smolu.
mattto
24.06.12,10:07
kto dáva k tomu súhlas, za akých podmienok a čím. predsa mi nechceš tvrdiť, že nike bude súhlasiť s predajom ich výrobkov nejakým ferkom na miletičke

mňa ako obchodníka nezaujíma (ne)súhlas NIKE. Ak si nájdem dodávateľa originálneho tovaru NIKE, od ktorého ho kúpim a potom predám, NIKE s tým nič neurobí, ani keď ho budem predávať na trhu na Miletičke. Licenčná zmluva je medzi "značkou" a obchodníkom.

Ak "značka" dodá tovar aj inému obchodníkovi, poruší licenčnú zmluvu a obchodník sa ozve, ak obchodník bude predávať aj iné značky, alebo nejak inak poruší licenčnú zmluvu, značka sa ozve, ale stále je to právny vzťah medzi nimi dvoma a mňa ako tretiu osobu k ničomu nezaväzuje.
srska
24.06.12,10:14
mňa ako obchodníka nezaujíma (ne)súhlas NIKE. Ak si nájdem dodávateľa originálneho tovaru NIKE, od ktorého ho kúpim a potom predám, NIKE s tým nič neurobí, ani keď ho budem predávať na trhu na Miletičke. Licenčná zmluva je medzi "značkou" a obchodníkom.

Ak "značka" dodá tovar aj inému obchodníkovi, poruší licenčnú zmluvu a obchodník sa ozve, ak obchodník bude predávať aj iné značky, alebo nejak inak poruší licenčnú zmluvu, značka sa ozve, ale stále je to právny vzťah medzi nimi dvoma a mňa ako tretiu osobu k ničomu nezaväzuje.preto je toľko predajcov nike na miletičke a v malých obchodíkoch - zabudni. značky si veľmi strážia kto predáva ich tovar a za akých podmienok
mattto
24.06.12,10:25
preto je toľko predajcov nike na miletičke a v malých obchodíkoch - zabudni. značky si veľmi strážia kto predáva ich tovar a za akých podmienok

mňa zaujíma právny stav, nie tvoje domnienky.

Ešte raz: neexistuje žiaden právny predpis zakazujúci predávať legálne nadobudnutý originálny tovar bez ohľadu na to, či sa to danej značke páči alebo nie. Ak si zadávateľka nájde dodávateľa, legálne nakúpi originálny tovar, môže ho predávať jedna radosť a ty, ani NIKE, ani C&A ani nikto na svete jej to nezakáže, lebo neporušuje žiaden právny predpis.

keď už sa bavíme na úrovni laikov, pozri si koľko ľudí predáva originál veci na ebay a nemajú tebou tak vyžadované licencie
misomiso
24.06.12,12:39
Ak sa niecoho predava na Mileticke malo alebo sa to tam nepredav vobec, tak je to oba otazka ceny a nie predajnych prav.

Inymi slovami, treba sa pozriet na to, aka cielova skupina nakupuje na Mileticke a kolko je typicky miletickovy zakaznik ochotny dat za tenisky, tricko, kolko za dzinsy alebo nafukovacku. Iba tym je obmedzene co za "moze" predat na Mileticke a co nie.

Teda, ak najdem na Mileticke Nike, tak to bude s najvacsou pravdepodobnostou falzifikat, pretoze original by tam bol asi z hladiska ceny dost nepredajny. V takom pripade samozrejme mozu konat colnici.

Ale to este neznamena, za ty tam ten original Nike nemozes predavat. Ma to iba dve podmienky. 1. Musis byt schopny niekde nakupit original (v pripade tejto temy vraj vo vypredajoch v Rakusku). 2. mal by si to bych shopny nakupit za taku cenu, aby to bolo predajne na Mileticke, resp. nemalo by ti potom vadit, ze sice to tam legalne ponukas ale realne to tam nepedas.

Ale to je uz vsetko mimo temy. My tu neriesime teraz povod a originalitu ani nikde v otazke nebolo spomenute, ze sa to bude predavat na Mileticke.

Otazka znela, ci je predaj tychto znaciek mozny a legalny. Odpoved je, ze ano, je.