Anik
22.06.12,15:09
priateľka ma požiadala, aby som vypracovala DP pre syna.
Prepravná firma - 2 autá - 2 reg. pokladne. Autá neboli v majetku firmy - uplatnila by som teda na nich na základe KJ - PHM +0,183 km náhradu.
Je tam okolo toho dosť problémov, ale najväčší je ten, že bol vyzvaný políciou, aby predložil výdavkové doklady za 6.7.8.2011 on ich na políciu odniesol - s tým že si ich len prekopírujú a že mu to vrátia- a už sa k nim nemôžeme dostať je tam 193 dokladov- na podanie DP je síce čas do 30.9.2012 súčasťou boli aj príjmy zo zahraničia.- bol požiadaný aj o zvyšné doklady, ale tie na základe predošlej skúsenosti odmietol vydať.
Ako mám postupovať, keď mi chýba toľko dokladov - potvrdenie z polície o odobratí dokladov mám.
Pre mňa sú z tých dokladov potrebné vlastne iba bločky čo sa týka PHM bez ostatných by som sa úplne obišla.
Dávnejšie by som to mohla riešiť aj priemernou cenou cez portál natankuj.sk, ale teraz neviem či by som mohla toto využiť
Prosím o radu a zároveň ďakujem
veronikasad
22.06.12,13:12
Anik, z akého dôvodu boli doklady odobraté ? je tam podozrenie na spáchanie nejakého trestného činu ?
Anik
22.06.12,13:35
Veronika netuším mal dlhy a neviem čo sa tam stalo, či ho niekto pre tie dlhy zbil, alebo čo netuším, viem tiež, že mal auto staršie na leasing a neplatil a potom ho buchol tak mu ho odobrali naozaj vôbec neviem, mám iba tieto info, nemám vlastne zatiaľ ani z čoho podať DzMV, lebo od auta nemá ani technický preukaz asi len na základe známych údajov nájsť auto na internete a vpísať údaje do toho DP-DzMV viem len odkedy dokedy to auto vlastnil.
veronikasad
22.06.12,14:25
Veronika netuším mal dlhy a neviem čo sa tam stalo, či ho niekto pre tie dlhy zbil, alebo čo netuším, viem tiež, že mal auto staršie na leasing a neplatil a potom ho buchol tak mu ho odobrali naozaj vôbec neviem, mám iba tieto info, nemám vlastne zatiaľ ani z čoho podať DzMV, lebo od auta nemá ani technický preukaz asi len na základe známych údajov nájsť auto na internete a vpísať údaje do toho DP-DzMV viem len odkedy dokedy to auto vlastnil.
Ak je problém len s PHM-kami a mal vedenú knihu jázd, "riskla" by som normovanú spotrebu a cenu PHM z netu. Keď policajti doklady vrátia, môžeš podať dodatočné DP. Ak by sa náhodou medzitým ohlásila daňová kontrola, predložiť jej doklad z polície o odobratí dokladov.
profesional
25.06.12,09:11
Normalne treba napisat na danovy urad ziadost o predlzenie terminu na podanie DP a prilozit doklad od policie. Bez problemov ti individualne aj opakovane predlzia termin.
Mila123
25.06.12,09:15
Normalne treba napisat na danovy urad ziadost o predlzenie terminu na podanie DP a prilozit doklad od policie. Bez problemov ti individualne aj opakovane predlzia termin.

opora v zákone ? v ktorom?

posledný termín na podanie DP je 30 09 2012, resp. 01 10 2012
profesional
25.06.12,11:00
Spravy poriadok. Spravny organ ma moznost ulozenia osobitnych lehot.