AHT
15.02.06,12:17
Prosím Vás, dopočula som sa, že sa má náhlasiť na daňové úrady ako budeme zdaňovať príjmy dohodárom, t.j. zrážkou alebo preddavkami. Je to pravda a ak áno, tak čo by malo byť v tom oznámení obsiahnuté? Ďakujem.
accad
15.02.06,11:20
Daňové úrady v tom nemajú jednotnú a jasnú logistiku, ale podľa doterajšieho prieskumu na rôznych DU stačí zoznam, kde bude uvedené meno, RČ, hrubá mzda, daň vybraná zrážkou. Pravdepodobne toto celé vyrieši a zjednotí až nové tlačivo štvrťtočného prehľadu.
brm
15.02.06,12:16
Daňové úrady v tom nemajú jednotnú a jasnú logistiku, ale podľa doterajšieho prieskumu na rôznych DU stačí zoznam, kde bude uvedené meno, RČ, hrubá mzda, daň vybraná zrážkou. Pravdepodobne toto celé vyrieši a zjednotí až nové tlačivo štvrťtočného prehľadu.
ak dobre chápem, predpísané tlačivo na to nie je...takže ak mi program vypluje zostavu s hore vymenovanými údajmi oštemplujem to a pošlem na príslušné Dú...to by hádam mohli stráviť...
Jana Motyčková
15.02.06,12:19
Prosím Vás, dopočula som sa, že sa má náhlasiť na daňové úrady ako budeme zdaňovať príjmy dohodárom, t.j. zrážkou alebo preddavkami. Je to pravda a ak áno, tak čo by malo byť v tom oznámení obsiahnuté? Ďakujem.
Nenahlasuje sa ako sa zdaňijú dohodári, ale nahlasuje sa zrazená zrážková daň, t.j. každý zamestnanec, ktorý je zdaňovaný zrážkovou daňou. Termín nahlásenia je do 15. dňa mesiaca nasledujúceho po mesicai,kedy bola daň zrazená. T.j. daň zo mzdy za január vyplatenej vo februári sa nahlási do 15.marca.

Dohodári zdaňovaní preddavkovo sa osobitne nenahlasujú - sú uvedení v ročných a štvrťročných hláseniach.

Tlačivo na oznámenie neexistuje, oznamuje sa zatiaľ listom, údaje by mali stačiť tak, ako píše Accad.
andorka
15.02.06,13:02
Teraz som volala na DU, kde patri nasa firma, ze ako mam nahlasit zrazkovu dan z dohody o brigadnickej praci studentov. Povedali mi, ze mam to hlasit miestne prislusnemu DU podla bydliska toho studenta. Tak som volala na prislusny DU, kde mi povedali, ze k nim sa to nehlasi. Tak ako to je. Poradi mi niekto. Vdaka.
Zuzka
15.02.06,13:23
Ja som napísala na DU kam patrí firma, ktorá odviedla zrážk. daň a v liste som uviedla, že sme uplatnili zrážkovú daň v mesiaci január 2006 u nasled. zamestnancov. Napísala som ich meno a priezvisko, rodné číslo, hrubú mzdu, zrážk. daň. Doplnila som, ž sme daň odviedli dňa ddmmrrr na č. účtu štát. pokladnice - zistila som ho na stránke www.drsr.sk pod VS, KS. List treba poslať doporučene, pre istotu. :)
janasl
15.02.06,13:26
ja som volala na DU a tam ma pani informovala, že oznamovať to budem až vo štvrťročných hláseniach, ktoré by mali byť nové, teda mesačne žiadne oznámenie na DU posielať nebudem.
skola
15.02.06,13:33
Ja som nahlásila na DÚ iba výšku zrážkovej dane, dátum odvodu a KS /1744/, mená, hrubú mzdu nič také som nepísala, a zobrali mi.
liba2
15.02.06,13:36
Nepripomína vám to Kocúrkovo :D ??
STRELEC
15.02.06,13:42
Ja som napísala na DU kam patrí firma, ktorá odviedla zrážk. daň a v liste som uviedla, že sme uplatnili zrážkovú daň v mesiaci január 2006 u nasled. zamestnancov. Napísala som ich meno a priezvisko, rodné číslo, hrubú mzdu, zrážk. daň. Doplnila som, ž sme daň odviedli dňa ddmmrrr na č. účtu štát. pokladnice - zistila som ho na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) pod VS, KS. List treba poslať doporučene, pre istotu. :)
Ja som urobil veľmi obdobne. Zrejme to dopadne tak ako keď sa začali registrovať dohodári (alebo iné naše novinky) - budeme to posielať ešte raz. Pre zmenu už podľa nejakého usmernenia.
Ale neurob to - pokuta!:p
ZuzanaP
16.02.06,11:28
Ja som odviedla za všetkých daň pod jedným VS 1144, mala som tam aj jedného zrážkového.

Čo teraz, keď som to tak odviedla.

Asi to nechám tak, veď nič nie je jasné a my sa máme trápiť, čo vy na to?
Jozefsp
16.02.06,13:20
Ja som raz niečo odviedol kam som nemal a potom som musel požiadať o preúčtovanie platby z účtu,VS,KS na účet VS,KS. Možno by bolo dobré spojiť sa so správcom dane.
AGRO
16.02.06,13:45
Ja som požiadala listom DÚ o súhlas aby som hlásenie o zrazenej zrážkovej dani mohla posielať raz a to po ukončení roka. Dnes mi prišla odpoveď, že hlásenie mám zasielať štvrťročne. Viac k tomu nebolo nič.
AGRO
16.02.06,13:47
KS a číslo účtu má byť vraj iné. Ale aké, to sa ešte nevie, písalo sa o tom už aj tu na porade.
ZuzanaP
17.02.06,06:49
Pre info:

DÚ v PB žiada ohlásenie, za ktorých zamestnancov odvádzame zrážkovú daň.

Ak som odviedla zrážkovú daň pod iným VS, mám to oznámiť v ohlásení.
heket
17.02.06,06:55
Podľa akého predpisu ohlasujete meno zamestnanca , ktorému bola zrazená zrážková daň.Viem že je registračná a oznamovacia povinnosť , ale zatiaľ som nenašla čo má obsahovať. Takže taktiež uvádzam len sumu zrazenej dane.

Na DU Pa povedali , že štvrťročné hlásenia na preddavky ostávajú v platnosti, ako doteraz.
Iveta
17.02.06,10:42
Už ste niekto posielali takéto oznámenie alebo viete, ako to má vyzerať?:confused:
liba2
17.02.06,10:48
Už ste niekto posielali takéto oznámenie alebo viete, ako to má vyzerať?:confused:Súčasne pod iným názvom beží táto téma. Pozri príspevoky a prílohu pripojenú od Maríny.

http://www.porada.sk/showthread.php?p=186336#post186336
Iveta
17.02.06,10:54
Vďaka, už to mám stiahnuté. Je to super!!;)