patrokles
22.06.12,16:45
Dobry den, riesim nemilu situaciu, koncom roku 2010 som so spolocnikmi predal SRO a v decembri 2010 doslo k zmeny spolocnikov a konatelov v OR. Vystavili sme ako vtedajsi spolocnici/konatelia dohodu o ukonceni moznosti pouzivat adresu znameho ako sidlo firmy. Dnes prisla upomienka zo sudu, na staru adresu (nasho znameho), ze treba zaplatit uver ktory si novy konatel/a tiez majitel vzal v aprili 2011. V tom case sme uz neboli ani spolocnikmi a ani konatelmi SRO. V OR stale figuruje stara adresa sidla nasej byvalej SRO.

Prosim Vas moze po nas sud/veritel (ako po byvalych konateloch) vymahat zaplatenie tohto uveru? Moze sud podniknut nejake kroky voci majitelovi domu, kde je napisane sidlo firmy?

Za kazdu radu budem vdacny.

Tomas
profesional
22.06.12,14:56
Sidlo nema nic s majetkom, pohladavkami a zavazkami spolocnosti. Takze nie. Zjavne nechapes co je to pravna subjektivita, zodpovednost za zavazky a pod. SIdlo s tym nic nema. Je uplne jedno kde ma firma sidlo.
patrokles
22.06.12,15:02
Velmi dakujem za radu. Prosim Ta, mozu odo mna ako byvaleho konatela a spolocnika pozadovat zaplatenie tohto firemneho zavazku. Ten vznikol az april 2011 a ja som nebol konatelom uz od decembra 2010. Myslim, ze tiez nie. Viem, su to blbe dotazy,trivialne, ale cloveku pomoze ked vidi nazory inych.Vopred dakujem
hornak.ebsr
22.06.12,15:14
Velmi dakujem za radu. Prosim Ta, mozu odo mna ako byvaleho konatela a spolocnika pozadovat zaplatenie tohto firemneho zavazku. Ten vznikol az april 2011 a ja som nebol konatelom uz od decembra 2010. Myslim, ze tiez nie. Viem, su to blbe dotazy,trivialne, ale cloveku pomoze ked vidi nazory inych.Vopred dakujem

Nie nemôžu.
Economic
22.06.12,15:23
Velmi dakujem za radu. Prosim Ta, mozu odo mna ako byvaleho konatela a spolocnika pozadovat zaplatenie tohto firemneho zavazku. Ten vznikol az april 2011 a ja som nebol konatelom uz od decembra 2010. Myslim, ze tiez nie. Viem, su to blbe dotazy,trivialne, ale cloveku pomoze ked vidi nazory inych.Vopred dakujem

Pokiaľ je úplne preukázateľne jasné, že úver brali noví majitelia, resp. spoločníci, ktorí nastúpili po tebe a úver bol evidentne poskytnutý v čase, keď s firmou si už nič nemal, nemôžu záväzok od teba požadovať uhradiť.
patrokles
22.06.12,15:27
Pokiaľ je úplne preukázateľne jasné, že úver brali noví majitelia, resp. spoločníci, ktorí nastúpili po tebe a úver bol evidentne poskytnutý v čase, keď s firmou si už nič nemal, nemôžu záväzok od teba požadovať uhradiť.


Velmi vam dakujem za rady. Prajem pekny vikend,

Tomas