Ovena1
22.06.12,17:01
Kto ste boli na dovče na Balatone, poprosím o skúsenosti. Nejaké staršie som našla, zaujímali by ma aktuálnejšie postrehy - myslím min. príp. tento rok. Aké máte skúsenosti s dorozumievaním - nehovorím maďarsky, je možnosť dohovoriť sa anglicky? Nachádzajú sa v blízkosti nejaké aquaparky alebo nejaké termálne kúpaliska?
lujza.j
22.06.12,18:35
pivko
22.06.12,18:54
Teraz je na zľavách nejaký pobyt na Balatone ,ale ja by som ho nebral ani zadarmo. Balaton odkedy je dialnica zdochol , smradľavé jazero , žiadny život , a komárov 1.000x ako Číňanov.
jahoszmsk
22.06.12,18:57
ja som bol na severnej strane balatonu, Badacsony, všetko tam mali písané po nemecky a bolo tam plno asi rakúšanov.
Bastian
22.06.12,19:09
Teraz je na zľavách nejaký pobyt na Balatone ,ale ja by som ho nebral ani zadarmo. Balaton odkedy je dialnica zdochol , smradľavé jazero , žiadny život , a komárov 1.000x ako Číňanov.

Ale hybaj kdesika :-)
Vravíš, že zdochol, žiadny život a komárov viac ako Číňanov? Sranda, že ja som tam pravidelne a nemám také skúsenosti. Asi chodíš na nesprávne miesta. Alebo ti niekto narozprával bludy.

Poviem moje skúsenosti. Všetko pekne upravené, čistučko, samé kvety všade, dokonca v kempingu vonku pod stanom bolo minimum komárov. Mám pocit, že tu v BA ich je viac. A turistov je tak akurát. Záleží však podľa miesta a sezóny. Ja osobne mám radšej keď ich je menej. Kto potrebuje mať okolo seba kopec ľudí, nech ide v auguste. Čo sa týka vody, je čistá. Jediné čo niekomu vadí, že dno nie je štrkové, ale keď chce niekto kryštáľovo priezračnú vodu, nech sa teperí do Chorvátska. Pláže sú ale pekne upravené a je na nich väčšinou piesok. A hlavne, prečo tam ja rád chodím, ľudia sú tam maximálne ochotní a milí. Doteraz nemám žiadne neg. skúsenosti. Nie ako tu na Slovensku... to je niečo úplne iné. Iná mentalita.
pivko
23.06.12,04:03
Naposledy som do Chorvátska išiel schválne po starej ceste , každý 4 dom mal nápis ELADÓ , polovica reštaurácii ZÁRVA , tak že tak.
hubatá
23.06.12,04:12
Ach jo tie krásne vlahé noci na Balatone v roku 1977 ........ A aké paradajky, papriku, melóny a halászlé sme tam mali!
(Tiež to tí komunisti nemuseli vziať so sebou ešte aj v tom Maďarsku!)
Marína
23.06.12,05:10
Naposledy som do Chorvátska išiel schválne po starej ceste , každý 4 dom mal nápis ELADÓ , polovica reštaurácii ZÁRVA , tak že tak.
Dtto. Ak by si išiel v septembri neskoro večer, tak ani nohy a 99% reštaurácií zatvorených, tiež sme to predvlani skúsili, manžel si chcel pripomenúť chuť guľášu, ktorý si predošlé roky dával v jednej reštaurácii. Nepamätám si v ktorom roku to bolo, ale zrazu to tak "padlo" z roka na rok a začalo to dokonca keď sa ešte prechádzalo cez Balaton, keď táto časť dialnice ešte nebola v prevádzke. Hovorím o septembri, vždy v tomto mesiaci sa vraciame späť.
jahoszmsk
23.06.12,07:18
Balatonfüred, Tihany, Badacsony, Tapolca, Héviz, Keszthely, celé leto to tam žije, po večeroch akcie ako sú napr.aj na Makarskej.

hm, a to fajné sudové vínko po večeroch...:D
jahoszmsk
23.06.12,07:20
18nástky majú aj teraz na Balatone "krásne vlahé noci" :))))
Marína
23.06.12,09:30
Netvrdím, že to tak v lete nie je;), píšem svoju skúsenosť zo septembra a hlavne nás zaskočil ten prudký zvrat z roka na rok. Voľakedy, keď sme aj neskoro po polnoci prechádzali, bolo živo, plno ľudí, bolo nutné si dávať pozor, aby vám niekto nevbehol pod kolesá, teraz len zázrakom zbadáte človeka. O to ani nejde, hádam však uznáte, že voda pre toho, kto je zvyknutý na Jadran, v Balatóne (mierne povedané) hrozná. Ťažko porovnávať more so sladkovodným jazerom a samotná klíma sa tiež nedá porovnať. Viem to porovnať, na Balatón som ako mladé dievča chodila. No, chodila, zo 5x som bola.
Ovena1
23.06.12,10:42
Vďaka za príspevky, k Balatonu ma inšpirovala práve tá akcia na zľavách. No , neviem, neviem...Myslela som, že ideálne by bolo spoznať Balaton a aj nejaký aquapark alebo termálne kúpele v okolí. Tak ešte budem sondovať. Tie komáre tiež nie je bohviečo.
Marína
23.06.12,11:00
Pozri, až tak si náš názor neosvojuj, každému z nás predsa vyhovuje niečo iné a ak si pri Balatóne ešte nebola, raz môžeš skúsiť, veď ak idete autom, vieš sa pohybovať po okolí. My sme sa vlani cestou do HR zastavili na jednu noc v Zalakarosi (http://www.google.sk/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs:official&channel=s&hl=sk&q=zalakaros&aq=0&aqi=g10&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=-K7lT7vGIYOD4gShmunFAQ&biw=1280&bih=671&sei=_q7lT622Me7a4QTjy7HAAQ)a tých kúpeľov, kúpalísk je v HU veľké množstvo, je si čo pozrieť a osobne si vybrať pre prípad ak by bolo nejaké nabudúce.
pivko
23.06.12,11:07
Od kedy je hotová dialnica k moru do HR tak už aj samotní maďari tam prestali chodiť , za 6 hod je z Budapešti na Istrii.
Bastian
23.06.12,11:30
Od kedy je hotová dialnica k moru do HR tak už aj samotní maďari tam prestali chodiť , za 6 hod je z Budapešti na Istrii.
Niekto ide na dovolenku, lebo chce mať pred sebou krásne more. Druhá vec je, že sa potom aj tak väčšina ľudí máča v bazénoch.

Tak potom zostáva naozaj len ten pohľad.... A že Maďari prestali chodiť na Balaton, to je hlúposť. Práve tým, že tam u nich nie je najlepšia situácia, k moru sa veľmi netlačia.

Ale keď si to zrátam, tak to vyjde "o niečo drahšie", je to "o pár kilometrov ďalej" a čo sa týka samotného pocitu, na Balatone sa cítim veeeľmi dobre. A nie iba z pohľadu ale celkovo - z ľudí. A nad to niet (lebo napr. sa budem zbytočne kochať krásou Tatier, keď prídem do reštiky na obed a tam mám otrasný zážitok - celkový pocit je v čudu). Niekto mi hovoril, že Maďari to majú v krvi, lebo sú obchodníci. Ale ja si myslím, že to ani nie tým je, že sú takí milí a ochotní. Ale to je v podstate jedno, človeku doprajú ten pocit. A ešte niečo, môžete sa najesť chutných jedál, palaciniek...za veľmi rozumné ceny.
pivko
23.06.12,11:37
Určite budeš rybár maďarskej národnosti.
alaya1
23.06.12,12:19
Madari chodia do Grecka.
pivko
23.06.12,13:08
V Chorvátsku ich pred pár rokmi nebolo vobec a teraz ich tam je ako maku.
pivko
23.06.12,13:09
ale nie na Čiove
Aťka
12.01.13,20:03
viete mi poradit dobre miesto na Balatone s pieskom, blizko vody. Ideme s detmi a psom, takze radi by sme nejaky dom kde nik nie je plus oplotenie.
Ale chcem radi naozaj aktualne a nie ponukat temy par rokov stare.
A rada by som naozaj poznala kontretne mesto, naozaj nepoznam vobec Balaton, tak netusim kde je piesok a tak podobne, dakujem za kazdu radu
doktor23
15.01.13,12:18
viete mi poradit dobre miesto na Balatone s pieskom, blizko vody. Ideme s detmi a psom, takze radi by sme nejaky dom kde nik nie je plus oplotenie.
Ale chcem radi naozaj aktualne a nie ponukat temy par rokov stare.
A rada by som naozaj poznala kontretne mesto, naozaj nepoznam vobec Balaton, tak netusim kde je piesok a tak podobne, dakujem za kazdu radu

V lete sme boli v Balatonlelle, pekná pláž (vybagrovali breh a navozili piesok), vstupné symbolické, super kolotoče, cirkus, promenáda. Je to na južnej strane, boli sme s 2,5 dieťaťom, zobral si bager a bol spokojný.
eluša
25.01.13,13:57
Na Balatone som bola 15- ročná. veľmi sa mi tam páčilo, no najviac člnkovanie a lááángoše. Do Maďarska som sa rada vracala na dovolenku i neskôr, pobudli sme v Egeri, Tapolci, Hevízi, Hajduszoboszle, nespočetnekrát som bola v Budapašti a vždy som mala z pobytu a návštevy Maďarska dobrý pocit. Tie dovolenky vtedy sa nedali v ničom prirovnať s dovolenkou u nás. Dovolím si tvrdiť, že boli v cestovnom ruchu 20 rokov pred nami. Po dovolenke v Hajduszoboszle sme boli v Štúrove a bolo mi do plaču, prečo to tam vedia a u nás nie. Ale, predvlani som bola znovu v Štúrove a bola som veľmi milo prekvapená a hrdá, že takéto kúpalisko so službami, ktoré ponúka, máme i doma.
vulxy
25.01.13,14:24
no fcil vsetko zapadnute snehom,mozno ti kusok odhrabu ked chces piesok.. su tam dost ochotny :)