m3p
22.06.12,22:57
Nikde som nenasiel podobnu temu ani odpoved. Ako by sa uctoval tovar z ciny ktory by sa kupoval cez ebay a stale by bol len do sumy 20 eur. Bol by tim padom oslobodeny od dane a od cla? Platim by som len dph zo zisku? Na zauctovanie mi staci screen z ebayu + bankovy vypis + paypal? Staci to takto ? Chccem si to iba potvrdit :) dakujem pekne za kazdu radu
Tinka.ba
23.06.12,01:00
20 eur aj s postovnym, alebo bez, lebo to je rozdiel! Ako sukromna osoba som velakrat kupila nieco z Ciny, ked bola suma do 22Eur samozrejme aj s postovnym, tak som neplatila DPH a ani clo. Balik ani nezadrzali na colnici, ani to neotvarali, lebo sa jednalo o faky a tak by mi ich samozrejme zabavili. Cinania mi ani raz neposlali fakturu, Ty kupujes od sukromnej osoby alebo od fabriky?
m3p
23.06.12,07:03
Jasne, aj s postovnym. Islo by o "gadgety" za 2 eura, len cena zasielku [dokopy] bude 20eur - tymto sposobom by som vybabral s clom, pretoze by som objednal [napr.] 4 balicky po 20e a nie jeden za 80 - postovne je zadarmo, takze to neriesim. Kupoval by som to od [pravdepodobne] fabriky, klasicke obchody ako dx.com a pod.

Len neviem ako to na SK fakturovat [pri predaji] aby bolo vsetko v poriadku.

Dakujem :)
m3p
26.06.12,08:18
PROSIM VAS :D nevie nikto ?
AlaNR
26.06.12,08:25
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/Postove_zasielky

myslím, že tie doklady ti na zaúčtovanie budú stačiť...
Braňo
26.06.12,08:37
Jasne, aj s postovnym. Islo by o "gadgety" za 2 eura, len cena zasielku [dokopy] bude 20eur - tymto sposobom by som vybabral s clom, pretoze by som objednal [napr.] 4 balicky po 20e a nie jeden za 80 - postovne je zadarmo, takze to neriesim. Kupoval by som to od [pravdepodobne] fabriky, klasicke obchody ako dx.com a pod.

Len neviem ako to na SK fakturovat [pri predaji] aby bolo vsetko v poriadku.

Dakujem :)

Nezabúdaj, že pri dealextreme, je hodnota deklarovaná na zásielke nižšia ako hodnota reálna (v doklade o zaplatení). Pokiaľ máš väčší balík, tak kontrolne Ti ho pošta môže otvoriť a keď zistí, že hodnota je určite vyššia, tak si vyžiada reálnu faktúru a potom platíš.