Tati5
23.06.12,14:45
Dobrý deň,

začínam podnikať, otváram obchodík so sortimentom prírodných výživových doplnkov, prírodnej kozmetiky, liečivých čajíkov a chcela by som sa opýtať, že či pokiaľ by som chcela mať obchodný názov "prírodná lekáreň" či sa na mňa vzťahujú nejaké špeciálne požiadavky prípadne kontroly alebo na čo by som si mala dať pozor? Budem vďačná za každú odpoveď...Tati5
Economic
23.06.12,15:35
Názov obchodíku taký môžeš mať, no na dverách pri otváracích hodinách musíš mať označenie také ako máš na živnostenskom liste.
arizona
23.06.12,16:25
profesional
25.06.12,09:01
Nakolko nevykonavas skutocnu lekarensku cinnost, tak oznacenie prevadzky slovom lekaren, hoc v spojeni s nejakym dalsim privlastkom je nekalosutaznym konanim za co ti hrozi postih.
Dáša_
25.06.12,09:14
u nás to nazvali bylinkáreň
blavaciko
25.06.12,09:22
urcite nie lekaren, pretoze okrem nekalosutaznym konanim je to aj zavadzanie spotrebitela, za co su tiez postihy...
profesional
25.06.12,09:25
Zavadzanie spotrebitela takymto sposobom charakterizuje zakon ako nekalosutazne konanie. Vid. obchodny zakonnik. Takze nekalosutazne konanie a zavadzanie spotrebitela nezakladaju dva rozne druhy deliktualnej zodpovednosti, lebo zavadzanie spotrebitela je len jedna z foriem nekalosutazneho konania.