rado76
23.06.12,21:55
po rozvode si naša matka nedala majetkove vysporiadanie a otec si privlastnil všetko čo za 30 rokov nadobudli. Nás pred rokom vyhodil keď som odmietla plati najom keď som tam rok už nebyvala a išla som na matersku. Ja som mala rizikove tehotenstvo a bola som v 8 mesiaci,tak som si toho vela neodniesla aj to som potom dostala zápal priedušiek.Do dnešneho dňa spí na mojej posteli chodí po mojoj linoleu použiva moju kuchynsku linku a aj chladničku.Dnes na zahrade povymieňal zámky.Matka zavolala políciu a keď prišli povedali že ma na to právo,potom im povedala ako má krmiť psa tak jej odpovedali že keĎ ten pes zdochne tak nech príde na policiu .Ja tam mam záhradnu hojdačku a kvety...4Čo máme robiť keď ma už vela zapisov na policii aj za fyzické napadnutia a nič sa nedeje len sa to tam kopi
lujza.j
23.06.12,20:00
a v čom je nečinná? čo si predstavuješ, aby urobila.....
arizona
23.06.12,20:06
Matka si moze podat navrh na sud o vysporiadanie BSM 3 roky od rozvodu.

A ty pre pokoj duse sa vykasli na kvetiny aj hojdacku..stoji ti to za tie nervy?
mattto
23.06.12,20:08
keďže sa rodičia nedohodli, ani neprebehlo súdne konanie o vyporiadanie BSM, stali sa obaja podielovými spoluvlastníkmi nehnuteľného majetku a výlučnými vlastníkmi hnuteľných vecí, podľa toho, kto ktorú vec užíval.

čo sa týka štátnej polície - nie sú tu na riešenie majetkových sporov
profesional
25.06.12,08:59
Na druhu stranu ak niekto niekomu brani v pokojnom uzivani jeho majetku ktoreho je podielovym spoluvlastnikom, dopusta sa precinu zatajovania cudzej veci a tam uz policia zakrocit musi.
mattto
25.06.12,09:28
.
kaco11
14.07.12,16:31
chýbajú mi informácie ako napríklad kto je na LV. či patrí byt resp. dom obom rodičom alebo vás vyhodil len tak. V prípade ak je na LV aj matka tak by polícia mohla zasiahnut, ale prioritne si musíte uvedomit, že zavolaná hliadka nie je od toho aby posudzovala pravost a platnost dokumentov, ktoré su jej ukázané. V prípade, že sa v dome/byte nachádzajú veci, ktoré nepatria otcovi je nutné podať oznámenie na príslusné OO PZ a samozrejme vydokladovať ich vlastníctvo. Pokial toto nie je možné polícia konať nemože.

to profesional: skor by som to videla na
§ 218
Neoprávnený zásah do práva k domu,
bytu alebo k nebytovému priestoru
(1) Kto protiprávne obsadí alebo užíva dom alebo byt iného alebo kto oprávnenej osobe v užívaní domu alebo bytu neoprávnene bráni, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Kto protiprávne vnikne, obsadí alebo užíva nebytový priestor iného alebo kto oprávnenej osobe v užívaní nebytového priestoru neoprávnene bráni, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) z osobitného motívu.

a polícia musí zakročit, to más pravdu, ale majitelka musí preukázať svoje vlastníctvo. A to zadávatelka neuvádza jasne, či je to možné alebo nie.