lubica2403
24.06.12,10:18
Chcela by som poprosiť o radu - je možné vybaviť reklamáciu detských topánočiek - odpadnutý obrázok - len na základe toho, že obchod dostane naspäť len topánky alebo je pre posúdenie reklamácie nutné odovzdať aj obrázok (pre zistenie, či nebol odtrhnutý nasilu)
Ďalej by som sa chcela spýtať, či je možné žiadať od obchodu vrátenie peňazí aj v prípade, ak sa reklamácia dá vybaviť okamžitou opravou výrobku a či obchod je POVINNÝ vrátiť peniaze aj v takomto prípade. Vopred ďakujem za príspevky
profesional
25.06.12,08:39
Doniest musis topanky a vsetko co prispeje k nalezitemu zisteniu stavu. Tj. aj ten obrazok.
Ak sa da reklamacia vybavit opravou, tak poziadat sice mozes, ale obchod nie je povinny ti vyhoviet. V takom pripade nie je povinny ti nic vracat, ale da topanky opravit a tie ti odovzda. Takze povinny vratit peniaze v takom pripade urcite nie je.
arizona
25.06.12,09:27
Myslim, si ze predajca nemoze odmietnut reklamaciu,ak nedolozis odpadnuty obrazok. Ved ten sa mohol stratit pri chodzi...to nie je ako napr. odpadnuty podpatok, ze si to vsimnes hned.
V skusobni sa da zistit aj bez obrazku, ci tovar bol poskodeny umyslelne, alebo bol na vine nevyhovujuci material.

Viac o reklamaciach si precitaj tu http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
profesional
25.06.12,09:28
Ja som nenapisal ze moze odmietnut reklamaciu bez obrazku. Samozrejme ze bez obrazku reklamaciu prijme. Ale iba je tu povinnost sucinnosti spotrebitela. Tj. ak ona nechce odovzdat obrazok len preto lebo tento sa jej paci, tak by porusila zakon.
lubica2403
25.06.12,12:09
Ďakujem.
arizona
25.06.12,13:19
ale ved ani ja som nepisala, ze ty si pisal .-) ...reagovala som na povodnu otazku