77monika
24.06.12,20:10
neviete mi niekto poradiť čo sa deje s naším autom, keď niekedy nie a nie naštartovať, začne blikať kontrolka porucha motora. Niekedy naštartujeme na druhý pokus a niekedy až po polhodine, a napr. dnes od rána ešte vôbec. Na počítači sa doposiaľ nezistilo úplne nič, lebo akurát vtedy kontrolka nesvietila. Je to auto Opel Vectra-B,1,6 - 16 V, rok výroby 1998
jahoszmsk
24.06.12,18:16
choďte ku niekomu inému na diagnostiku, ak aj chyba nepretrváva, zostáva v pamäti cca 10 štartovaní a až potom sa vymaže, netýka sa to chýb ako ABS, tie zotrvávajú v pamäti stále, kým sa cez PC nevymažú.

ak sa prejavuje to "neštartovanie"?
lujza.j
24.06.12,18:20
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=93620

nemám síce opel....mala som podobný problém. batéria, štartér v poriadku....kontrolka dlho nesvietila....čiže nič ako u teba...potom konečne áno..... bol to snímač kľukovky.
buchač
24.06.12,18:36
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=93620

nemám síce opel....mala som podobný problém. batéria, štartér v poriadku....kontrolka dlho nesvietila....čiže nič ako u teba...potom konečne áno..... bol to snímač kľukovky.

jahoszmsk diagnostikoval diagnostikou problém.......a cez net sa auto nejak neopravuje ....


...a ....lui ......ani ja nemám Opel ....tiež mi neštartovalo auto , iba točil motor .....všetko proste fungovalo .....

No diagnostika usúdila , že imobilizér štrajkuje ....
lujza.j
24.06.12,18:52
jahoszmsk diagnostikoval diagnostikou problém.......a cez net sa auto nejak neopravuje ....


...a ....lui ......ani ja nemám Opel ....tiež mi neštartovalo auto , iba točil motor .....všetko proste fungovalo .....

No diagnostika usúdila , že imobilizér štrajkuje ....
...no ako tu mňa býva...tak snímač kľukovky má pár....takže som ešte mala repete..... to bola posledná kvapka, aby som si kúpila druhé auto, aj ked súčiastky sa opotrebujú a odídu....
77monika
24.06.12,19:30
neštartovanie sa prejavuje tak, že kým kontrolka bliká, motor sa točí, ale neodpáli,akonáhle kontrolka prestane blikať motor naskočí, ako keby nič, na počítači sme už boli aj na druhom, ale ukázalo chybu v imobilizéri, ale kľúče máme dva a robí to pri oboch, počítač nezaznamenáva žiadnu chybu
alaya1
27.06.12,19:34
alaya1
28.06.12,06:16
-)))