murgasr
25.06.12,07:59
Dobrý deň, mám uzatvorené PZP v Kooperatíve, ktorá aj pre rok 2012 poskytuje verejným prísľubom krytie škodových udalostí živlami. V máji boli veľmi silné vetry a niečo mi poškodilo strechu auta (predpokladám, že odlomené konáre zo stromu). Akonáhle som poškodenie zistil, škodu som nahlásil na callcentrum. Dostavil som sa na ohliadku auta, kde si auto pofotili. Následne som si dal auto opraviť a všetky potrebné doklady som predložil poisťovni. Do dvoch dní som mal od nich list, že "šetrením uvedenej udalosti sme zistili, že nie je možné preukázať, že charakter vzniku škody zodpovedá deklarovanému priebehu a spôsobu uvedeného v oznámení o poistnej udalosti" a "z uvedeného dôvodu nie je naša poisťovňa oprávnená poskytnúť Vami požadované poistené plnenie".
Na to som im zaslal žiadosť o opätovné prehodnotenie poistnej udalosti, ktoré prevzali 05.06.2012. Doteraz som nedostal žiadnu odpoveď. Chcem sa spýtať, či je určená neaká zákonná lehota, v ktorej musí poisťovňa reagovať a čo v prípade, ak túto lehotu nedodrží? ďakujem za rady

Rado
profesional
25.06.12,08:34
Maju 30 dni. Ale asi ti to zamietnu. Ak si auto este nedal opravit, tak si zavolaj sudneho znalca a ten nech sa vyjadri k pravdepodobnemu priebehu skodovej udalosti. Ak ti da za pravdu, tak podaj na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu.
murgasr
25.06.12,18:45
Maju 30 dni. Ale asi ti to zamietnu. Ak si auto este nedal opravit, tak si zavolaj sudneho znalca a ten nech sa vyjadri k pravdepodobnemu priebehu skodovej udalosti. Ak ti da za pravdu, tak podaj na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu.

A čo ak mi do 30 dní nepríde žiadna odpoveď? Znamená to, že berú na vedomie moju žiadosť a tým pádom mám nárok na poistné plnenie?
Stanislav 1975
25.06.12,19:33
Dobrý deň, mám uzatvorené PZP v Kooperatíve, ktorá aj pre rok 2012 poskytuje verejným prísľubom krytie škodových udalostí živlami. V máji boli veľmi silné vetry a niečo mi poškodilo strechu auta (predpokladám, že odlomené konáre zo stromu). Akonáhle som poškodenie zistil, škodu som nahlásil na callcentrum. Dostavil som sa na ohliadku auta, kde si auto pofotili. Následne som si dal auto opraviť a všetky potrebné doklady som predložil poisťovni. Do dvoch dní som mal od nich list, že "šetrením uvedenej udalosti sme zistili, že nie je možné preukázať, že charakter vzniku škody zodpovedá deklarovanému priebehu a spôsobu uvedeného v oznámení o poistnej udalosti" a "z uvedeného dôvodu nie je naša poisťovňa oprávnená poskytnúť Vami požadované poistené plnenie".
Na to som im zaslal žiadosť o opätovné prehodnotenie poistnej udalosti, ktoré prevzali 05.06.2012. Doteraz som nedostal žiadnu odpoveď. Chcem sa spýtať, či je určená neaká zákonná lehota, v ktorej musí poisťovňa reagovať a čo v prípade, ak túto lehotu nedodrží? ďakujem za rady

Rado

Mať nejakú poistku v Kooperatíve- to chce fakt dobrú guráž a velkú odvahu...

Ale k veci- nedostaneš nič- tieto verejné prísluby sú také finty pre blbých...
fidorka01
26.06.12,17:53
tiez si myslim ze ti to zamietnu
zuzik278
26.06.12,19:04
urcite ano
Chobot
26.06.12,23:31
Dobrý deň, mám uzatvorené PZP v Kooperatíve, ktorá aj pre rok 2012 poskytuje verejným prísľubom krytie škodových udalostí živlami. V máji boli veľmi silné vetry a niečo mi poškodilo strechu auta (predpokladám, že odlomené konáre zo stromu). Akonáhle som poškodenie zistil, škodu som nahlásil na callcentrum. Dostavil som sa na ohliadku auta, kde si auto pofotili. Následne som si dal auto opraviť a všetky potrebné doklady som predložil poisťovni. Do dvoch dní som mal od nich list, že "šetrením uvedenej udalosti sme zistili, že nie je možné preukázať, že charakter vzniku škody zodpovedá deklarovanému priebehu a spôsobu uvedeného v oznámení o poistnej udalosti" a "z uvedeného dôvodu nie je naša poisťovňa oprávnená poskytnúť Vami požadované poistené plnenie".
Na to som im zaslal žiadosť o opätovné prehodnotenie poistnej udalosti, ktoré prevzali 05.06.2012. Doteraz som nedostal žiadnu odpoveď. Chcem sa spýtať, či je určená neaká zákonná lehota, v ktorej musí poisťovňa reagovať a čo v prípade, ak túto lehotu nedodrží? ďakujem za rady

Rado

To ani ty sám nevieš, čo ti poškodilo strechu auta???? A očakávaš od poisťovne, že ti to uveria? Veď ty musíš preukázať, že išlo o poškodenie zo živelnej udalosti! a
Ako si to preukázal? Čo si nafotil? Len strechu auta? Parkoval si pod stromom? Bol pri aute ulomený konár?

Treba dať jednoznačné dôkazy, nie dohady ("predpokladám..."). Ja sa nečudujem poisťovni, že ti to zamietla.

Nehovorím, že to nemohol byť ten konár - nespochybňujem tvoje tvrdenie (neviem, čo sa tam stalo), len ti chcem povedať, že dôkazné bremeno je na tebe.
preboha
27.06.12,18:51
kooperativa plní bez problému za živel, ale ak zistia, že to živel nebol, tak.......
murgasr
28.06.12,06:36
To ani ty sám nevieš, čo ti poškodilo strechu auta???? A očakávaš od poisťovne, že ti to uveria? Veď ty musíš preukázať, že išlo o poškodenie zo živelnej udalosti! a
Ako si to preukázal? Čo si nafotil? Len strechu auta? Parkoval si pod stromom? Bol pri aute ulomený konár?

Treba dať jednoznačné dôkazy, nie dohady ("predpokladám..."). Ja sa nečudujem poisťovni, že ti to zamietla.

Nehovorím, že to nemohol byť ten konár - nespochybňujem tvoje tvrdenie (neviem, čo sa tam stalo), len ti chcem povedať, že dôkazné bremeno je na tebe.


Pri veľmi silnom vetre blížiacemu sa víchrici by si vedel určiť presne, čo Ti poškodilo auto? Okolo boli konáre zo stromu, odtrhnutá okenica z prvého poschodia susedovej chaty, plech, ktorým bolo prikryté drevo vzdialeného 8 m od auta. Mohol to byť úplne iný predmet,ktorý potom ďalej vietor odvial preč. Ako mám identifikovať presný predmet, keď som to nevidel? Bolo to uprostred noci a ja som to zistil až ráno. Vietor bol taký silný, že neďalekému susedovi vyvalil drevený plot, ktorý mal pripevnený na drevených koloch s priemerom okolo 25 cm vsadených do zeme. Plot mu vyvalilo aj s kolmi. Pritom mu roky slúžil a prežil aj minuloročné silné vetry. Oproti nemu susediacemu domu strhlo zo strechy na hospodárskej budove krycí plech. Susedovi hneď vedľa nás vyvrátený strom z lesa nad chalupami vbehol do pôjdu na pivnici, ktorú má postavenú v kopci pri chalupe. Aj za týchto okolností vieš presne identifikovať, čo Ti poškodilo auto?

To je presne ako keď niekto povedal: "Väčšina mužov si myslí, že keď žena povie nie, tak myslí áno. Ale čo do čerta má povedať, keď to naozaj nechce?"


Viem, že aj ja som spravil chybu, keď som dôveroval pradovníkovi callcentra, ktorý mi povedal, že to nemusím fotiť, aj tak som mal len mobil so slabím foťákom. Myslím si, že aj keby som to nafotil, aj tak by mi napísali, že sa to tak nestalo. Stačia nedávno medializované prípady. A čo v prípade, že človek nemá pri sebe nič na fotenie?
Poisťovne sú banda.
jb0863
28.06.12,15:11
Prečo si mal poistnu udalosť fotiť ty?? Veď keď nahlásiš śkodovú udalosť , tak do 48 hod. by poisťovňa mala vyslať poisťováka na prešetrenie śkody , ktorý má na mieste odfotiť poškodené vozidlo a spísať poistnú udalosť. V prípade , že pri rozoberaní vozidla sa našla ešte dodatočne nejaká škoda, ktorá nebola zdokumentovaná , treba nahlásiť doobhliadku a poisťovňa opäť vyšle poisťováka na doplnenie śkodovej udalosti.

Keď si tak nepostupoval , myslím ,že škodu Ti nepreplatia.
preboha
03.12.14,16:28
ak neviete na čo sú dobré vlastné fotky, tak by ste do tejto témy nemali prispievať......
katka 23
03.12.14,16:51
táto téma je z r.2012 prečo komentuješ staré témy? zapoj sa do nových