M3G
19.09.04,11:06
V poslednej dobe keď navštívim poradu a pozriem posledných 20 pridaných príspevkov, nie sú tam všetky. Občas(často) sa stane, že nejaký chýba. Je to tým, že užívatelia majú zaškrtnutú anonymitu alebo mám niečo s prehliadačom?
Richard
21.09.04,19:05
nezaznamenal som nič podobné
posledných 20 je posledných 20
Ako si prišiel na to, že niektorý chýba? porovnával si to s "najnovšími príspevkami" v menu na lište?
ZuzanaA
23.09.04,10:58
Aj mne sa hocikedy stane, že napr. pozerám najnovších 20 príspevkov, vidím tam že napr. k jednej téme je 10 odpovedí, posledná moja, ale keď tam vojdem, za mojou sú napr. ešte ďalšie dve. Stáva sa to často a aj keď si dám "aktualizuj". Takže nejaký škriatok tam určite bude. Alebo ukazuje iný počet odpovedí aký je v skutočnosti.
M3G
23.09.04,18:23
Zdravím Richard

stáva sa to často, ako hovorí Zuzana a všimol som si to tak, že ráno cez víkend som pridal tému, večer som prišiel znova a videl som iba zopár pridaných tém, na moju neodpovedal podľa posledných 20 nikto(a boli tam aj témy z predchádzajúceho dňa, takže sa nemohlo stať, že by boli na konci za 20 posledných), ale nadtým som videl svoju tému a keď som na tú tému ťukol, zistil som, že bola aktualizovaná už 3x, dole to však nebolo zobrazené.
Neviem, kde je chyba, možno je chyba v tom, že sa nikdy neodhlásim a iba vypnem explorer, t.j. po načítaní síce stránku načíta, niečo aktualizuje a posledných 20 načíta z cache?! Fakt nevim.
Richard
23.09.04,18:25
Zuzana, to že tam ukazuje iný počet odpovedí ako v skutočnosti, to je niečo iné ako píše M3G. Ak dobre chápem, on píše, že existuje nový príspevok, ktorý hoci je nový, nie je medzi 20timi najnovšími.
Ty však píšeš, že nesedí množstvo príspevkov k danej téme, podľa toho čo je vypísané v tabuľke posledných dvadsiatich príspevkov....
To množstvo je OK, tak to má byť, pretože počítadlá sa aktualizujú v časových intervaloch, napríklad aj počet videní nie je úplne aktuálny... sú tam časové posuny, aby nebola databáza zbytočne zaťažovaná a teda spomaľovaná...