kupkovicmartin
25.06.12,12:02
Dobrý deň,

chem začať podnikať ako Taxikár. podľa nového zákona č 56/2012, § 6 pism 5 a vyhl 124/2012 § 2, pism 1, musím zdokladovať fin spoľahlivosť a to nasledovne: výpisom z obch. reg,zakladateľskou zmluvou,listinou alebo otváracou súvahou zostavenou ku dnu vzniku podniku.popripade výkazom o majetku a záväzkoch. doteraz som bol zamestnanec,nikdy som nepodnikal.ako mám získať niektorý z týchto dokladov,poprípade ako to nejak šikovno obísť ?? 2 mesiace som čakal na skúšky z odbornej spôsobilosti a teraz ma takto uzemnili na kr.urade dopravy. doteraz im stačilo poistenie zodpocednosti za škodu. dakujem za každý dobrý nápad
Economic
25.06.12,17:12
Výškou základného imania najjednoduchšie v tvojom prípade (na preukázanie buď zakladateľskou zmluvou alebo vyhlásením správcu vkladu)
kupkovicmartin
25.06.12,18:23
Ďakujem za radu.Z pána úradníka na Kr.ÚRADE DOPRAVY mám totiž pocit že nevie kde je sever a nechcem aby ma zase odbil nejakým argumentom ktorý ho práve napadne,pretože ho vyrušujem pri"práci".Nemusí byť tá listina niekým overená,poprípade potvrdená?
sroservis
25.06.12,20:20
dobry den, pls, uvedte aky doklad ste nakoniec predlozili.
tie suvahy, vypisy, zakladatelske listiny sa maju tykat iba uz existujucich podnikatelov alebo pravnickych osob, vy vsak chcete taxisluzbu vykonat ako fyzicka osoba?
nechcete si a mam zato, ze si ani nemusite zakladat eserocku.
Mne sa to zatial javi tak, ze sposob preukazovania FS pri fyzickych osobach zacinajucich podnikateloch nie je osobitne upraveny, ale mozno som to len nenasla. :)

Pekny den.
Economic
26.06.12,04:22
Ďakujem za radu.Z pána úradníka na Kr.ÚRADE DOPRAVY mám totiž pocit že nevie kde je sever a nechcem aby ma zase odbil nejakým argumentom ktorý ho práve napadne,pretože ho vyrušujem pri"práci".Nemusí byť tá listina niekým overená,poprípade potvrdená?

Samozrejme ak chce zakladateľskú listinu alebo vyhlásenie správcu vkladu, na tomto dať overiť podpis. Keď sa ja vybavovala pred časom, vtedy u mňa chceli Vyhlásenie správcu vkladu (čiže robila som dva výtlačky, jedno im tam ostalo a druhé bolo oskenované použité do OR)