szisza
25.06.12,12:15
Ahojte, dnes som dostala upomienku z roku 2011. Už sme si zavolali s klientom, že ja som žiadnu faktúru nedostala, ani ju nemám zaúčtovanú. Je to dokonca poplatok za spísanie notárskej zápisnice. Ona mi povedala, že teda teraz mi ju pošle. Lenže odvtedy už píšeme rok 2012, takže ja si DPH vyžiadať už nemôžem.....čo mám teraz spraviť? Len zaúčtovať a nevyžiadať si DPH? Aj keď nie som len ja na vine?
Dík
Tweety
25.06.12,10:17
Ahojte, dnes som dostala upomienku z roku 2011. Už sme si zavolali s klientom, že ja som žiadnu faktúru nedostala, ani ju nemám zaúčtovanú. Je to dokonca poplatok za spísanie notárskej zápisnice. Ona mi povedala, že teda teraz mi ju pošle. Lenže odvtedy už píšeme rok 2012, takže ja si DPH vyžiadať už nemôžem.....čo mám teraz spraviť? Len zaúčtovať a nevyžiadať si DPH? Aj keď nie som len ja na vine?
Dík
AK ju v tomto roku obdržíš, aj nárok na odpočet si uplatníš v tomto roku.
szisza
25.06.12,10:22
ale keď je tam dátum zdaňovacieho obdobia rok 2011, aj tak mám nárok?
Tweety
25.06.12,10:23
ale keď je tam dátum zdaňovacieho obdobia rok 2011, aj tak mám nárok?
Aj tak, veď v roku 2011 si si nárok uplatniť nemohla, kedže si fa nemala. Pozri §51 Zákona o dph.
§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane


(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
szisza
25.06.12,10:27
Super, tak jej poviem, nech mi to pošle teraz.
Ďakujem