koloman555
25.06.12,12:16
Dobry den mam taku otazku alebo skor by som chcel poradit rozviedol som sa a mam 2 deti mam byt s hypotekou a zarabam cca 450 eur kde to komplet vidaje za byt,hypoteku,vyzivne na deti je cca 650 eur a uz som v koncoch neviem co a ako dalej nova praca sa tazko zhana skusal som na strasne vela miestach ale teraz ako je kriza je strasne mala pravdepodobnost noveho zamestnania a mozem sa tesit ze aspon tuto pracu mam.
Poradte mi prosim vas co by som mohol spravit lebo takto to uz dalej nejde preto pisem sem a dufam ze dostanem kladne odpovede.
Hypoteka je na byt a na mojom mene ak sa chcete dopredu na toto zamerat, na deti platim vyzivne 100 eur a byt mam v osobnom vlastnictve s hypotekou 220 eur mesacne.

Prosim vas poradte mi co by ste robili na mojom mieste lebo mne dosli uz vsetky mozne napady

Vopred vam velmi pekne dakujem za odpovede a s pozdravom ostavam.
alaya1
25.06.12,10:21
Zasla by som do banky, a poziadala o upravu splatok.
mattto
25.06.12,10:30
treba kontaktovať banku, existuje možnosť odkladu splátok na určitý čas (tebe sa to moc nehodí, skôr ide o prípady straty zamestnania, dlhodobej PN...) alebo predlžiť dobu splácania s tým, že klesne mesačná splátka, ale celkovú sumu preplatíš ešte viac (toto by bolo pre teba riešenie)

ak ste v byte bývali štyria, asi nepôjde o 1i byt správne? Keďže platíš výživné exmanželke, deti sú zverené do jej starostlivosti a v byte bývaš sám. Skús pouvažovať, či by ti nestačil menší byt, alebo skús jednu izbu prenajať, ak by bol záujem.

Neviem, akú máš prácu, skús sa popozerať po nejakej brigáde na víkend

držím palce, hlavne sa nevzdávaj, peniaze boli, sú, aj budú, len zdravie nie ;)
arizona
25.06.12,10:39
No, to ti veru na zivobtytie moc nezostane...
Nepises,ako dlho budes splacat este hypoteku. Ak nemas sancu v blizkej dobe najst si lepsie platenu pracu,aby si v pohode utiahol vsetky vydaje,asi by som na tvojom mieste byt predala a kupila nieco lacnejsie,aj keby to malo byt na ukor zvyku, ci pohodlia.
koloman555
25.06.12,10:58
dakujem zatial za odpovede

ano jedna sa o 3 izbovy byt, prenajat 1 izbu to je tazke uz som to skusal a skusam dalej

hypoteka je este 33000 eur byt je full prerobeny ale vedel by som mozno ho predat teraz za 45000 eur a dalej to je o nicom zasa zobrat hypoteku k tym peniazom co ostanu a kupit druhy byt a nakoniec zasa budem tam kde som teraz.
pepsikova
25.06.12,11:04
..nooo, nepoznám lokalitu, kde bývaš, ani rozlohu tvojho bytu...ale v mojej nore ide trojizbový, cca 60m2 za 57 tisíc,to je ponuka v novostavbe..



(neviem, či sa mi to iba zdá, ale podobné podmienky na žitie tu mal nick "koloman krasňan"..opravte ma, ak sa mýlim, nechcem sa nikoho dotknúť nijakovsky,ale známa situácia by možno pomohla pri riešení..
myara
25.06.12,11:13
dakujem zatial za odpovede

ano jedna sa o 3 izbovy byt, prenajat 1 izbu to je tazke uz som to skusal a skusam dalej

hypoteka je este 33000 eur byt je full prerobeny ale vedel by som mozno ho predat teraz za 45000 eur a dalej to je o nicom zasa zobrat hypoteku k tym peniazom co ostanu a kupit druhy byt a nakoniec zasa budem tam kde som teraz.

mam kamosku, co ma 2i, a prenajima 1 izbu (za cca 200 E), lebo tiez nezvlada platit naklady na HU, popri tom chodi este upratovat ludom byty
koloman555
12.07.12,11:25
Dalsia vec je ze byt mam na mene ja ale brali sme hypoteku na prerabku bytu obaja co cini 33000 eur a teraz ako dalej cital som ze podam o majetkove vyrovnanie ale ze byt mi vziat nemozu a hypoteka sa deli na dvoch ludi a ze odvtedy ako sa zacala platit hypoteka by som ju mal vyplatit polovicu ale akoto ked ona bola nezamestnana a vsetko som platil ja a teraz si ona odisla a vsetko mi nechala na krku a este mi drbla na sude nech platim na deti a to mam teraz 2 mesiace volna z prace a ona dala deti 1 a 3 tyzden mojej mame a 2 a 4 tyzden mne takze deti neuvidi ale uz sa pita kedy poslem peniaze zaujimave co nema na dovolenku:-))) poradte my prosim s tymto ako a kde mam toto cele riesit
dakujem