Marox
25.06.12,16:18
Dobrý deň,
Som rozvedený a ešte nie sme majetkovo vysporiadaný a s exmanželkou spolu nekomunikujeme. Exmanželke používa auto , ktoré sme nadobudli počas manželstva a ja som uvedený ako vlastník vozidla a za vozidlo platím PZP. V poslednej dobe som zistil, že toto auto už používa neznáma osoba .Exmanželka ho pravdepodobne predala, bez môjho vedomia. Uzavrela na toto auto PZP, kde ja som uvedený ako držiteľ vozidla a exmanželka ako vlastník a poistník vozidla, čiže jedno auto je poistené v dvoch poisťovniach naraz . Od 1.7.2012 bude platiť zákon objektívna zodpovednosť za vozidlo, to znamená za priestupky ,ktoré urobí osoba, ktorá auto používa zaplatí majiteľ vozidla.

Mám právo vziať auto neznámejj osobe , ktorá ho neoprávnene používa ???

Ako zabrániť tomu ,aby som neplatil za priestupky ,ktoré som ja nespáchal???

S pozdravom
katka278
26.06.12,14:22
moj nazor je ze pravo zatial na to nemas
fidorka01
27.06.12,05:51
tiez si to myslim
buchač
27.06.12,06:21
Dobrý deň,
Som rozvedený a ešte nie sme majetkovo vysporiadaný a s exmanželkou spolu nekomunikujeme.
...tak komunikuj ......neskôr môže byť už neskoro ...
Exmanželke používa auto , ktoré sme nadobudli počas manželstva a ja som uvedený ako vlastník vozidla a za vozidlo platím PZP. V poslednej dobe som zistil, že toto auto už používa neznáma osoba .Exmanželka ho pravdepodobne predala, bez môjho vedomia. Uzavrela na toto auto PZP, kde ja som uvedený ako držiteľ vozidla a exmanželka ako vlastník a poistník vozidla, čiže jedno auto je poistené v dvoch poisťovniach naraz . Od 1.7.2012 bude platiť zákon objektívna zodpovednosť za vozidlo, to znamená za priestupky ,ktoré urobí osoba, ktorá auto používa zaplatí majiteľ vozidla.

Mám právo vziať auto neznámejj osobe , ktorá ho neoprávnene používa ???
...ako vezmeš , keď je to neznáma osoba ???? :confused:
...ako dokážeš neoprávnenosť ...lebo ako spomínaš , vlastníci ste dvaja ....a ex predsa mohla " neznámeej osobe " proste iba požičať ...
Ako zabrániť tomu ,aby som neplatil za priestupky ,ktoré som ja nespáchal???

S pozdravom
...to zvýraznené modré je fakt pravda ???????......lebo ako áno , tak predaj je neplatný , môžeš na súde napadnúť....

...k tomu červrnému sa ani nevyjadrujem .......vraví sa ..." že neverím " ...inak povedané - blbosť .....
Stanislav 1975
27.06.12,07:00
...to zvýraznené modré je fakt pravda ???????......lebo ako áno , tak predaj je neplatný , môžeš na súde napadnúť....

...k tomu červrnému sa ani nevyjadrujem .......vraví sa ..." že neverím " ...inak povedané - blbosť .....
buchy, ponížene si ťa dovolím poopraviť- aj ked je ujo zapísaný ako vlastník, ale pokial nieje vysporiadané bsm, tak má ho právo používať aj ex-manželka a može ho aj požičať ako uzná za vhodné...
Helik3
27.06.12,07:30
buchy, ponížene si ťa dovolím poopraviť- aj ked je ujo zapísaný ako vlastník, ale pokial nieje vysporiadané bsm, tak má ho právo používať aj ex-manželka a može ho aj požičať ako uzná za vhodné...
ak ho nadobudli počas manželstva...
buchač
27.06.12,10:03
buchy, ponížene si ťa dovolím poopraviť- aj ked je ujo zapísaný ako vlastník, ale pokial nieje vysporiadané bsm, tak má ho právo používať aj ex-manželka a može ho aj požičať ako uzná za vhodné...
...dilino ...:---

...ako dokážeš neoprávnenosť ...lebo ako spomínaš , vlastníci ste dvaja ....a ex predsa mohla " neznámeej osobe " proste iba požičať ...

...Stano , šak prečítaj ....tvrdím snáď niečo iné ???....kukni lepšie ..:rolleyes:
Stanislav 1975
27.06.12,10:39
...dilino ...:---

...Stano , šak prečítaj ....tvrdím snáď niečo iné ???....kukni lepšie ..:rolleyes:
jáj sorry buchy-bolo ráno-ešte som mal zalepené okále :-)
profesional
27.06.12,10:58
Nakolko dopravny inspektorat overuje pravny titul nadobudnutia motoroveho vozidla, tak neverim, ze doslo k predaju. Avsak toto je mozne overit na miestne prislusnom Okresnom dopravnom inspektorate.

Ak nebolo vysporiadane BSM, tak manzelia nakladaju so spolocnym majetkom v rozsahu takzvanych idealnych podielov. Mas teda pravo ju vyzvat, aby ti umoznila vyuzivanie motoroveho vozidla v primeranom rozsahu.

Co sa tyka pozicania vozidla tretej strane, tak osobne si myslim, ze na pozicanie motoroveho vozidla musi existovat nutne pisomna zmluva., Ak nebolo rozdelene BSM, tak kazdy x manzelov, resp. po rozvode kazdy z rozvedenych manzelov robi vo vztahu k veci iba obvykle ukony. Prenajom veci vyssej hodnoty, ako je napr. motorve vozidlo, sa nerozumie obvyklym ukonom. A teda aj taketo pozicanie, ci pripadne prenajom su neplatne.

Co sa tyka kupnej zmluvy, tak tam by slo o absolutnu neplatnost. Co sa tyka zmluvy najomnej, alebo zmluvy o pozicke, tak tam ide o neplatnost relativnu a je mozne sa domahat vyhlasenia zmluvy za neplatnu.

Nakolko exmanzelka uziva vozidlo v rozsahu, ktory nezodpoveda jej idealnemu podielu, voci tebe sa bezdovodne obohatila a ty mas pravo pozadovat od nej vydanie bezdovodneho obohatenia v peniazoch - a to v hodnote obvykleho najmu za vec v rozsahu 50 percent.

Subezne dva poistenia byt nemozu. Ak existuju, tak nadalej plati prve poistenie a ma sa za to, ze druhe poistenie nevzniklo. A teda na to druhe poistenie sa hladi ze neexistuje. A teda z neho nemoze vyplyvat akakolvek zodpovednost.