ivone
25.06.12,17:24
Dobrý deň,
moja mamina sa dala pred 3 mesiacmi operovať a nechodí do práce avšak poberá mzdu pretože je konateľka firmy a nedala sa na PN-ku. Viete mi povedať či by bolo možné aj po takej dlhej dobe sa zapísať ako práceneschopný? A ak áno chodí potom na návštevu nejaká kontrola z poisťovne?
ďakujem
Tweety
25.06.12,15:27
Dobrý deň,
moja mamina sa dala pred 3 mesiacmi operovať a nechodí do práce avšak poberá mzdu pretože je konateľka firmy a nedala sa na PN-ku. Viete mi povedať či by bolo možné aj po takej dlhej dobe sa zapísať ako práceneschopný? A ak áno chodí potom na návštevu nejaká kontrola z poisťovne?
ďakujemAk nepracuje, nemá nárok na mzdu. AK ju lekárka vypíše, bude mať nárok na náhradu príjmu(max. prvých 10KD), potom už platí nemocenské SP. A tá si svojich maródov riadne kontroluje.
veronikasad
25.06.12,16:32
Dobrý deň,
moja mamina sa dala pred 3 mesiacmi operovať a nechodí do práce avšak poberá mzdu pretože je konateľka firmy a nedala sa na PN-ku. Viete mi povedať či by bolo možné aj po takej dlhej dobe sa zapísať ako práceneschopný? A ak áno chodí potom na návštevu nejaká kontrola z poisťovne?
ďakujem
Uveď trošku bližšie, akú zmluvu má mamina uzatvorenú ako konatelka firmy. Pre vznik nároku na nemocenské musí zo svojej odmeny konatela odvádzať nemocenské poistenie. Ak odmenu poberá formou napr. dohody o vykonaní práce, nárok na nemocenské jej nevzniká.