Danuulienka
25.06.12,17:40
Dobrý deň,


som v tejto oblasti úplný začiatočník. Obrátil sa na mňa klient, ktorý ako SZČO obstaral
prácu v Rakúsku na stavbe a zároveň so sebou berie ďalších 20 živnostníkov. Oriešok je v tom,
že dohodu v AT podpísal s majiteľom stavby môj klient. Tým pádom fakturácia pôjde naňho.
Teraz riešime otázku, čo je lepšie a HLAVNE správnejšie zamestnať týchto ľudí pod seba?:confused:
A zároveň by som chcela poprosiť ak má niekto skúsenosti s takouto prácou, kde všade je
potrebné v tom prípade týchto zamestnancov ponahlasovať. Mám skúsenosť so zamestnávaním
na Slovensku určite je to SP, ZP a DÚ. Z informácii taktiež viem, že v Nemecku sa títo zamestnanci
nahlasujú na určité organizácie ako je napr. SOKA, len nemám skúsenosť s Rakúskom. Myslím, že určite je to magistrát, kde je niečo ako migračný úrad, taktiež sledovanosť aby nebolo prekročené
183 dní ak niekto má skúsenosti s týmto rada budem ak mi poradíte. Taktiež idem sadnúť k internetu a študovať a hľadať príslušné brožúry o tejto problematike. Je toho určite veľa, ale za pomoc vopred ďakujem